Archiwum 8

Hot Weekend – Ożywiamy ulicę Kolumba

Czy ulicę Kolumba da się ożywić? W ramach Hot Weekendu 18 października podejmiemy się tego wyzwania. W kompleksie przy ulicy Kolumba 4 (Stara Cynkownia) pojawią się szczecińskie food trucki, na dole w Odra Zoo odbędzie się giełda przysmaków i rękodzieł. Idąc w górę napotkamy przestrzenie, w których rozgrywane będą turnieje gier planszowych i karcianych. Na poziomie 2 w Wasabi Club odbędzie się drugi szczeciński Tweetup, a w sali restauracyjnej będziemy mogli spotkać się z interesującymi osobami.

Zobacz wszystkie wydarzenia w ramach Hot Weekend

Format imprezy znany z innych miast w końcu trafia do Szczecina. W jednym miejscu food trucki z naszego miasta. Swój udział zapowiedzieli:

Bardzo możliwe, że premierowo pojawią się jeszcze dwa nowe food trucki.

Zobacz moją relację z Food Truck Festival z Warszawy

Po trzech wiosennych edycjach giełdy vinyli czas na jej jesienną odsłonę. Tradycyjnie już będzie można kupić, sprzedać lub zamienić płyty. Istotą tego przedsięwzięcia jest szeroko pojęta muzyka elektroniczna. Nagrania z Elvisem czy Marylą Rodowicz (z całym szacunkiem dla obu artystów) zostawiamy w domu i zabieramy tylko to, co może pasować tematycznie do giełdy.

Udział w giełdzie jest bezpłatny, a każdy z „wystawców” może liczyć na kawałek potrzebnego miejsca i ciepłe napoje. Giełda odbywać się będzie w godzinach 14:00 – 21:00, a muzycznie czas będą umilać: Zombie, Little Liquidize, Marcin Markowski, Michał Banasik, Mo Name B2b Ines Bloom, Sin Sensor, Tick, Laax. Gorąco zapraszamy wszystkich miłośników czarnej płyty i dobrego brzmienia.

gielda-plyt-szczecin

Na deser w przestrzeniach Odra Zoo dostępne będą różnego rodzaju smakołyki oraz rękodzieła. Swoją obecność zapowiedzieli:

W Game Roomie na pierwszym piętrze w Wasabi będziecie mogli nabyć ciekawe komiksy.

hot-weekend-smakolyki-szczecin

Zobacz wszystkie wydarzenia w ramach Hot Weekend

W przestrzeniach Odra Zoo na pierwszym piętrze w game roomie będzie możliwość zagrania w gry planszowe i gry karciane, oczywiście całkowicie za darmo. Jeśli nie znasz zasad, nic nie szkodzi. Na miejscu będą doświadczone osoby, które z chęcią wytłumaczą, jak się gra w poszczególne gry. Do dyspozycji będą planszówki lub karcianki: Wsiąść do Pociągu – Europa, Gra o Tron, Osadnicy, Osadnicy Żeglarze, Osadnicy Rycerze, Dixit, Dixit Odyssey, Carcassone, Pan Lodowego Ogrodu, Ognisty Podmuch, Talizman – Magia i Miecz, BackGammon, Fauna, Gra Bożonarodzeniowa, Pokolenia, Pokolenia Gospoda, Rokoko, Merlin Zinzin, Karty na Stół, El Bazar, Ami, Tokaido, Świat Dysku, Kapitan Bomba, Szachy, Czarne Historie 3, Horror w Arkham, Teomachia, First to Fight, K2, Scrabble oraz Zimna Wojna. Można też przynieść swoje gry.

W naszym game roomie, około godziny 16:30, pojawi się autor gry „Szczeciński Biznes”, Michał Jaworski. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z nim oraz przetestowanie gry jego autorstwa.

Zaplanowane są również turnieje:

Godzina: rejestracja od 13:00, start o 13:15
Prerejestracja: Grupa na FB: MTG Szczecin
Format: Draft 3x KTK (swiss)
Nagrody (pod 8 osobowy):
– 1 miejsce: 5 boosterów KTK
– 2 miejsce: 3 boostey KTK
– 3 i 4 miejsce: 2 boostery KTK
Limit osób: brak
REL: Regular
Mnożnik: 1x
Koszt: 46 PLN

14:00 – nauka zasad
14:30 – start turnieju

Cena: brak
Limit osób: 12

Nagrody:
1. Miejsce – gra planszowa „W zakładzie”
Dodatkowo będą nagrody niespodzianki dla pozostałych uczestników w zależności od frekwencji.

Sponsor nagród: Fabryka Gier Historycznych(nagroda główna), Szczecinblog, Przekora

Opis gry: „Teomachia” to gra karciana przeznaczona dla 2-4 osób. Każdy z graczy wciela się w jedno z bóstw pochodzących ze starożytnych mitologii. Każdy z bogów dysponuje zupełnie inną mocą, wspieraną dodatkowo przez karty mitów. Główną siłą w grze stanowią nasi wyznawcy, których będziemy posyłać do kolejnych starć z wiernymi przeciwnika. Używając kart modlitw i rozbudowując swoją talię w
trakcie rozgrywki, gracze będą starali się pozbawić swojego przeciwnika jego wyznawców.

Instrukcja gry: tiny.pl/q6zbt

Format: Standard
Godzina: rejestracja od 15:30, start o 16:00
Prerejestracja: Grupa na FB – MTG Szczecin
Nagrody: Booster od gracza do puli nagród
– 1 miejsce 50% puli
– 2 miejsce 30% puli
– 3 i 4 miejsce 10% puli
(2 boostery do rozlosowania poza top4 lub nagrody dodatkowe w zależności od frekwencji)
Limit osób: brak
REL: Regular
Mnożnik: 1x
Wpisowe: 12 PLN

Format: Draft 3x KTK (singel elimination lub swiss)
Godzina: rejestracja od 16:00, start o 16:30
Prerejestracja: Grupa na FB: MTG Szczecin
Nagrody (pod 8 osobowy):
– 1 miejsce: 8 boosterów KTK
– 2 miejsce: 4 boostey KTK
Limit osób: brak
REL: Regular
Mnożnik: 1x
Koszt: 46 PLN

Podczas całej soboty będzie możliwość rozgrywać turnieje Constructed oraz Limited po zebraniu się 8 osób. Link do grupy MTG Szczecin na FB – klik!

Wspierają nas: Wydawnictwo Hobbity.eu, Fabryka Gier Historycznych, Przekora, Wydawnictwo Let’s Play.

Zobacz też grupę na FB – Gry bez prądu Szczecin

gry-planszowe-szczecin-hot-weekend

Po raz drugi użytkownicy Twittera, osoby zainteresowane tym serwisem społecznościowym spotkają się, by przede wszystkim wspólnie pointegrować się przy ulubionych napojach, posłuchać ciekawych prelekcji i podyskutować na ich temat. Początek wydarzenia o godzinie 16:30.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Savoir vivre na Twitterze w odniesieniu do procesu zmiany w firmie i nie tylko
Ryszard Pilch – Innowator, człowiek zmiany, autor projektu „I love Szczecin„.

Mikroblogowanie po polsku – czyli chciał(a)bym, ale się boję
Marzena Zasińska-Igła, Technopark Pomerania

Gra RPG na Twitterze? Czy to możliwe?
Aleksandra Lewtak – właścicielka rozwijającej się kreatywnej sieci kontaktów służącej zaspokajaniu potrzeb związanych z reklamą, marketingiem, brandingiem, eventami, szkoleniami oraz wieloma innymi. jest copywriterem, specjalizuje się w wymyślaniu nazw i haseł reklamowych – www.neednewname.com

Zobacz Tweetup Szczecin #1 [fotorelacja]

wasabi-szczecin-tweetup

W sali restauracyjnej Wasabi odbywać się będą spotkania z ciekawymi osobami. Będzie to forma prelekcji połączona z dyskusją. Wystąpią:

14:30 Stowarzyszenie Otwarte Klatki

Szczeciński oddział Stowarzyszenia Otwarte Klatki przedstawi idee swojego działania, bieżące kampanie oraz to, w jaki sposób każdy – nie tylko Szczecinianin – może pomóc.

Bedziemy również rozmawiać o tym, dlaczego warto zostać aktywistą i czym zasadniczo jest weganizm.

www.otwarteklatki.pl

otwarte-klatki-szczecin

15:00 Wspieram.to

www.wspieram.to

Wspieram.to to najpopularniejszy polski serwis crowdfundingowy. Marcin Galicki – jeden z założycieli, opowie o tym, jak wygląda edukacja społeczeństwa w zakresie crowdfundingu, czy zdaliśmy egzamin oraz jakie wyzwania jeszcze stoją przed tą branżą.

wspieram-to-szczecin

16:30 Szczecin Tweetup #2

Drugie spotkanie szczecińskich użytkowników (i nie tylko) Twittera. Szczegóły we wpisie Tweetup Szczecin po raz drugi.

tweetup-33

18:00 Szczecińska Liga Superbohaterów

www.facebook.com/SzczecinskaLigaSuperbohaterow

Biegają po mieście, odwiedzają dzieci w szpitalach. Są po to, by wprowadzać uśmiech na Waszych ustach.

liga-superbohaterow-szczecin-wspieram-to

19:00 Igor Górewicz – Poznaj Słowian

www.tryglaw.org

Prezentacja albumu Poznaj Słowian wydawnictwa Triglav. Niepowtarzalna okazja, by w przystępny sposób poznać kulturę dawnych Słowian w oparciu o prace odtwórców historycznych oraz obejrzeć przepiękne zdjęcia wykonane m.in. w skansenach na Wolinie i Torgelov. Całość okraszona ciekawym komentarzem autora, Igora D. Górewicza – założyciela Drużyny Grodu Trzygłowa.

igor-gorewicz-szczecin

20:00 Tomasz Wieczorek – Sladami Lubinusa

www.lubinus.pl

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zrealizował projekt, którego celem było powstanie wydawnictwa „Polsko-Niemiecki Przewodnik Szlakiem Mapy Lubinusa”. Oprócz wersji książkowej powstała ta tematyczna strona internetowa.

lubinus-szczecin

XVII-wieczna mapa Lubinusa stała się podstawą dla stworzenia dziewięciu wycieczek prowadzących przez 49 miejscowości Pomorza, które uwiecznione są na obrzeżach mapy. Dla wielu osób Meklemburgia-Pomorze Przednie to często wręcz terra incognita, a świadomość, że dziedzictwo Księstwa Pomorskiego obejmuje wspólne tereny, jest dosyć mała. projekt ma za zadanie nie tylko przybliżyć historię regionu, ale również zachęcić do jego aktywnego poznawania. Przewodnik został wydany w dwóch wersjach językowych. Kolejnym elementem projektu było stworzenie mapy, opracowanej spójnie z przewodnikiem.

Pomysłodawcy koncepcji przewodnika i koordynatorzy projektu:
Karolina Sławińska, Tomasz Wieczorek (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – CIKiT Zamek w Szczecinie).
Autorzy tekstu: Michał Rembas i Tomasz Wieczorek

Zobacz wszystkie wydarzenia w ramach Hot Weekend

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wół i Krowa – nowy burger bar z salą kinową

Na Podzamczu niebawem otworzy się nowe miejsce z jedzeniem. W miejscu Kro Kafe (ul. Wielka Odrzańska 20) pojawi się Wół i...

Zamknij