Archiwum 10

Hot weekend – clubbing, food truck festival, nocny rejs statkiem

hot-weekend-szczecin-2014

Wracamy do Was po kilku miesiącach przerwy z naszą regularną akcją zwaną do tej pory Hot Nocą. Idea tego wydarzenia cały czas ewoluowała w naszych głowach i coraz bliższa zaczyna nam się wydawać nazwa Hot Weekend. Nasza inicjatywa ewoluuje w kierunku powiązania ze sobą kilku elementów: nie tylko imprez, ale również kultury i dobrego jedzenia.

18 października (sobota) nastąpi największa kumulacja wydarzeń – zaczniemy od pierwszego w Szczecinie zjazdu Food Trucków przy ulicy Kolumba 4 (teren Odra Zoo-Wasabi), połączonego z giełdą płyt, ubrań, komiksów i rozgrywkami w gry planszowe. Swoją przestrzeń znajdą wystawcy dobrego jedzenia i rękodzieła, przewidziana jest również część wykładowa i spotkania z ciekawymi osobami.

W ten dzień, w tym miejscu odbędzie się również Szczecin Tweetup #2. W międzyczasie z biletem Hot Weekend będzie można zwiedzać za darmo wszystkie filie Muzeum Narodowego w Szczecinie, Trafostację Sztuki oraz Muzeum Techniki i Komunikacji.

Tak jak niedawno Targ Rybny pokazał, że można ożywić Podzamcze, tak my swoimi działaniami, chcemy pokazać, jak wielki potencjał tkwi w ulicy Kolumba i szczecińskiej Wenecji.

Żebyście się nie pogubili przygotowałem szczegółowy opis wszystkich wydarzeń, które odbywają się pod wspólną nazwą Hot Weekend.

Sztandarową częścią naszego wydarzenia jest Hot Noc. W ramach jednego biletu macie okazję odwiedzić 12 klubów. Zaczynamy już w piątek Bramą Jazz Cafe, a pozostałe miejsca dostępne są dla Was w sobotę 18.10.

Amnestia

Amnestia

al. Wojska Polskiego
Nowy klub w Szczecinie. Otwarcie zaplanowano na weekend, w którym odbywa się Hot Noc.
Bahia Club

Bahia Club

al. Bohaterów Warszawy 34/35
Kolejne nowe miejsce do imprezowania. Wyglądem nawiązuje do marinistycznych akcentów Szczecina, z głośników usłyszymy rock, pop, disco, rnb, funk – w tanecznych remixach i mash-upach.
Brama Jazz Cafe

Brama Jazz Cafe

Pl. Hołdu Pruskiego 1
Miejsce legenda na szczecińskie mapie klubowej.
UWAGA – impreza w piątek 17.10.
Broadway

Broadway

ul. Wyszyńskiego 14
Klub wystrojem nawiązuje do nowojorskiej ulicy od której klub wziął swoją nazwę. Do dyspozycji są 3 bary, z głośników usłyszymy muzykę klubową.
Bar Czysty

Bar Czysty

Deptak Bogusława 8
Klub ze sceną i parkietem. Muzycznie – mieszanka indie rocka, przez drum`n`bass, po pop.
Boston

Boston

Al. Niepodległości 22
Najdłużej działający w weekendy pub i klub w Szczecinie (piątek i sobota co najmniej do 6 rano). Zabawa w rytmach disco. Na wstępie shot gratis :)
Coyote Club

Coyote Club

ul. Jagiellońska 89
Klub, który oprócz dobrej muzyki oferuje coś więcej. Jako pierwszy w Szczecinie przełamuję formułę tradycyjnej dyskoteki. Centralnym miejscem wszelkich wydarzeń i pokazów artystycznych jest bar.
UWAGA – impreza w piątek 17.10.
Elefunk The Club

Elefunk The Club

pl. Żołnierza Polskiego 2
Klub znajduje się w podziemiu 13 Muz. W głośnikach fuzja brzmienia i rytmów muzyki klubowej i instrumentalnej.
UWAGA – impreza w piątek 17.10.
Free Blues Club

Free Blues Club

ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Jeden z najlepszych klubów muzycznych w Szczecinie i w Polsce. Odbywają się tam koncerty gwiazd polskich i zagranicznych. UWAGA: wstęp na bilet z Hot Noc po koncercie od godziny 23:00.
Pinokio

Pinokio

ul. Sikorskiego 29
Pinokio to jeden z najstarszych klubów w Polsce. Miejsce z wieloletnią tradycją, a jednak wiecznie młode. Jest to miejsce kultowe, które gościło znanych artystów, wykonawców, aktorów, pisarzy, poetów, komików a przede wszystkim muzyków. Klub typowo studencki z muzyką rozrywkową.
Senso

Senso

al. Niepodległości 18/22
Senso to lokal w samym centrum miasta. Z głośników w weekendy usłyszymy muzykę taneczną i klubową.

Klub Rumba jest zamknięty i niestety musiał się wycofać z Hot Nocy.

Każda osoba, która nabędzie bilet Hot Noc, będzie miała możliwość skorzystania ze specjalnych przygotowanych przez lokale uczestniczące w naszym wydarzeniu. Specjalna oferta obowiązuje w dniach 17-19 października (piątek-niedziela) za okazaniem biletów.

MiejsceSpecjalna oferta
Bistro na JęzykachOferta na gorąco - do wyboru do każdego zestawu obiadowego mała gorąca zupa gratis LUB po obiedzie zapraszamy na gorącą kawę. Zestaw w wyjątkowej cenie 15 zł (cena regularna to 19 zł)
Fabryka na Deptaku15% zniżki na wszystko z wyłączeniem alkoholu
Spalarnia Kultury15% zniżki na wszystko z wyłączeniem alkoholu
Cesky Filmwszystko 2 zł taniej
Pub Be4Dowolny drink alkohol+napój za 5 zł
Małpi GajJack Daniels z colą - 10 pln
Bar CzystySzarlotka oraz Whisky Sour: w cenie 12 zł propozycje idealnie zbalansowane: pozwalające cieszyć podniebienia zarówno Panów jak i Pań.
Klub Bilardowy Olimpic2 gry w cenie jednej

Tak bawili się uczestnicy poprzednich odsłon imprezy Hot Noc

Tak bawili się uczestnicy poprzednich odsłon imprezy Hot Noc

Gdzie można kupić bilety na HOT NOC?

Bilety na Hot Noc dostępne są w cenie 13 zł w następujących punktach sprzedaży:

 • Portal bilety.fm
 • Bistro na Językach (ul. Grodzka 2)
 • Sklep Andegrand (ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 24
 • Fabryka (Deptaku Bogusława)
 • Spalarnia Kultury (ul. Śląska 4)
 • U dystrybutorów na uczelniach oraz w zakładach pracy
  • Agnieszka | ZUT | 663 802 832
  • Łukasz | IKF | 792 447 707
  • Ania | PUM | 794 680 474
  • Magda | MIERZYN/POMORZANY | 668 449 176

18 października w kompleksie Odra Zoo/Wasabi odbywać się będą bardzo ciekawe wydarzenia – z różnych dziedzin, każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegóły na temat tego wydarzenia przeczytacie w osobnym wpisie, który ukaże się na dniach. Tymczasem przedstawię Wam w telegraficznym skrócie spis atrakcji, które będą dostępne dla wszystkich za darmo (nie tylko dla posiadaczy biletów Hot Weekend).

Zobacz szczegółowe informacje na temat wydarzeń na Kolumba

currywurst-truck-szczecin-hot-weekend

Food Truck Festival

Czas na coś, co znacie z innych miast. W Szczecinie po raz pierwszy odbędzie się Food Truck Festival – będzie okazja, by spróbować jedzenia oferowanego z mobilnych punktów. W wydarzeniu swój udział zapowiedzieli: Bro Burgers, Bórger Bar, Currywurst Truck, Ale Ciacha, Cafe Rower, Voozek, Jack And The Coffee.

Bardzo możliwe, że Food Truck Festival premierowo pojawią się dwa nowe food trucki.

Giełda Płyt Vinylowych

Podczas wydarzeń w kompleksie przy ulicy Kolumba 4, będzie możliwość zakupu i wymiany używanych płyt winylowych oraz komiksów. Przez cały dzień przygrywać będzie muzyka – oczywiście z czarnych płyt.

gielda-plyt-hot-weekend-szczecin-2014
smakolyki-hot-weekend-szczecin-2014

Smakołyki, komiksy i rękodzieła

Na deser w przestrzeniach Odra Zoo dostępne będą różnego rodzaju smakołyki oraz rękodzieła. Swoje stoiska zapowiedzieli: Francuzka Piekarnia, Zakręcone błyskotki, If I Had a Hammer, Eldas Nature, Tunispol. Komiksy będą dostępne w Game Roomie w Wasabi.

Tweetup Szczecin #2

18 października w klubie Wasabi odbędzie się drugie spotkanie szczecińskich użytkowników Twittera. Na pierwszym spotkaniu było ponad 70 osób.

Co czeka nas w sobotę? Prezentacje, twitterowe piwko #alkotwitter – szczegóły niebawem w osobnym wpisie. I od razu przypominam hasztag szczecińskich spotkań: #szntweetup

tweetup-szczecin-hot-weekend-2014
geek-day-2014-szczecin-planszowki-940x626

Pograj w gry planszowe

Będzie też okazja, by pograć i poznać gry planszowe. Wydarzenie będzie ciekawe zarówno dla zaawansowanych graczy, jak i dla początkujących. Jeśli gry planszowe kojarzą ci się z Chińczykiem i Na Grzyby – czas to zmienić. Planowane są również turnieje – szczegóły wydarzenia już niebawem.

…i wiele więcej

Wszystkie informacje na temat wydarzeń w kompleksie Odra Zoo/Wasabi (ul. Kolumba 4) znajdziecie już niebawem na łamach Szczecin Blog oraz Hot Magazine.

Zdradzimy Wam rąbka tajemnicy i powiemy, że odwiedzi nas m.in. Szczecińska Liga Superbohaterów. Będzie możliwość wzięcia udziału w otwartych wykładach, podczas których zapoznamy się bliżej z kulturą Słowian, wyruszymy w podroż po Pomorzu Zachodnim śladami Lubinusa, poznamy również idee Stowarzyszenia Otwartej Klatki.

liga-superbohaterow-szczecin-wspieram-to-940x624

Zobacz szczegółowe informacje na temat wydarzeń na Kolumba

Mocnym akcentem naszej weekendowej imprezy będzie nocny rejs statkiem po szczecińskim porcie. Format dobrze znany z wakacyjnych wypraw. Tym razem w trochę innej odsłonie, statek wyruszy na wieczorny, dwugodzinny rejs. Będzie można podziwiać nasz nocny, piękny Szczecin z wody przy dźwiękach serwowanych przez Daniela Stettinga i Sin Sensora.

Nie bójcie się temperatury – pokłady są ogrzewane. Początek rejsu o godzinie 22:30, na pokład jednostki M/S Joanna będzie można wejść od godziny 21:30. Startujemy z Bulwaru Piastowskiego.

Gdzie można kupić bilety na rejs statkiem po porcie?

Bilet na nocny rejs po porcie kosztuje 25 zł i pozwala na skorzystanie ze wszystkich atrakcji w ramach HOT NOC (wejście do klubów oraz pakiet zniżek). Dostępnych jest 150 biletów.

 • już są Bistro na Językach ul. Grodzka 2)
 • już są Sklep Andegrand (ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 24

hot-weekend-rejs-po-odrze-szczecin-2014

Dla posiadaczy biletów Hot Weekend dostępne będą specjalne atrakcje kulturalne – również za darmo. W najbliższych dniach pojawi się osobny wpis ze wszystkimi wystawami w tych miejscach.

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie

ul. Wały Chrobrego 3 oraz inne filie
Bezpłatny wstęp w sobotę i niedzielę (18-19 października)
Muzeum Techniki i Komunikacji

Muzeum Techniki i Komunikacji

ul. Niemierzyńska 18a
Bezpłatny wstęp w sobotę, 18 października.
TRAFO Trafostacja Sztuki

TRAFO Trafostacja Sztuki

ul. Świętego Ducha 4
Bezpłatny wstęp w sobotę, 18 października, do godziny 17:00

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Loteria Urodzinowa w Centrum Galaxy

Bonoszał to kolejna atrakcja urodzinowa w Centrum Galaxy. W loterii, która potrwa do 31 października, łączna suma nagród wynosi aż...

Zamknij