Gastronomia/handel 66

Nowości gastronomiczno-handlowe [wrzesień-październik 2014]

M

iło Was znowu widzieć przed monitorami lub smartfonami w rękach, gdy czytacie kolejną odsłonę „Nowości gastronomiczno-handlowych”. Cykl wraca po wakacjach, w bardziej rozbudowanej formie, z oficjalnym partnerem cyklu, którym jest… (fanfary!) Pizzaportal.pl Chyba tego serwisu nie trzeba zbytnio przedstawiać. Tutaj możecie sprawdzić, jak zamówić jedzenie online w Szczecinie.

Od teraz nowości gastronomiczne będą ukazywać się regularnie (nie ma zmiłuj) w okolicach 20-25. dnia każdego miesiąca.

Cykl ewoluuje, zmienia się z odcinka na odcinek. Tym razem również kilka nowości, dajcie też znać w komentarzach, jakie jeszcze nowe elementy byście widzieli w NGH na Szczecin Blog.

#gastroszczecin

Wielu z czytelników i czytelniczek podsyła mi informacje, na temat tego, co nowego się otworzyło, zamknęło, różne ploteczki z gastronomii i handlu. Skrupulatnie wszystko spisuję, wrzucam w Wunderlista i przy pisaniu nowego odcinka mam sporo materiału.

Wpadłem jeszcze na pomysł, aby wprowadzić hashtag, który ułatwi dzielenie się informacjami na temat nowych miejsc. Jeśli piszecie o swoim odkryciu gastronomicznym lub handlowym, wystarczy, że dodacie hashtag #gastroszczecin. Będę go na bieżąco monitorował, więc wszystkie informacje trafią do mnie i pojawią się w kolejnym odcinku NGH.

gastroszczecin

Pizzaportal.pl po studencku

Partner cyklu startuje z nową, ciekawą promocją skierowaną do studentów. Mają oni możliwość zamawiania jedzenia pod wskazany adres i do wyboru są konkretne uczelnie i akademiki. Po zaznaczeniu lokalizacji serwis wskazuje restauracje, które obsługują daną lokalizację.

Na portalu student.pizzaportal.pl studenci mogą znaleźć również informacje o aktualnych rabatach, promocjach i innych specjalnych akcja studenckich.

pizza-portal-dla-studentow-szczecin.jpg

Przejdź do serwisu student.pizzaportal.pl

Jedzenie online – skąd zamawiać?

Do siebie do domu na Pomorzanach mogę zamówić jedzenie z 17 miejsc, natomiast 2 kolejne oferują zamówienie wyłącznie z odbiorem osobistym. A jak jest w Waszej lokalizacji? Wpiszcie proszę w komentarzach swoje sugestie, jakich miejsc z jedzeniem brakuje na portalu pizzaportal.pl Wszystkie zgłoszenia będą analizowane i miejmy nadzieję, że szybko pojawią się w serwisie.

Bahia – nowe miejsce na klubowej mapie Szczecina

Bahia Club mieści się przy al. Bohaterów Warszawy 34/45 (w miejscu dawnego Imperium). Klub jest w stanie przyjąć nawet 1400 osób – do dyspozycji są dwa poziomy, sala klubowa oraz sala przeznaczona na eventy. Klub wystrojem nawiązuje do morskiego charakteru Szczecina (bo w końcu nasze miasto leży nad morzem).

Wnętrza wykonane są w dużej ilości drewna, na ścianach będziemy mogli zobaczyć zdjęcia z marin żeglarskich z całego świata (niebawem też pewnie ze Szczecina), jachty i wszystko, co związane z przygodą pod żaglami. W Bahia Club grany jest rock, pop, disco, rnb, funk – w tanecznych remixach i mash-upach, a także dawne hity w nowych aranżacjach.

bahia-club-szczecin-01

Estetyka w handlu

mydlarnia-niepodleglosci-szczecin-2014

Przy alei Niepodległości całkiem niedawno w nowo wyremontowanej kamienicy otworzyła się Mydlarnia. Uwagę zwraca przede wszystkim bardzo estetyczna witryna sklepowa.

Niestety nadal jest to wyjątek, większość witryn wygląda zgoła odmiennie. Krzykliwe napisy, oczojebne, żarówiaste kolory, zaklejone szyby, niestarannie wykonane napisy (często wydruki na zwykłych kartkach).

Można powiedzieć, że nowe sklepy dostosowują się do otoczenia i wyglądu konkurencji (tak tłumaczył się właściciel sklepu z klockami Lego przy al. Wyzwolenia). Mydlarnia na Niepodległości udowadnia, że wcale tak nie musi być. I za sprawą ładnej, cieszącej oko witryny, zyskują darmową reklamę w lokalnych mediach. Brawo!

Ikea w okolicy Szczecina?

Neverending story, choć może tym razem się uda. Jak pewnie wiecie trwają przymiarki do zlokalizowania inwestycji w gminie Kołbaskowo, tuż obok Centrum Handlowego Auchan. W chwili obecnej firma EGIS przygotowuje program zmiany sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Ustowskiej i Autostrady Poznańskiej. Na podstawie nowego programu przygotowany zostanie projekt przebudowy układu drogowego. W ramach inwestycji ma powstać kilometrowa nowa droga, a stacja benzynowa CH Auchan będzie przesunięta.

Najlepsze w całej historii jest to, że IKEA oficjalnie nie potwierdza przymiarek do budowy. Niby interesują się Szczecinem i okolicą, ale na 100% powiedzieć nic nie mogą.

szczecin-retail-center-ikea-szczecin2

W międzyczasie pojawiła się informacja, że IKEA planuje uruchomienie sklepu internetowego w całej Polsce najpóźniej w roku 2016. Raczej oznacza to koniec firm, które zajmują się realizacją  zamówień i dostarczaniem mebli do miast, w których sklepów IKEA nie ma. Swoją drogą, ciekawe czy w dostawie pojawią się również hot-dogi i klopsiki?

Nowości z branży hotelowej

W sumie miałem poświęcić temu osobny wpis, ale myślę że warto o tym tutaj wspomnieć.

 • Hotel Dana – budowa przekroczyła już półmetek, a zakończenie prac zaplanowane jest na połowę przyszłego roku. Łącznie na pięciu kondygnacjach dostępnych będzie 102 pokoje. Zastanawia mnie jedynie, czy hotel będzie mógł normalnie funkcjonować, kiedy (lub „jeśli?”) rozpocznie się budowa wieżowca Hanza Tower.
 • Na Podzamczu od niedawna działa Centrum Zamek – w którym znajduje się m.in. mały, kameralny hotel. Podzamczem znowu zaczął interesować się również Orbis. Początkowo chciał sprzedać teren po Arkonie, niestety nabywca się nie znalazł. Teraz ponownie chce rozważyć budowę hotelu na Podzamczu. Możliwe, że budowa ruszy w 2016 roku, na Podzamczu miałby powstać hotel Mercure lub Ibis Styles.
 • Co z terenem po Baltonie przy ulicy Gdańskiej? Już widać pewne opóźnienie, bo wcześniej zapowiadano, że rozbiórka obecnych budynków rozpocznie się w wakacje. Hotel i pierwsze budynki biurowe miałyby się tam pojawić na przełomie 2016/2017 roku. Jak niedawno informował serwis szczecin.gazeta.pl, prawdopodobnie powstanie tam Holiday Inn Express.

Brak nowych wieści dotyczących hotelu nad Rusałką (pierwotnie miał powstać do końca 2013 roku).

Czy w Szczecinie w latach 2016-2017 doczekamy się boomu na powierzchnie hotelowe?

Czy w Szczecinie w latach 2016-2017 doczekamy się boomu na powierzchnie hotelowe?

Czyżby odradzała się tradycja targu rybnego w Szczecinie?

Ostatnie działania na Podzamczu pokazały, że jest na to duża szansa. Podzamcze.org pokazało, że możliwe jest zorganizowanie takiego wydarzenia i przyciągnięcie tłumów mieszkańców.

Mocno wspieram tę inicjatywę, trzymam kciuki za następne edycje. A jak zapowiadają organizatorzy, trwają już prace nad kolejnymi odsłonami targu rybnego na Podzamczu.

targ-rybny-szczecin-podzamcze-06

Targ Rybny na Podzamczu w liczbach

Dworzec PKP – dzieje się niemożliwe

Wydaje się, że już chyba nic nie stanie na drodze modernizacji dworca PKP w Szczecinie. Inwestycja ma rozpocząć się z początkiem listopada. Kasy biletowe zostaną przeniesione na drugą stronę ulicy Kolumba (na wysokości kładki). Początek prac oznacza, że z dworca zniknie na czas remontu handel i gastronomia.

Łącznie sprawa dotyczy ponad 50 przedsiębiorców, którzy prowadzą swój biznes na dworcu. Po zakończeniu inwestycji będą mogli ponownie stanąć do przetargu na prowadzenie działalności w przestrzeniach nowego obiektu, lecz nie ma pewności, czy uda im się tam powrócić. Każdy będzie miał równe szanse.

dworzec-pkp-wizualizacje-szczecin-2014-2
dworzec-pkp-wizualizacje-szczecin-2014

Jak wyglądają ulice handlowe w Szczecinie?

We wrześniu miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu organizowanym przez Gazetę Wyborczą dotyczącym ulicy Jagiellońskiej, jako ulicy handlowej. Było to pierwsza debata z cyklu rozmów o naszym mieście.

Zmiany na ulicy Jagiellońskiej (uspokojenie ulicy poprzez wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, zmiana organizacji miejsc parkingowych, kontrapas rowerowy, miejsca kiss&ride) stały się pretekstem do tej rozmowy. W mojej opinii jeszcze trochę za wcześnie na oceny tych zmian, głównie w perspektywie handlu. O tym można porozmawiać za pół roku, a nawet rok.

Ciekawe fakty ze spotkania:

 • W centrum miasta, gdzie prowadzono badania, w ciągu 4 lat działało 3265 firm. 35% z nich cały czas jest obecna i funkcjonuje.
 • Na ulicy Jagiellońskiej znajduje się 140 podmiotów gospodarczych, 62 firmy utrzymują się od ponad 4 lat. Dominuje sektor finansowy (37 podmiotów) i odzież (21 podmiotów, wliczając w to sklepy z odzieżą używaną.

szczecin-2014-jagiellonska

Deptak Bogusława unplugged

Okazuje się, że wraz z likwidacją Szczecińskiego Centrum Renowacyjnego zlikwidowane zostały kamery monitoringu na Deptaku Bogusława. TBS Prawobrzeże (obecny zarządca) nie pali się do zamontowania kamer, zaznacza że „oni nie są od ochrony”.

Na deptaku funkcjonuje wiele lokali gastronomicznych, firm, są też sklepy. Myślę, że śladem przedsiębiorców z Podzamcza, powinni spróbować działać wspólnie, powołać stowarzyszenie lub nieformalną organizację. W ten sposób mogliby bardziej skutecznie rozmawiać z TBS Prawobrzeże oraz z miastem na temat poprawy sytuacji na Deptaku. Smutne jest to, że obecnie mamy dwie strefy piesze (Deptak Bogusława oraz Deptak Kaszubski), a z żadnym nie możemy sobie poradzić.

Deptak Bogusława w 2020 roku – wpis z 2013 roku, ale czas aktualny

szczecin-2014-deptak-boguslawa

Restauracja na Jasnych Błoniach

Za 1,5 mln złotych budowana jest restauracja na Jasnych Błoniach, na terenie minigolfa. Będzie się mieścić w jednopiętrowym budynku, w którym znajdzie się również sala biznesowa. Na dachu zaplanowany jest taras.

Zgodnie z zapisami umowy, budowa powinna zakończyć się do końca tego roku. Powstanie również plac zabaw dla dzieci, zmodernizowane zostaną tory do minigolfa.

05-mini-golf-jasne-blonia-szczecin

Co dalej z budynkiem po PKO?

Chodzi oczywiście o budynek przy al. Niepodległości. W chwili obecnej brakuje chętnych na kupno obiektu. Utrudnieniem w adaptacji na potrzeby nowego właściciela będzie na pewno nadzór konserwatorski.

Rozważa się również opcję przejęcia budynku przez miasto. Co miałoby się w nim znajdować? Na razie brak pomysłów. Mówi się o „salonie Szczecina”, lecz konkretów nikt nie podaje.

Autor zdjęcia: Bartosz Mrowiński

Autor zdjęcia: Bartosz Mrowiński

Lucynka i Paulinka

Za jedyne 5 mln złotych (bez złotówki) można stać się właścicielem budynku, w którym kiedyś mieściła się Lucynka i Paulinka. Lokal o powierzchni 870 m2 wystawiony jest na sprzedaż. Sprzedający zapewnia, że jest to „świetna lokalizacja do prowadzenia działalności handlowej, usługowej, biurowej lub gastronomicznej”. Dopuszcza się również możliwość wynajmu części powierzchni, podzielenia parteru na mniejsze lokale handlowo-usługowe.

szczecin-2014-lucynka-i-paulinka

Gastronomia w latach 70. w Szczecinie – warto obejrzeć

Rewolucja w zamawianiu jedzenia?

Aplikacja Wellserved pozwala na zamawianie jedzenia bez wstawania od stolika, czy czekania na kelnera. Ma również inne zastosowania, bo od niedawna aplikacja pojawiła się w najstarszej spółce gastronomicznej w Polsce WARS S.A. Podróżujący na trasie Warszawa-Wrocław oraz Warszawa-Kraków-Warszawa mogą korzystać z usług wagonu restauracyjnego przez swoje smartfony, z dostarczeniem zamówienia do miejsca siedzącego. Zamówienia są realizowane w oparciu o usługę działającą „w chmurze” i jest to pierwszy tego rodzaju projekt w Polsce.

Podróżni korzystający z aplikacji mobilnej na swoich smartfonach mają możliwość przeglądania e-menu z dokładnym opisem i zdjęciami każdej potrawy znajdującej się obecnie w karcie WARS. Zamówienia składane są w dowolnym momencie podróży i dostarczane na miejsce siedzące pasażera, bez konieczności opuszczania przedziału.

well-served-szczecin-2014

Przeczytaj cały artykuł na temat Well Served

Food Truck Festival po raz pierwszy

18 października odbył się pierwszy Food Truck Festival w Szczecinie. Miejscem akcji był kompleks Kolumba 4 (Odra Zoo, Wasabi). W zlocie wzięły udział: Bro Burgers, Bórger Bar, Currywurst Truck, Ale Ciacha oraz Voozek. Planujemy kolejne takie wydarzenia na wiosnę/lato przyszłego roku, chociaż może uda się Was czymś zaskoczyć jeszcze w grudniu.

hot-weekend-szczecin2014-04-8

Zobacz całą relację z Food Truck Festival przy ul. Kolumba 4

Obserwuj Szczecin Blog na Instagramie

Dodaj mnie do obserwowanych na Insta

Go vegan #szczecin #graffiti #street #streetart

A photo posted by @szczecinblog on

Którą opcję wybieracie? #szczecin #coffee #kawa

A photo posted by @szczecinblog on

Na lanczyk Misa Azjatycka #szczecin

A photo posted by @szczecinblog on

Black or White? #szczecin dzis wieczorem na blogu wpis o nowym miejscu Wół i Krowa

A photo posted by @szczecinblog on

No to piatek na słodko #szczecin

A photo posted by @szczecinblog on

Fajnie się siedzi na bulwarach #szczecin #igers_szczecin

A photo posted by @szczecinblog on

Dodaj mnie do obserwowanych na Insta

Nowości w Centrum Galaxy

Kwiaciarnia Orientalna znajduje się teraz w nowej lokalizacji na poziomie 0 w pobliżu Kantoru i salonu fryzjerskiego Beverly Hills.

Kwiaciarnia Orientalna znajduje się teraz w nowej lokalizacji na poziomie 0 w pobliżu Kantoru i salonu fryzjerskiego Beverly Hills.

Sklep e-SmokingWorld znajduje się na poziomie 2 w miejscu sklepu Manso. W ofercie e-papierosy Grupy Chic – europejskiego lidera branży e-papierosowej: Mild, Volish, Provog czy LiQueen.

Sklep e-SmokingWorld znajduje się na poziomie 2 w miejscu sklepu Manso.
W ofercie e-papierosy Grupy Chic – europejskiego lidera branży e-papierosowej: Mild, Volish, Provog czy LiQueen.

Nowy salon wiodących marek mody męskiej Vistula i Wólczanka jest już otwarty na poziomie 1.

Nowy salon wiodących marek mody męskiej Vistula i Wólczanka jest już otwarty na poziomie 1.

Salon obuwniczy Ecco przeszedł metamorfozę i pojawił się w nowej odsłonie.

Salon obuwniczy Ecco przeszedł metamorfozę i pojawił się w nowej odsłonie.

Co się otworzyło?

 • Kicker Pub (Podzamcze) – nowi właściciele,
 • Bahia Club (al. Bohaterów Warszawy) – nowy klub w miejsce dawnego Imperium,
 • Voozek (różne lokalizacje) – w ciepłe dni Voozek funkcjonował na szczecińskich bulwarach, w chwili obecnej pojawia się na różnych wydarzeniach. W ofercie kanapki, napoje, szczecińskie gadżety i można wypożyczyć różne gry towarzyskie,
 • Hotel Zamek (ul. Panieńska) – nowy hotel na Podzamczu, funkcjonuje też tam restauracja, jak i sale konferencyjne do wynajęcia,
 • Wół i Krowa (Podzamcze) – nowa burgerownia w naszym mieście,
 • Kawiarnia Orsola (pl. Żołnierza Polskiego) – wypalana na miejscu kawa, przekąski, coś bardziej konkretnego „na ząb”,
 • Bistro pod 8-ką (ul. Podgórna) – tradycyjna polska kuchnia oraz niestandardowe rozwiązania kulinarne,
 • Coffee Point (pl. Szarych Szeregów) – pomyśleliście, że to kolejna kawiarnia znanych ze Szczecina kawiarni Coffee Point? Nic bardziej mylnego, okazuje się, że jest to inny lokal, tylko o takiej samej nazwie. Marketing level pro.
 • Sake (al. Piastów) – ponowne otwarcie po remoncie, w ofercie pojawiło się również menu tajskie,
 • Clou (ul. Wielka Odrzańska, Podzamcze) – nowy winebar na Podzamczu,
 • Kafka Kulturalna (ul. Wielkopolska) – kawiarnio-księgarnia dedykowana głównie rodzicom z dziećmi. Można tam zorganizować również przyjęcie urodzinowe dziecka, prowadzone są również warsztaty artystyczne.
 • Dragon Laser Tag Szczecin (ul. Śniadeckich) – drugi laser tag w Szczecinie. Ciekawe miejsce na aktywne spędzenie czasu.
 • Disco Cockaine (ul. Kolumba) – klub przyjazny środowiskom LGBT w naszym mieście,
 • Love Club All Together (ul. Tkacka) – LGBT po raz drugi,
 • Promil (Deptak Bogusława) – nowy lokal w miejsce Akuku. Typowy lokal shot&go – wszystko za 4 zł, tanie przekąski.
 • Bukowa (ul. Kolorowych Domów, Prawobrzeże) – coś w stylu bistro w połączeniu z barem,
 • Gastro Pizza (ul. Przyjaciół Żołnierza, CH Wilcza) – nowa pizzeria, która dowozi również w nocy,
 • Muffineria (ul. Opłotki, Podzamcze) – kreatywna przestrzeń zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Przekąski, słodkości, coś do picia – wygląda bardzo sympatycznie i zachęcająco,
 • Coyote Club (ul. Jagiellońska) – ponowne otwarcie po remoncie,
 • Amnestia Club (pl. Zgody) – nowy klub w Szczecinie, muzyka klubowa i rozrywkowa,
 • Stockholm (Bulwar Piastowski) – pierwszy lokal na bulwarach przy moście Długim,
 • Barboni di Lusso Ristorante (ul. Kaszubska) – nowa restauracja włoska w Szczecinie,
 • Trattoria Toscana (ul. Zbożowa, Lastadia) – ponowne otwarcie, z nowym menu i bardzo przyjaznymi cenami,
 • Malek’s Nr 6 Grillhaus (ul. Kaszubska) – nowy kebab obok Dublin Pub,
 • Womans (Deptak Bogusława) – w miejsce Cocomo, wygląda na to, że w każdym mieście lokale zmieniłī nazwę,
 • Szaszłykarnia Merkury (okolice ronda Siwka) – przenosiny do nowego budynku,
 • Świeże, ciepłe pączki (Brama Portowa) – w przejściu przy Empik School pojawiły się cztery „boksy” przeznaczone na gastronomię. Jeden z nich jest już zagospodarowany.
 • Kwiaciarnia Orientalna (Centrum Galaxy, poziom 0) – ponowne otwarcie w nowej lokalizacji,
 • e-SmokingWorld (Centrum Galaxy, poziom 2) – w miejsce Manso
 • Wólczanka/Vistula (Centrum Galaxy, poziom 1),
 • Ecco (Centrum Galaxy) – ponowne otwarcie po przebudowie,
 • China Town (CH Ster) – kolejny lokal tej sieci pojawił się w miejsce Str.eat. To już piąty lokal China Town w Szczecinie,
 • Mohito (Galeria Kaskada),
 • Aqua el Zoo (CH Turzyn) – ponowne otwarcie po remoncie,
 • Kisss (CH Turzyn) – sklep odzieżowy,
 • Sonomed (Centrum Medyk) – przychodnia przeniosła się z ulicy Pocztowej,
 • Pekao (Centrum Medyk) – kolejny bank,
 • Sklep Lego (al. Wyzwolenia) – w miejscu Galerii Orient. W mediach rozpętała się burza ze względu na szyld sklepu, który swoją drogą wcale nie odbiega jakościowo od innych w tej okolicy,
 • Foto Colloseum (al. Piastów) – ponowne otwarcie po przenosinach ze starej lokalizacji przy ul. 5 Lipca,
 • Beer Hunter (ul. Łukasińśkiego) – sklep z piwami, w ofercie znajdziemy trunki z Czech, Węgier, Słowacji, Niemiec, Anglii, Hiszpanii, USA i Portugalii. Możemy też tam zakupić napoje bezalkoholowe m.in. Club Mate, Fritz Cola.
 • Fun in Design (ul. Kaszubska) – miejsce, w którym sam możesz zaprojektować sobie buty.
 • ZS CrossFit (ul. Gdańska) – kolejne miejsce w Szczecinie, w którym można sprawdzić, jak bardzo jest się twardym.
 • Mydlarnia (al. Niepodległości) – nowy sklep z bardzo estetyczna witryną. Będzie mógł śmiało walczyć o tytuł najładniejszej witryny w naszym mieście.
 • Tunispol (ul. 5 lipca) – sklep z tunezyjską oliwą,
 • Denimking Outlet (al. Wojska Polskiego) – outlet z markową odzieżą (Levi’s, Tommy Hilfiger, Wrangler, Lee,
 • Cruiser Bike Szczecin (ul. Struga) – sklep z ciekawymi, stylowymi rowerami,
 • Piwa Regionalne (al. Niepodległości) – w miejsce Sony Center. Obok tego sklepu pojawiła si również… Żabka.
 • Strefa 89 (al. Wojska Polskiego) – ponowne otwarcie w nowej lokalizacji. Na stronie i na Facebooku pojawił się tylko jeden wpis, więc nieznane są mi dalsze losy tego projektu.
 • Biedronka (ul. Krzywoustego) – sklep otworzył się w nowym, dość kolorowym budynku,
 • Fresh Market x2 – ul. Małopolska, nowy wieżowiec przy Witkiewicza,
 • Społem (Pogodno, przy ryneczku) – otwarcie Społem po gruntownej przebudowie,
Tunispol na 5 lipca

Tunispol przy ulicy 5 Lipca

Co się zamknęło?

 • Zic-Zac (pl. Kościuszki) – lokal z kanapkami,
 • Kro Kafe (Podzamcze),
 • Palms Club (ul. Rydla, Prawobrzeże) – po 14 latach działalności zamknął się ten lokal. Właściciele zapowiadają, że powrócą w nowej lokalizacji. W miejscu Palms ma powstać nowy klub.
 • Bar Mięta (Deptak Bogusława) – lokal działał w sezonie letnim, w ogródku przy Grand Cru,
 • Cocomo (Deptak Bogusława) – w sumie to tylko zmiana nazwy, teraz lokal nazywa się Womans.
 • Mario Doner Kebab (ul. Parkowa),
 • cowork_mode (ul. Niedziałkowskiego) – strefa coworkingowa niestety się zamknęła. Lubiłem bardzo tę przestrzeń, idealne miejsce na różnego rodzaju wydarzenia branżowe,
 • Lody Grycan (CH Ster),
 • Str.eat (CH Ster) – coraz mniej szczecińskich subwayów,
 • Vobis (Real, Prawobrzeże) <— do sprawdzenia
 • Bartek (CH Auchan),
 • Humanic (Galeria Kaskada),

cowork-mode-geek-girls-carrots-szczecin-02

Co się niebawem otworzy?

 • Dworzec Szczecin (Deptak Bogusława) – nowy lokal z jedzeniem i piciem,
 • El Tapatio (ul. Kaszubska) – w końcu w Szczecinie po długich latach pojawi się restauracja meksykańska. Po lokalizacji widać, że restauracja będzie znajdować się w lokalu po Czterech Talerzach.
 • Grey Club (Deptak Bogusława) – nowy klub w Szczecinie w miejsce restauracji Grand Cru. W miesiącach wakacyjnych funkcjonował tu Bar Mięta,
 • Restauracja (Arena Szczecin),
 • Night Club Gold (Podzamcze) – nowy klub nocny w miejsce Samo Zło. Ciekawe, czy panie będą się poruszać po Podzamczu ze złotymi parasolkami,
 • Nowy Browar Szczecin (ul. Partyzantów),
 • Wyszak Browar Rodzinny (Podzamcze), – wygląda na to, że całkiem niebawem będziemy mieli trzy minibrowary restauracyjne. Do Starej Komendy dołączą dwa wyżej wymienione. Ciekawe co dalej z browarem, który miał się pojawić w miejsce American Club.
 • The Greek Ouzeri (Bulwar Piastowski) – restauracja grecka,
 • Król Kebabu (al. Bohaterów Warszawy) – nowy kebab naprzeciwko Bahia Club,
 • Only Kebab (pl. Kościuszki) – legenda szczecińskiego kebaba powraca,
 • Kawiarnia (Nowa Filharmonia) – o nowym lokalu usłyszałem podczas zwiedzania filharmonii na dniu otwartym. Jest szansa, że kawiarnia będzie funkcjonować na co dzień, nie tylko przed koncertami.
 • Pizzeria (Galeria Północ) – tak podano na stronie na Facebooku GP, bez konkretnych szczegółów, czy będzie to jakaś sieciówka.
 • Kawiarnia (Jasne Błonia) – przy minigolfie, szczegóły powyżej.
 • Lidl (ul.Balińskiego/Szosa Stargardzka, Płonia) – planowane otwarcie w grudniu

Ciekawostki ze Szczecina i nie tylko

 • Biesiadowo (Podzamcze) – pizzeria przenosi się w inne miejsce,
 • W Atrium Molo, w CH Gryf na Prawobrzeżu w Carrefourze funkcjonuje wspólna kolejka do wielu kas. Więcej na ten temat pisałem w artykule Bo kolejka obok idzie zawsze szybciej.
 • We wrześniu oddano do użytku nowe pawilony handlowe dobudowane do Centrum Handlowego Domus w Dąbiu. Powstał tam: sklep ogrodniczy, salon fryzjerski, sklep z medycyną maturalną oraz garmażeria.
 • KFC oferuje teraz możliwość zamawiania jedzenie przez Internet. Zestawy są trochę droższe, niż w stacjonarnych KFC i zestawy nie zawierają picia. Na początku akcji do zamówień KFC dołączało zestawy prezentowe: kubek i długopis.
 • Pasztecik przy al. Wojska Polskiego funkcjonuje już od 45 lat. 20 października obchodził urodziny, paszteciki były w promocji za 1,90 zł.
 • Kaufland ma już 180 sklepów w Polsce. Najnowszy market został otwarty w Krośnie, w Szczecinie znajduje się jeden Kaufland – na Prawobrzeżu,
 • W Sejmie trwają pracę nad ustawą, która zakaże sprzedaży „śmieciowego jedzenia” w szkołach. Zakaz ma dotyczyć m.in. chipsów, niektórych ciastek i napojów, napojów energetyzujących, jedzenia fast-food oraz instant. Listę zakazanych produktów ma ustalać ministerstwo.
 • Freshmarket wprowadza swój nowy program lojalnościowy Fresh Club. Nie będzie już zbierania naklejek, teraz każdy klient może otrzymać kartę zbliżeniową, na której będzie gromadził punkty. Po uzbieraniu ich odpowiedniej ilości będzie mógł wymienić je na e-booki, płyty z muzyką, zniżki do kina, a także rabaty na inne produkty.
 • Małpka Express powiększa swoją ofertę gastronomiczną o świeże przekąski. Do menu trafią kanapki, sałatki czy jogurty. W Poznaniu w niektórych sklepach trwają testy tej oferty.

Odkrycia miesiąca

To nowy element NGH. W „odkryciach miesiąca” będę przedstawiał krótkie informacje na temat miejsc, które w ostatnim czasie wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

czerwony-ratusz-szczecinAutor zdjęcia: Marek Frenger

Bar pod Czerwonym Ratuszem

Dowiedziałem się o nim całkiem niedawno i byłem w szoku, że to miejsce funkcjonuje już tyle lat, a do tej pory nic o nim nie słyszałem. Przykład na to, że nie trzeba być w Internecie, by mieć wielu stałych klientów, którzy z chęcią przyprowadzają nowe osoby.

Wejście jest z drugiej strony budynku, od Placu Batorego. W menu znajdziemy zdrowe i domowe jedzenie: kuchnię polską, a także często dania znane z innych krajów. Ceny bardzo przyjazne, śmiało można powiedzieć, że jest to lokal z klimatem.

Polecam, żebyście sami się przekonali.

Niebo – Wine Bar Cafe

Poszedłem tam zachęcony rekomendacjami znajomych. Namawiali, namawiali, aż namówili. Urocza, mała restauracja na Podzamczu, przy Rynku Nowym.

W menu znajdziemy głównie potrawy włoskie, dostępna jest też spora karta win. Wszystko w miłej i przyjemnej atmosferze. Siedząc tam miałem wrażenie, że całkowicie uciekłem od zgiełku miejskiego i czas płynie wolniej.

Polecam!

niebo-szczecin-podzamczeZdjęcie pochodzi ze strony Niebo na FB
kofi-kawiarnia-podzamcze-szczecinZdjęcie pochodzi ze strony Kofi Cafe na FB

Kofi Cafe

Ta mała kawiarenka znajduje się przy ul. Siennej, również na Podzamczu. Pierwszy raz wszedłem tam całkowicie przypadkiem szukając miejsca, gdzie będę mógł wypić „dużą czarną”. Tak się chyba złożyło, że o 10:00 rano było to chyba jedyne czynne miejsce na Podzamczu.

W menu całkiem spory wybór: różne jedzenie, przekąski kawa, ciasta, desery, lody oraz świeżo wyciskane soki.

Artykuły o gastronomii, handlu w ostatnim czasie

To by było na tyle w tym wydaniu. Do zobaczenia za miesiąc, nie zapomnijcie o hashtagu #gastroszczecin

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Business Link wieczorową porą #robimystartupy

Zamknij