Gastronomia/handel 2

Targ Rybny na Podzamczu w liczbach

Popularność Targu Rybnego była ogromna, zainteresowani w oba dni trwania imprezy przychodzili już kilka godzin wcześniej przed planowanym startem sprzedaży ryb.

“Powitanie Jesieni na Podzamczu z Targiem Rybnym”, dzięki animacjom i warsztatom dla dzieci, konkursom z nagrodami oraz wyśmienitej, prowadzonej na wysokim poziomie, konferansjerce aktorów Teatru Polskiego: Michała Janickiego, Adama Dzieciniaka i Mateusza Kostrzyńskiego (z gościnnym udziałem zastępcy dyrektora – Aleksandry Kopińskiej-Szykuć), stało się wydarzeniem, które wielu szczecinanom zapadnie w pamięć.

Targ Rybny w liczbach

1 dzień to ponad 1 tona sprzedanych ryb i przetworów.

8 artystów z 4 młodych zespołów zaprezentowało się podczas sobotniego koncertu laureatów przeglądu Młoda Nuta.

Około 750 kilogramów sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego zostało wykorzystanych na scenie, która po raz pierwszy zagościła na Rynku Siennym.

Uczestnikom wydarzenia udostępniono ponad 200 miejsc siedzących na Rynku Siennym (na codzień nie ma, niestety, żadnego).

Ponad 500 osób zwiedziło (za darmo) Muzeum Histroii Szczecina (Oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie) w niedzielę w ciągu 6 godzin otwarcia instytucji.

8 metrów na 6 to wymiary ekranu użyczonego przez Akademię Sztuki w Szczecnie, służacego do niedzielnej projekcji wieńczącej wydarzenie.

76 – tyle lat temu został stworzony film udostępniony przez Muzeum Narodowe w Szczecnie.

Płachtę o długości 10 metrów zamalowały farbami dzieci w ramach zabaw i animacji.

targ-rybny-szczecin-podzamcze-01

targ-rybny-szczecin-podzamcze-02

targ-rybny-szczecin-podzamcze-03

targ-rybny-szczecin-podzamcze-05

targ-rybny-szczecin-podzamcze-06

targ-rybny-szczecin-podzamcze-07

targ-rybny-szczecin-podzamcze-08

Zdjęcia wykonał Tomasz Staniszewski z foto-staniszewski.pl

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bahia Club otwarta [video]

Zapraszam Was do obejrzenia relacji z otwarcia Bahia Club przygotowanej przez ekipę wszczecinie.tv oraz do przeczytania artykułu z większą ilością...

Zamknij