Gastronomia/handel 3

Canteen w Centrum Galaxy

Od kilku miesięcy w Centrum Galaxy, na drugim poziomie działa restauracja Canteen. Lokal powstał w miejsce salonu gier oraz kawiarni. Oferowane jest tam głównie jedzenie na szybko (średnio czekamy kilka minut), lecz nie jest to fast-food.

Przy wejściu dostajemy kartę, na którą nabijane będą nasze zamówienia. Jeśli zamawiamy danie, na które będziemy czekać dłużej (np. stek), wtedy otrzymamy „bzyczek”, który zacznie wibrować przy zrealizowaniu naszego zamówienia.

canteen-galaxy-szczecin-2014

Co w menu?

Canteen skupia się głównie na kuchni włoskiej. W menu znajdziemy:

 • Pizza – styl włoski, cienkie ciasto, klasyczny wybór.
 • Pasta – czyli makarony. 12 różnych propozycji, możemy też wybrać rodzaj makaronu, na jaki mamy ochotę: Penne Rigate, Trecce, Spaghetti, Tagliatelle 2,5mm, razowe Tagliatelle 8mm.
 • Insalate – czyli sałatki. Wegetariańskie, mięsne i z krewetkami.
 • Steak & Antipasti – steki (na które oczywiście oczekuje się dłużej, niż w przypadku innych dań), Bruschetta oraz Caprese.

Poszczególne dania zamawiamy przy ladzie – są cztery stoiska odpowiadające grupom jedzenia z menu. Canteen charakteryzuje się otwartą kuchnią – widzimy w jakich warunkach przygotowywane jest danie, można podejść do kucharza i dokładnie sprecyzować swoje zamówienie (np. bez tego składnika, ale poproszę więcej innego). Dania możemy zjeść na miejscu lub zamówić na wynos.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w restauracji wystawiony jest wybór ziół, które mogą stanowić dodatek do potraw. Zarówno na stole, jak i pobliskich półkach. Jest to dość typowe dla włoskich restauracji, niezbyt często jednak praktykowane w Szczecinie.

canteen-galaxy-szczecin-restauracja

W Canteen dostępne też jest menu śniadaniowe oraz specjalne promocje. Dania obiadowe zjemy już za 12,90 – w tej cenie jest np. stek pollo z kurczaka, jest to też wyjściowa cena dla pizzy i makaronów. Zestawy śniadaniowe dostępne są już za 9,90 zł (dowolne śniadanie + kawa).

W menu dla dzieci obowiązuje stała cena 9,90 zł – zarówno dla pizzy, jak i makaronów.

Póki co funkcjonuje jedna restauracja Canteen, ale po stronie internetowej można się spodziewać, że planowana jest ekspansja w inne lokalizacje, czy też również miasta (na stronie dostępna jest wyszukiwarka restauracji).

Zobaczcie jeszcze kilka zdjęć z wnętrza Canteen.

canteen-galaxy-szczecin-5

canteen-galaxy-szczecin

canteen-galaxy-szczecin2

canteen-galaxy-szczecin3

canteen-galaxy-szczecin4

Artykuł powstał we współpracy z Canteen, które jest partnerem Szczecin Blog.

Zobacz również inne artykuły

 • PZ

  fajnie sie zapowiada, cos w stylu wapiano.

 • Czarnyy

  Restauracja jak najbardziej na plus, obsługa bardzo miła, jedzenie pyszne i syte ;). Polecam.!!

 • nwo

  szkoda ze nie placa pracownikom

Przeczytaj poprzedni wpis:
Café 22 w październiku

We październiku w Cafe 22 czekają nas koncerty, dalszy ciąg wystawa malarskiej oraz ciekawe promocje na dania z karty. Koncerty...

Zamknij