Biznes 2

Tidio – jeden z najbardziej inspirujących start-upów ze Szczecina [Dołącz do zespołu]

Wyjazd do Doliny Krzemowej i wiele spotkań biznesowych jako nagroda w programie Ready to go od Business Link Poland. Brzmi dobrze, prawda? Jednak czasami są ważniejsze rzeczy w biznesie… Dlaczego właściciel firmy ze Szczecina podjął decyzję o pozostaniu w Polsce? Poznajcie Tidio.

Tidio to dynamicznie rozwijająca się młoda firma. Obecnie siedzibę mają przy ul. Panieńskiej na Podzamczu. Zajmują się usługami typu live chat (ale o produkcie w dalszej części artykułu).

O Tidio wspominałem w moim cyklicznym artykule w Gazecie Wyborczej:

8 najbardziej inspirujących start-upów ze Szczecina

Live chat to specjalizacja Tidio. Ich narzędzie przede wszystkim upraszcza kontakt z klientem oraz pokazuje, które elementy marketingu internetowego firmy przynoszą najlepsze efekty. Jest też wiele możliwości automatyzacji zachowań klientów oraz przygotowania scenariuszy kontaktu np. użytkownicy, którzy spędzają określony czas na stronie płatności, mogą otrzymać przygotowaną uprzednio wiadomość od operatora o treści:

Dzień dobry, czy wszystko w porządku z realizacją płatności? Czy w czymś mogę pomóc?

tidio-chat-aplikacja

Ich aplikacja o nazwie Tidio Chat obecnie znajduje się na liście 10 najpopularniejszych live chatów na świecie. Ze swoim narzędziem są jednymi z najbardziej popularnych na tak ogromnych platformach, jak Wix (kreator stron www, korzysta z niego ponad 6 mln osób) oraz Shopify (platforma e-commercowa).

Tidio Chat może poszczycić się też bardzo dobrymi ocenami od użytkowników. Według wskaźników jest najlepiej ocenianym live chatem na świecie.

Tidio pracuje na kilku technologiach: Object-Oriented JavaScript, React, Socket.io, MongoDB/MariaDB/Redis, PHP 7 (Z użyciem frameworku Laravel).

W styczniu 2015 Tidio stanęło przed ważnym wyzwaniem. Musieli zmienić swój model biznesowy i wprowadzić płatności za miesięczne subskrypcje (wcześniej były jednorazowe płatności – licencje lifetime). I był to strzał w dziesiątkę z biznesowego punktu widzenia. Początkowe spadki zostały szybko zrekompensowane przypływem nowych (płacących regularnie) użytkowników.

Od października 2015 do grona klientów dołączyło ponad 600 firm i osób. Obecnie Tidio Chat zainstalowany jest na dziesiątkach tysięcy stron www i sklepów internetowych, z wersji płatnej korzysta ponad 4500 klientów, z czego 95% jest z zagranicy (a ponad 60% z USA).

Wspomniany na samym początku wyjazd do Doliny Krzemowej został odwołany. Dla firmy ważniejszy był rozwój samej aplikacji i udoskonalanie ich funkcjonalności. Warto też wspomnieć, że od października 2015 aplikacja stoi na chmurze Amazon AWS na 140 serwerach.

Zespół Tidio prawie w komplecie :)

Dołącz do zespołu Tidio

Spędziłem kilka godzin na rozmowach z założycielem firmy – Tytusem Gołasem. Młody człowiek, ale bardzo doświadczony biznesowo i zawodowo. Wie, w którym kierunku Tidio Chat ma się rozwijać, wie, czego chce, na co zwrócić największą uwagę w biznesie. Mimo dynamicznego rozwoju (ponad 4500 klientów) jest w tym wszystkim duża doza pokory i szacunku do konkurentów. Zresztą przekonajcie się o tym sami, przeprowadziłem obszerny wywiad z Tytusem. Rozmawialiśmy o biznesie, jego podejściu, planach rozwojowych, ale także o samej pracy w Tidio.

Przeczytaj wywiad z założycielem Tidio

W firmie Tidio pracuje 19 osób, dwa lata temu (w styczniu 2015 roku) w firmie było 4 pracowników. Tidio dalej rośnie, aktualnie poszukuje kolejnego pracownika o następującej specjalizacji:

  • Senior JavaScript Developer
Typowy dzień pracy w Tidio
„Twoje godziny pracy są bardzo elastyczne, co pozwoli Ci na ułożenie dnia pod siebie. W pierwszych minutach masz czas dla siebie, ogarniesz rzeczy, które wydarzyły się pod Twoją nieobecność. Po 10 minutach widzimy się z całym zespołem na scrumie. Omawiamy zadania, na których się skupiamy danego dnia i jak idzie nam ich wykonanie. Po scrumie widzimy się z resztą programistów, aby omówić bardziej techniczne kwestie. Resztę czasu poświęcasz na rozwój rzeczy przypisanych do Ciebie oraz naukę nowych technologii”.

Tytus Gołas – założyciel Tidio

W firmie jesteś traktowany jak partner i pracujesz, aby rozwijać siebie oraz swój obszar pracy. Od pracowników wymagane są umiejętności, kreatywność, poświęcenie, umiejętność rozwiązywania problemów. W zamian możliwości rozwoju, niezłe wynagrodzenie oraz praca przy projekcie o międzynarodowym zasięgu (w szczegółach przeczytasz poniżej).

Globalny zasięg – aplikacja Tidio Chat najbardziej popularna jest wśród użytkowników z zagranicy. 60% klientów pochodzi z USA. Działając z Tidio masz możliwość pracować przy projekcie, z którego korzystają dziesiątki tysięcy osób z całego świata.

System pracy – godziny pracy są bardzo elastyczne, pozwala to na ułożenie dnia pod siebie. Nie liczą się przepracowane godziny, liczy się wykonanie konkretnego zadania i efekt tej pracy. Całość działań odbywa się w metodologii scrum.

Zarobki – pracujesz i jesteś za to sowicie wynagradzany. W branży IT jest normalne, że podaje się widełki wynagrodzeń, dla stanowisk marketingowych nie jest to już takie oczywiste. W Tidio znajdziesz komplet informacji: Senior JavaScript Developer zarobi 8000 zł – 12000 zł brutto, natomiast Front-end Developer otrzyma 3500 – 5500 zł netto. Do tego przysługuje budżet na szkolenia, 3000 zł rocznie. Otrzymasz też laptopa (środowisko, jakie chcesz) oraz prywatne ubezpieczenie medyczne.

Możliwości rozwoju – efekty Twojej pracy bardzo szybko są widoczne w Tidio Chat. Metodologia scrum pozwala na zoptymalizowanie cyklu wdrażania poszczególnych funkcjonalności, w których na co dzień korzysta ogrom właścicieli stron www oraz sklepów internetowych. Firma dynamicznie wdraża najnowsze technologie, więc pracujesz na najnowszym środowisku. Nie występuje tu „bezwładność”, jak ma to często miejsce w przypadku dużych firm i korporacji.

Senior JavaScript Developer

Wymagania:
Perfekcyjna HTML5 + CSS3
Perfekcyjna znajomosć JavaScript’u
Umiejętność pracy w grupie
Chęć nauki i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności

Oferta:
Wynagrodzenie: 10 000 – 12 000 zł brutto
Roczny budżet szkoleniowy w wysokości: 10000 zł
Macbook Pro 15 Retina (po 2 latach pracy jest twój)
Prywatne ubezpieczenie medyczne
Karta Multisport

Jeśli nie masz takich kompetencji, też możesz skorzystać na tych ogłoszeniach. Jeżeli znasz osobę, która według Ciebie może się nadawać na powyższe stanowiska, wyślij wiadomość do Tidio lub podrzuć zainteresowanej osobie ogłoszenia. Jeżeli Tidio ją zatrudni, wypłaci Ci 1000 zł w przeciągu 30 dni od daty podpisania umowy.

Przeczytaj wywiad z założycielem Tidio

Artykuł powstał we współpracy z Tidio, które jest partnerem Szczecin Blog.

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Firma, która nie dba o produkt, nie ma szans na rynku [wywiad Tytusem Gołasem z Tidio]

W ostatnich dniach spotkałem się z założycielem firmy Tidio, Tytusem Gołasem. Więcej na temat samej firmy możecie przeczytać w tym artykule....

Zamknij