Gastronomia/handel, Podróże 10

Food Truck Festival – czas na taki event w Szczecinie!

W majowy weekend wybrałem się w małe odwiedziny do Warszawy. Przed wyjazdem sprawdziłem, co ciekawego się dzieje na majówkę w stolicy. Natknąłem się na Food Truck Festival - nie mogłem przegapić takiego wydarzenia.

W majowy weekend wybrałem się w małe odwiedziny do Warszawy. Przed wyjazdem sprawdziłem, co ciekawego się dzieje na majówkę w stolicy. Natknąłem się na Majówkę z Food Truckami – nie mogłem przegapić takiego wydarzenia.

Food Truck Festival, czyli festiwal kuchni ulicznej (mobilnej). Wydarzenie odbywało się na Polu Mokotowskim przy klubie Iskra.

Food Truck Festival, czyli festiwal kuchni ulicznej (mobilnej). Wydarzenie odbywało się na Polu Mokotowskim przy klubie Iskra.

Liczba food trucków była naprawdę imponująca - na stronie organizatora wymienionych było prawie 20 punktów: Beef'N'Roll, Bobby Burger, Burning Hands & Plates - food truck, Chyży Wół, Fitmealtruck, Fit me, FOOD, Lovers Truck, Fresh Burgers, Frytki bałkańskie, Jakie Taco, Japandog, Kiełba w Gębę, Meet Meat, PASTA Mobile, Plan5letni, Soul Food Bus, Waffiezz , Wheel Meal, Wurst Kiosk Wagen.

Liczba food trucków była naprawdę imponująca – na stronie organizatora wymienionych było prawie 20 punktów: Beef’N’Roll, Bobby Burger, Burning Hands & Plates – food truck, Chyży Wół, Fitmealtruck, Fit me, FOOD, Lovers Truck, Fresh Burgers, Frytki bałkańskie, Jakie Taco, Japandog, Kiełba w Gębę, Meet Meat, PASTA Mobile, Plan5letni, Soul Food Bus, Waffiezz , Wheel Meal, Wurst Kiosk Wagen.

Do wyboru do koloru - zarówno dla mięsożerców, jak i dla wegan. Burgery (zwane przez znajomych hambuksami), naleśniki, frytki, taco, placki z kaszy gryczanej, placki z cukinią, kanapki etc.

Do wyboru do koloru – zarówno dla mięsożerców, jak i dla wegan. Burgery (zwane przez znajomych hambuksami), naleśniki, frytki, taco, placki z kaszy gryczanej, placki z cukinią, kanapki etc.

Co ciekawe food trucki (wyjątkowo) nie sprzedawały picia. Wyłączność na sprzedaż napojów miał bar znajdujący się "ooo taaaam!", jak wyjaśnił mi jeden z gastronomików.

Co ciekawe food trucki (wyjątkowo) nie sprzedawały picia. Wyłączność na sprzedaż napojów miał bar znajdujący się „ooo taaaam!”, jak wyjaśnił mi jeden z gastronomików.

Większość budek zrobiona z pomysłem, tak aby się wyróżniać. Myślę, że rynek warszawski szybko weryfikuje nowe miejsca i opcja "kopiuj-wklej" od konkurencji raczej nie ma tu racji bytu.

Większość budek zrobiona z pomysłem, tak aby się wyróżniać. Myślę, że rynek warszawski szybko weryfikuje nowe miejsca i opcja „kopiuj-wklej” od konkurencji raczej nie ma tu racji bytu.

Wszystkie budki żyją online. Strony Internetowe, Facebook, Foursquare z wieloma czekinami i opiniami - to teraz podstawa. Na Instagramie pojawiło się też pełno zdjęć związanych z tym wydarzeniem... i oczywiście jedzeniem.

Wszystkie budki żyją online. Strony Internetowe, Facebook, Foursquare z wieloma czekinami i opiniami – to teraz podstawa. Na Instagramie pojawiło się też pełno zdjęć związanych z tym wydarzeniem… i oczywiście jedzeniem.

Jak mówiłem... do wyboru, do koloru. Jakby jakaś kobieta chciała sobie wybrać jedzenie pod kolor torebki, to również nie byłoby z tym problemu.

Jak mówiłem… do wyboru, do koloru. Jakby jakaś kobieta chciała sobie wybrać jedzenie pod kolor torebki, to również nie byłoby z tym problemu.

Nie, nie zjadłem tego wszystkiego. Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości organizatorów Food Truck Festival.

Nie, nie zjadłem tego wszystkiego. Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości organizatorów Food Truck Festival.

Czas na taki event w Szczecinie.

Czas na taki event w Szczecinie.

W chwili obecnej w Szczecinie mamy już 7 food-trucków: Spółka: Kiełbasa i Bułka, Bro-Burgers, Buffet Express, Jack and The Coffee, Cafe Rower, Currywurst Truck, Ale Ciacha. Siedem to już całkiem sporo, tak żeby przy okazji jakiegoś dużego eventu zrobić strefę food truckową. Może na Błoniach (parking przy Piotra Skargi), a może podczas Dni Morza? Jedlibyście?

Zobacz również inne artykuły

 • Kasia

  bardzo fajny pomysl :)

 • Tom24

  W wielu miastach są takie wydarzenia robione. Szczecin może w końcu też się doczeka.

 • Bart

  Nie doczeka się prędko, bo zaraz przylezie Straż Miejska i wlepi mandaty…później Urząd Miejski zabroni nielegalnych zbiegowisk albo każe zapłacić za wynajem powierzchni krocie w końcu na wszystko łypać będzie OKO SAURONA…znaczy SANPEID i Urząd Skarbowy…dziękuję za życie w Szczecinie ;)
  A poważnie – inicjatywa godna uwagi…zwłaszcza, że codziennie spotykam się z opiniami, że Szczecin to umieralnia i trzeba stąd jak najszybciej uciekać..Ja wróciłem z UK po 2 latach i nie narzekam tylko pracuję, żeby w mieście Szczecin zrobić coś…przewietrzyć to Miasto aby było nasze – obywateli a nie urzędasów, polityczków (czyt. pseudo lokalny polityk) ;)

  • Mówię o legalnej imprezie, gdzie Straż Miejska nie będzie miała nic do gadania.

 • W Anglii tego pełno, więc jedzenie na kółkach pewnie sprawdzi się też w Polsce. Świetne foty. Burgery genialne.

 • kasia

  Obyy ;-) Ci nieprzekonani moze przychylniej na nas spojrza ;))

 • el muerte

  Najpierw trzeba zmienić podejście do życia u większości Szczecinian. Z tego, co czytałem i po rozmowach z ludźmi nie napawa optymizmem. Dla większości wydanie 10 – 13 zł za dwu daniowe gówno jest szczytem ich marzeń o jedzeniu.

  • Podejście można zmieniać m.in. właśnie takimi eventami ;)

 • anulkat0007 .

  Zdecydowanie jestem na tak!

 • Czekamy

Przeczytaj poprzedni wpis:
Portal sedina.pl – to już 10 lat

7 maja portal sedina.pl będzie obchodzić swoje 10 urodziny. Przez ostatnie lata zmieniał się Internet, zmieniali się też użytkownicy, ich...

Zamknij