Marketing 0

Blogowanie to coś więcej – 4. Seminarium Szczecin Aloud za nami

-Środowy wieczór. Ponad 90 osób. 4. Seminarium Szczecin Aloud. 4 prelegentów. Masa wiedzy, obserwacji, przemyśleń opartych na własnym doświadczeniu. O budowaniu wizerunku, o robieniu fotoreportaży, o tym jak zacząć tworzyć treści video. I nic o pisaniu.

-Ale jak to nic o pisaniu?

-No nic.

-Ale to przecież blogowanie. Bloger pisze.

-Zgadza się, ale nie tylko…

Myślę, że mógłbym taką rozmowę przeprowadzić z niejedną osobą. Mam wrażenie, że podczas spotkania czwartego listopada był to taki niepisany temat przewodni. Pokazywaliśmy, że blog to coś więcej, a bloger to osoba, która rozwija się wszechstronnie. Pisze (owszem), ale również tworzy wciągające fotorelacje, pokazuje siebie w ruchomych obrazach (w końcu przyjdzie czas na mnie), buduje wizerunek eksperta, współpracuje z mediami, nierzadko posiada bardzo dobrze funkcjonujące biznesy. Bo blog determinuje nasze życie – tak też było w moim przypadku.

kacper-skoczylas-szczecinblog-pawelkrzych

Znalezienie dobrej pracy mimo braku wykształcenia w danym obszarze, później założenie firmy, w międzyczasie organizowanie wydarzeń, poznanie wielu wspaniałych osób, zaangażowanie się w świetne inicjatywy – to konsekwencja decyzji. Pomysłu, który kiedyś zaistniał w mojej głowie – będzie szczecinblog.pl

I jak spoglądam z perspektywy czasu – kilku lat – jestem przekonany, że była to świetna decyzja. Jednak o tym w szczegółach przy innej okazji.

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW
prezentacja na slideshare, opisy narzędzie o których opowiadaliśmy, już na dniach.

4. Seminarium Szczecin Aloud było okazją do podzielenia się swoimi doświadczeniami. Moją historią, jak znalazłem się tu, gdzie jestem. Co przez ten czas udało mi się zrobić, komu i jak pomóc, jak zbudowałem kilkudziesięciotysięczną społeczność, która odwiedza moje kanały społecznościowe i bloga, udziela się w dyskusjach i angażuje w inicjatywy… Kacper opowiedział swoją historię, przygodę z social media, blogami, marketingiem – w ten sposób stworzyliśmy taki kodeks dobrych praktyk, jak budować wizerunek wykorzystując media społecznościowe. Już niebawem naszą prezentację będziecie mogli obejrzeć w całości na Youtube.

Oprócz nas pojawiła się dwójka prelegentów, pozwólcie, że do opisania ich prezentacji posłużę się fragmentami wpisu ze Szczecin Aloud:

Arlena Witt – autorka bloga Wittamina.pl i programu Na Youtube „Po Cudzemu”, w którym pomaga mówić po angielsku – pokazała nam, że tak naprawdę nie trzeba bać się tworzenia filmów i nie ma nic strasznego w nagrywaniu samego siebie Każdy z nas może spróbować sił w tworzeniu Snapów, vine’ów czy filmów na Youtubie. Wystarczy pamiętać o kilku istotnych regułach w tworzeniu krótkich filmów i zaakceptować samego siebie. Bo przecież każdy z nas jest wyjątkowy :)

arlena-witt-szczecin-aloud

Tomasz Lazar – wybitny i wielokrotnie nagradzany fotograf rodem ze Szczecina – zdradził kilka tajników tworzenia fotoreportażu. Pokazał, co tak naprawdę jest istotne w ukazywaniu rzeczywistości za obiektywem aparatu. Zachwycił uczestników niezwykłymi zdjęciami, które przyniosły sławę i niezliczoną ilość nagród, jak World Press Photo, Sony World Photography Award, International Photography Award czy BZWBK Press Photo. Pochwalił się również kilkoma fotografiami z pokazów mody m.in. podczas minionego Fashion Week w Paryżu. Tym samym udowodnił, że wydarzenia, które relacjonowane SA przez tysiące fotoreporterów mogą być wyjątkowe i niezwykłe. Pytań, co do jego twórczości nie było końca.

tomasz-lazar-szczecin-aloud

Obejrzyjcie też podsumowanie video środowych warsztatów:

Jaki będzie Twój następny krok?

Wiem, że planujecie różne rzeczy, pracujecie nad swoimi projektami. Miałem okazję porozmawiać z kilkoma osobami bezpośrednio po warsztacie na temat tych planów, sporo osób się odezwało się później na Facebooku. Cieszę się, że nasze prezentacje zainspirowały i się przydały.

Zapraszam Was do kontaktu, mam taką zasadę, jeśli mogę pomóc, to to zrobię.

Jestem głównie tu.

KLIK!

rozwoj-bloga-szczecinblog

Do zobaczenia niebawem! :)

Do zobaczenia niebawem! :)

Moja ulubiona fota. Prosto z szufelki. Autor: Maciej Monkiewicz

Moja ulubiona fota. Prosto z szufelki. Autor: Maciej Monkiewicz

KLIK!
KLIK!
KLIK!
KLIK!
KLIK!
KLIK!

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyprzedza ją tylko woda i ropa naftowa. O czym mowa?

Róg kamienicy na alei Piastów to miejsce pierwszej kawiarni Columbus Coffee, która dała początek szybko rozwijającej się sieci. Od 2010...

Zamknij