Archiwum 0

Czego rekruterzy szukają o nas na Facebooku? Tego dowiemy się podczas 19. Czwartku Social Media w Szczecinie

Media społecznościowe i internet odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu. Nikogo już nie dziwią osoby, które zawodowo zajmują się marketingiem na Facebooku, prowadzeniem kampanii reklamowych na Instagramie i pisaniem blogów. Kanały społecznościowe nie są jednak tylko domeną ludzi zajmujących się marketingiem i sprzedażą. Z powodzeniem wykorzystują go również osoby z działów HR i firm zajmujących się rekrutacją pracowników. O tym do czego wykorzystują Facebooka, Linkedin i Twittera dowiecie się podczas 19. Czwartku Social Media w Szczecinie, który odbędzie się już 21. stycznia 2016 roku na statku Ładoga.

Jeszcze 4-5 lat temu Facebook był postrzegany jako ciekawe miejsce w sieci, w którym można było spotkać się ze znajomymi, umówić na spotkanie, podzielić ciekawymi zdjęciami z imprez lub ulubionymi teledyskami. Nikt nie spodziewał się, że stanie się największą siecią społecznością na świecie. Wtedy nikt jednak nie traktował niczego co pojawiało się na Facebooku poważnie. Udostępnianie sobie nawzajem śmiesznych i niekiedy wulgarnych obrazków nikogo nie dziwiło i nie budziło sprzeciwu specjalistów od wizerunku.

Jednak czasy się zmieniły. Media społecznościowe – w tym Facebook – stały się jednym z najpopularniejszych miejsc w internecie, w których ludzie spędzają czas. Według badań wielu młodych ludzi traktuje portal jako „internet w internecie”, na którym są w stanie znaleźć wszystko czego potrzebują. Następstwem tego wszystkiego jest jednak fakt, że to co robimy na portalu Marka Zuckerberga ma coraz większe przełożenie na nasze prawdziwe życie. Teraz udostępniani nieodpowiedniej treści może mieć wpływ na naszą obecną jak i przyszłą karierę.

12112320_849906118462479_6332187474331891868_n

 

Ludzie jeszcze nie zawsze są świadomi tego, że bardzo często pierwszym miejscem, na którym pracodawca szuka informacji o potencjalnym pracowniku są właśnie media społecznościowe. Dlaczego o tym piszę?

Otóż na zbliżającym się – 19. Czwartku Social Media – dowiemy się na co warto zwracać uwagę publikując w sieci i na co przede wszystkim uwagę zwracają rekruterzy przeglądając nasze profile w social media. Opowiedzą o tym Marta Spychalska i Ania Prus-Wiśniowska z firmy LSJ HR Group ze Szczecina.

cover2

Podczas spotkania wystąpi jeszcze 2 gości – Marcin Puś, zajmujący się na co dzień marketingiem w mediach społecznościowych, który opowie o tym kim są bohaterowie marek, dlaczego warto o nich myśleć planując strategię marketingową firmy oraz jakie przewagi konkurencyjne może nam dać taka forma komunikacji. Mariusz Wesołowski, specjalista z obszaru e-commerce (handlu internetowego), który pracował dla takich marek jak Allegro czy Raben Group opowie o tym jak duży wpływ na zwiększenie (bądź zmniejszenie) sprzedaży może mieć komunikacja w mediach społecznościowych.

PEŁNA AGENDA SPOTKANIA:

17:15 – 17:45 -integrujemy się

17:50 – 18:00 – Kacper Skoczylas, rozpoczęcie spotkania, idea Czwartków Social Media

18:00 – 18:20 – Marcin Puś – Brand Hero – Co? Jak? Dlaczego? – Czym/kim jest bohater marki.”

18:25 – 18:45 – Ania Prus-WiśniowskaMarta Spychalska – „Wpływ social media na procesy rekrutacyjne”

19:00 – 19:30 – Mariusz Wesołowski – „Gdzie są moje lajki? O roli kota w e-commerce”

Czwartki odbywają się na statku „Ładoga” cumującym przy Wałach Chrobrego.

10954928_810583818978725_1636330051216401402_n

Więcej szczegółów na wydarzeniu na Facebooku. Bezpłatne bilety na Czwartek dostępne są POD TYM ADRESEM.

Czwartkowe spotkania są skierowana dla wszystkich, któzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nowoczesnego marketingu, komunikacji i PR oraz poznać innych pasjonatów ze Szczecina i okolic. Spotkania są i zawsze będą darmowe. Obowiązuje jedynie bezpłatna rejestracja w celu rezerwacji miejsc.

Do zobaczenia!

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tak będzie wyglądał Teatr Letni – co sądzicie?

Już wiadomo, który projekt na przebudowę Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec był najlepszy. Konkurs wygrała londyńska pracownia Flanagan Lawrence pokonując...

Zamknij