Co, gdzie, kiedy?, Szczecin 2

Robert Biedroń i Jurek Owsiak w Szczecinie. Co czeka nas na Inspiration Day Show 2016?

Po wielkim zeszłorocznym sukcesie wydarzenia Szczecin Inspiration Day Show, impreza wraca z drugą edycją, w nowym wydaniu. Prace nad tą odsłoną zaczęły się pół roku wcześniej, tak aby 24 września zaserwować uczestnikom dużą dawkę inspiracji, merytoryki oraz rozrywki. Poprzeczka jest zawieszona niezwykle wysoko patrząc na reakcje osób biorących udział w wydarzeniu w 2015 roku.

Już za kilka dni, bo 24 września (w sobotę) w przestrzeniach Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej, a dokładnie w Sali Kongresowej pojawi się 8 zaproszonych prelegentów, który mają wiele do przekazania. Są to osoby z sukcesami na koncie, z ogromną wiedzą i doświadczeniem w swoich dziedzinach.

inspiration-day-szczecin-2016

Przejdźmy jednak do konkretów. Na scenie pojawią się: Szymon Hołownia, Mateusz Kusznierewicz, Beata Pawlikowska, Jurek Owsiak, Łukasz Krasoń, Piotr Bucki, Robert Biedroń oraz Tomasz Jabłoński. Całość wydarzenia poprowadzi Sebastian Prokop. Przestrzeń Sali Kongresowej US oraz najbliższe otoczenie zostanie specjalnie zaaranżowane przez partnerów wydarzenia, którzy zaoferują dodatkowe atrakcje i niespodzianki.

Zobacz jak było na Inspiration Day rok temu:

Podsumowanie Inspiration Day Show #1 z 2015 roku

Prelegenci w tym roku

szymon-holownia-inspiration-day-szczecin

Szymon Hołownia

dziennikarz i publicysta.

Publicysta Tygodnika Powszechnego. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press oraz laureat Dziennikarskiej Nagrody Ślad. Zdobywca Wiktora publiczności za rok 2010 oraz wielu innych nagród i wyróżnień.

Założyciel Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka, wspierających dom dziecka w Zambii, hospicjum w Rwandzie i wiejski szpital w Kongo. Autor licznych książek o tematyce religijnej i społecznej.

Mateusz Kusznierewicz

Żeglarski mistrz olimpijski, mistrz świata, mistrz Europy, mistrz Polski, zwycięzca ponad trzydziestu regat Pucharu Świata. Najlepszy polski Żeglarz XX wieku.

Od 1996 r. po zdobyciu złotego medalu na Igrzyskach w Atlancie Mateusz Kusznierewicz prowadzi wykłady motywacyjne i szkolenia z rozwoju osobistego. Olimpijskie laury sprawiły, że z dnia na dzień stał się rozpoznawalny. Ludzi interesowało, w jaki sposób kieruje swoją karierą, szukali recepty na sukces.

Dzisiaj dzieli się również doświadczeniami, które wyniósł ze sportu i stosuje w biznesie.
Każde z przeprowadzonych szkoleń jest inne, skrojone na miarę konkretnego klienta lub firmy i potrzeb jej pracowników. Tematyka dotyczy takich zagadnień jak: motywacja, komunikacja, partnerstwo i współpraca, przywództwo, wykorzystanie doświadczeń ze sportu w biznesie i rozwój osobisty. Mateusz przeprowadził już ponad 350 szkoleń i wciąż doskonali swoje prelekcje.

mateusz-kusznierewicz-inspiration-day-szczecin
beata-pawlikowska-inspiration-day-szczecin

Beata Pawlikowska

Autorka bestselerowych książek, dziennikarka, fotografka, najbardziej znana polska podróżniczka. Pracowała m.in. w Radiu Koszalin, Radiowej Jedynce, Trójce, Radiu Kolor oraz Radiu Zet. Dzięki najbardziej znanej audycji „Świat według Blondynki” została nominowana do nagrody Grand Press. Beata Pawlikowska wydała wiele książek na temat swoich podróży, m.in. „Blondynka w dżungli”, „Blondynka na Kubie”, „Blondynka na czarnym lądzie”, „Blondynka w Meksyku” itp. Pisuje również felietony.

Jurek Owsiak

Człowiek – Orkiestra. Dziennikarz radiowy i telewizyjny, filantrop i aktywista społeczny. Twórca największej akcji charytatywnej w Europie – Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Festiwalu Przystanek Woodstock. A marka WOŚP, według największego na świecie badania kondycji marek Brand Asset ™ Valuator, jest najbardziej rozpoznawalną marką w Polsce.

jurek-owsiak-inspiration-day-szczecin

lukasz-krason-szczecin

Łukasz Krasoń

Mówca inspirujący, inicjator wielu akcji społecznych

Łukasz jest mówcą inspirującym, inicjatorem wielu akcji społecznych. Nazywany jest dr Action w związku z jego dużą aktywnością. Występował na wielu wydarzeniach skupiających setki i tysiące uczestników, na jednej scenie m.in. z: Brian’em Tracy, Jackiem Walkiewiczem, Tomaszem Kamelem, Beatą Kapcewicz, Kevinem Hoganem i wielu innymi. Inspirował środowiska polonijne w USA, Wielkiej Brytanii oraz Holandii.

Mimo młodego wieku, jego doświadczenia i zapał pozytywnie wpływają na uczestników jego wystąpień, których wzrusza, inspiruje i zjednuje w pozytywnym działaniu. Tej umiejętności mogą mu pozazdrościć liderzy i menedżerowie wielu zespołów.

Piotr Bucki

Strateg, researcher i badacz trendów oddanych ideii copyleft i kulturze remiksu

Piotr tak pisze o sobie: „Jestem strategiem, researcherem i badaczem trendów oddanym ideii copyleft i kulturze remiksu. Doświadczenie i wiedzę zdobywam realizując projekty marketingowe m.in. w Grupie Nokaut, Gdańskim Wydawnictwie Psychologicznym, Wydawnictwie Pedagogicznym OPERON, Travel World Passport, NextData, This Is Paper i wielu innych. Tworzę strategie marketingowe i komunikacyjne dla krajowych i zagranicznych klientów.

Jestem zwolennikiem szkoleń opartych na głębokiej i szczerej analizie zasobów i kompetencji. Wierzę w programy treningowe, które skutkują realną zmianą nawyków i w rozwój oparty na uczeniu się na błędach popełnianych na drodze do osiągnięcia mierzalnych celów. I myślę, że nie ma skuteczniejszej metody działania niż… po prostu działać.”

piotr-bucki-szczecin
robert-biedron-szczecin

Robert Biedroń

Absolwent politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Absolwent politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ukończył również Szkołę Liderów Politycznych i Społecznych oraz Szkołę Praw Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Przez wiele lat współpracował jako konsultant kilkunastu organizacji praw człowieka w Polsce i za granicą. Był członkiem Rady Programowo-Konsultacyjnej przy Pełnomocniku Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, doradcą wicepremier Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Pomysłodawca, współzałożyciel i wieloletni prezes Kampanii Przeciw Homofobii – ogólnopolskiej organizacji prawoczłowieczej. 9 października 2011 roku został wybrany na posła ziemi gdyńsko – słupskiej z listy Ruchu Palikota. Jako parlamentarzysta pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, a także był członkiem Komisji Spraw Zagranicznych.

Obecnie jest Prezydentem miasta Słupska.

Tomek Jabłoński

Założyciel Qpony.pl, 28 letni mieszkaniec Poznania, miłośnik kultury amerykańskiej i muzyki country.

Założyciel Qpony.pl, 28 letni mieszkaniec Poznania, miłośnik kultury amerykańskiej i muzyki country. Absolwent i doktorant na wydziale prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest biznesowym samoukiem. Zainspirowany rynkiem reklamowym w Stanach Zjednoczonych rozpoczął przygodę z kuponami w Polsce.

Studencki pomysł zamienił się w lukratywny biznes po wygranej w House of Walkers Project w którym pokonał ponad 200 konkurentów. Uczestnik i panelista wielu krajowych ale także międzynarodowych konferencji m.in. w Izraelu, Turcji i Stanach Zjednoczonych. Jest mentorem dla młodych adeptów biznesu w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Z jego aplikacji mobilnych Qpony i Blix korzysta 1 mln użytkowników w całej Polsce.

tomasz-jablonski-qpony-szczecin

Jakie atrakcje nas jeszcze czekają?

Tak jak wspominałem powyżej partnerzy wydarzenia przygotowali specjalne atrakcje. Mercedes Mojsiuk udostępni uczestnikom wydarzenia strefę adrenaliny, w której będzie okazja przetestować najnowsze modele samochodów. Cottonina Villa & Mineral Spa przygotuje strefę chilloutu, by trochę odpocząć. Będzie też okazja przenieść się w nadodrzańskie okolice, wziąć udział w grach networkingowych oraz w konkursach z nagrodami.

Podczas wydarzenia funkcjonować będzie również księgarnia z książkami prelegentów. Będzie je można być z autografami gości.

Kup bilety na Inspiration Day Szczecin 2016

Inspiration Day 2016 charytatywnie

Na Inspiration Day 2016 będzie możliwość wsparcia akcji charytatywnych. Na samym wydarzeniu w sobotę poprzez zakup specjalnych magnesów okolicznościowych Łukasza Krasonia, a dzień wcześniej czeka nas duże wydarzenie muzyczne. 23 września w Sali Bogusława na Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się koncert charytatywny orkiestry Conservatorio Di Benevento wraz z maestro Francesco Collasanto i polskimi muzykami.

Co bardzo istotne 34-osobowa włoska orkiestra przyjeżdża do Polski specjalnie dla Ani Wiktorowskiej nie pobierając żadnego wynagrodzenia z tego tytułu. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony będzie na rzecz ciężko chorej nauczycielki II Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie Pani Anny Wiktorowskiej, mamy dwójki fantastycznych dzieci. Bilety na koncert dostępne są pod linkiem pomagamy.bilety.fm

Ania cierpi z powodu guza mózgu, a ratunkiem dla niej jest terapia protonowa, której zabieg może odbyć się wyłącznie w klinice w Monachium. Koszt zabiegu w wysokości 200 tys. zł znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny. Do tej pory udało się zgromadzić na koncie Fundacji ponad 120 tys. zł. Wciąż trwa zbiórka pieniędzy, jednakże z uwagi na fakt , iż w październiku tego roku planowany jest u Ani zabieg, fundacja postanowiła wspomóc dodatkowo rodzinę poprzez zorganizowanie koncertu charytatywnego.
Już teraz w pomoc zaangażowały się m.in. różne środowiska biznesowe ze Szczecina m.in. Północna Izba Gospodarcza, Klub Kobiet, lokalne media oraz firmy. Co więcej, prelegenci Inspiration Day przygotowali przedmioty, które będzie można licytować na aukcjach internetowych, a Łukasz Krasoń wyprodukował specjalną serię magnesów, które będą do nabycia 24 września podczas Inspiration Day 2016.
Pomoc dla Ani jest możliwa poprzez uczestnictwo w koncercie, ale także poprzez przekazanie darowizny na leczenie na konto Fundacji „Pokoloruj Świat” w Banku PKO BP nr 54 1020 2791 0000 7802 0207 2510 z dopiskiem „Dla Ani Wiktorowskiej”.

Gdzie można kupić bilety?

Bilety na Inspiration Day Szczecin 2016 dostępne są na stronie internetowej szczecininspiruje.com w trzech pakietach: Gold, Platinium oraz VIP. Cena za bilet z pakiecie Gold to 249 zł, wejściówka VIP kosztuje 439 zł.

Kup bilety na Inspiration Day Szczecin 2016

Autorem zdjęcia na początku wpisu jest Igor Kohutnicki

Przydatne linki

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Skateboardowa sobota – SkateCUP Kołbaskowo 2016

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników sportów skateboardowych. W najbliższą sobotę, 17 września w godzinach 12.00 - 18.00 na skateparku w...

Zamknij