Gastronomia/handel, Podróże 10

Food Truck Festival – czas na taki event w Szczecinie!

W majowy weekend wybrałem się w małe odwiedziny do Warszawy. Przed wyjazdem sprawdziłem, co ciekawego się dzieje na majówkę w stolicy. Natknąłem się na Food Truck Festival - nie mogłem przegapić takiego wydarzenia.

W majowy weekend wybrałem się w małe odwiedziny do Warszawy. Przed wyjazdem sprawdziłem, co ciekawego się dzieje na majówkę w stolicy. Natknąłem się na Majówkę z Food Truckami – nie mogłem przegapić takiego wydarzenia.

Food Truck Festival, czyli festiwal kuchni ulicznej (mobilnej). Wydarzenie odbywało się na Polu Mokotowskim przy klubie Iskra.

Food Truck Festival, czyli festiwal kuchni ulicznej (mobilnej). Wydarzenie odbywało się na Polu Mokotowskim przy klubie Iskra.

Liczba food trucków była naprawdę imponująca - na stronie organizatora wymienionych było prawie 20 punktów: Beef'N'Roll, Bobby Burger, Burning Hands & Plates - food truck, Chyży Wół, Fitmealtruck, Fit me, FOOD, Lovers Truck, Fresh Burgers, Frytki bałkańskie, Jakie Taco, Japandog, Kiełba w Gębę, Meet Meat, PASTA Mobile, Plan5letni, Soul Food Bus, Waffiezz , Wheel Meal, Wurst Kiosk Wagen.

Liczba food trucków była naprawdę imponująca – na stronie organizatora wymienionych było prawie 20 punktów: Beef’N’Roll, Bobby Burger, Burning Hands & Plates – food truck, Chyży Wół, Fitmealtruck, Fit me, FOOD, Lovers Truck, Fresh Burgers, Frytki bałkańskie, Jakie Taco, Japandog, Kiełba w Gębę, Meet Meat, PASTA Mobile, Plan5letni, Soul Food Bus, Waffiezz , Wheel Meal, Wurst Kiosk Wagen.

Do wyboru do koloru - zarówno dla mięsożerców, jak i dla wegan. Burgery (zwane przez znajomych hambuksami), naleśniki, frytki, taco, placki z kaszy gryczanej, placki z cukinią, kanapki etc.

Do wyboru do koloru – zarówno dla mięsożerców, jak i dla wegan. Burgery (zwane przez znajomych hambuksami), naleśniki, frytki, taco, placki z kaszy gryczanej, placki z cukinią, kanapki etc.

Co ciekawe food trucki (wyjątkowo) nie sprzedawały picia. Wyłączność na sprzedaż napojów miał bar znajdujący się "ooo taaaam!", jak wyjaśnił mi jeden z gastronomików.

Co ciekawe food trucki (wyjątkowo) nie sprzedawały picia. Wyłączność na sprzedaż napojów miał bar znajdujący się „ooo taaaam!”, jak wyjaśnił mi jeden z gastronomików.

Większość budek zrobiona z pomysłem, tak aby się wyróżniać. Myślę, że rynek warszawski szybko weryfikuje nowe miejsca i opcja "kopiuj-wklej" od konkurencji raczej nie ma tu racji bytu.

Większość budek zrobiona z pomysłem, tak aby się wyróżniać. Myślę, że rynek warszawski szybko weryfikuje nowe miejsca i opcja „kopiuj-wklej” od konkurencji raczej nie ma tu racji bytu.

Wszystkie budki żyją online. Strony Internetowe, Facebook, Foursquare z wieloma czekinami i opiniami - to teraz podstawa. Na Instagramie pojawiło się też pełno zdjęć związanych z tym wydarzeniem... i oczywiście jedzeniem.

Wszystkie budki żyją online. Strony Internetowe, Facebook, Foursquare z wieloma czekinami i opiniami – to teraz podstawa. Na Instagramie pojawiło się też pełno zdjęć związanych z tym wydarzeniem… i oczywiście jedzeniem.

Jak mówiłem... do wyboru, do koloru. Jakby jakaś kobieta chciała sobie wybrać jedzenie pod kolor torebki, to również nie byłoby z tym problemu.

Jak mówiłem… do wyboru, do koloru. Jakby jakaś kobieta chciała sobie wybrać jedzenie pod kolor torebki, to również nie byłoby z tym problemu.

Nie, nie zjadłem tego wszystkiego. Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości organizatorów Food Truck Festival.

Nie, nie zjadłem tego wszystkiego. Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości organizatorów Food Truck Festival.

Czas na taki event w Szczecinie.

Czas na taki event w Szczecinie.

W chwili obecnej w Szczecinie mamy już 7 food-trucków: Spółka: Kiełbasa i Bułka, Bro-Burgers, Buffet Express, Jack and The Coffee, Cafe Rower, Currywurst Truck, Ale Ciacha. Siedem to już całkiem sporo, tak żeby przy okazji jakiegoś dużego eventu zrobić strefę food truckową. Może na Błoniach (parking przy Piotra Skargi), a może podczas Dni Morza? Jedlibyście?

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Portal sedina.pl – to już 10 lat

7 maja portal sedina.pl będzie obchodzić swoje 10 urodziny. Przez ostatnie lata zmieniał się Internet, zmieniali się też użytkownicy, ich...

Zamknij