Biznes, Fotorelacje, Szczecin 2

Inspiration Day Show za nami – czas na podsumowanie

Pierwszy szczeciński dzień inspiracji już za nami. Miałem okazję uczestniczyć w sobotnim wydarzeniu i jestem pod wrażeniem. Pod wrażeniem pod kilkoma aspektami:

1

Po raz kolejny ludzie udowadniają, że da się. Prawie 1000 osób wzięło udział w tym wydarzeniu, a bilety nie należały do najtańszych. Z drugiej strony, jak porównamy to z wydarzeniami z całej Polski, to ceny były naprawdę niskie (za całodniowe wydarzenie). Pamiętam komentarze na kilka tygodni przed imprezą: „To się nie uda”, „Gdzie z takimi cenami, nikt tego nie kupi!”. A tu proszę, bilety się wyprzedały do ostatniego miejsca.

2

Sukces imprezy otwiera wiele drzwi. Od długiego czasu toczą się dyskusję, czy w Szczecinie można zorganizować dużą konferencję marketingową – coś pokroju Internet Beta lub Infoshare. IDS pokazuje, że można sprawić, że zjadą się tu prelegenci z całej Polski, a na widowni zasiądą osoby spoza Szczecina. Pojawili się nawet uczestnicy z Dublina.

3

Żywiołowo reagująca publiczność – czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Zarówno podczas wprowadzenia Adeli Warać, jak i w trakcie wystąpienia Olgi Kozierowskiej. Tańce, okrzyki, śpiewy – przeszło to moje oczekiwania.

Z tego co wiem, organizatorzy na tym nie poprzestają. Chcą w przyszłym roku organizować drugą edycję, a w tym roku zaskoczyć mniejszymi wydarzeniami. Mocno im kibicuję!

Jeśli chodzi o „zawartość” Szczecin Inspiration Day Show #1, to była tam nie tylko motywacja i inspiracja. Było sporo wiedzy, narzędzi, strategii. Trzy prezentacje zapadły mi mocno w pamięć:

Grzegorz Turniak – Polacy nie umieją networkingu, nie umieją small-talku. Takie słowa padły ze sceny. Patrząc na większość osób na konferencjach i spotkaniach branżowych mogę tylko przytaknąć. Rozmawiamy z osobami, które już znamy, nie szukamy nowych kontaktów, nie wykorzystujemy potencjału, jaki tkwi w tego typu wydarzeniach. Tu trzeba mocnej edukacji, pokazywania możliwości, czegoś co sprawi, że ludzie będą bardziej „śmiali”. I tak, tego można się nauczyć. Wiem po sobie :)

Dorota Wellman i Marcin Prokop – sporo o pracy w zespole, o dogadywaniu się pomiędzy sobą, kiedy pracuje się z tym samym człowiekiem przez kilkanaście lat. O tym, że czasami wysłanie listu do gazety (jak w przypadku Marcina Prokopa), może ukształtować całą karierę. Możliwości jest dużo, tylko wielu z nas nie widzi otwartych drzwi lub z pełną świadomością je zamyka z hukiem.

Fot. Paweł Smoliński

Fot. Paweł Smoliński

Mateusz Grzesiak – pamiętam jak pierwszy raz natrafiłem na informacje o tej osobie. Zaczęło się od nieistniejącego już forum NLP, NLS, później były jego książki m.in. „Ty myśl, inaczej zrobią to za ciebie”. Zaryzykuję stwierdzenie, ale wtedy nauki Mateusza (w postaci filmów, postów, książek) dały mi naprawdę wiele. Otworzyły mi oczy na wiele spraw, sprawiły że zacząłem rozumieć wiele mechanizmów.

Już wtedy jego szkolenia kosztowały krocie i nigdy nie byłem w stanie wygospodarować takiej sumy, by móc pojechać uczestniczyć w jego wydarzeniach. Od tego czasu minęło ponad 8 lat, chciałem zobaczyć (na żywo) jak Mateusz się rozwinął, co pokazuje na żywo, jaką ma siłę oddziaływania. I oczywiście wziąć znowu dużo dla siebie.

Nie zawiodłem się. Sporo strategii, narzędzi, podanych na najwyższym poziomie, a koniec wystąpienia niezwykle energetyczny. Myślę, że wiele osób (podobnie jak ja) miało łzy w oczach i dreszcze na całym ciele. I wcale się tego nie wstydzę – wystąpienie Mateusza wciągnęło mnie jak bardzo dobry film w kinie, sprawiło, że przeniosłem się do innego świata, wraz z jego opowieściami.

Najlepsze szkolenie zaczyna się „dzień po”

Takie słowa powiedział kiedyś jeden z moich znajomych. Zgadzam się z tym w pełni. W tego typu wydarzeniach/szkolenia/warsztatach mało istotny jest „fun” podczas. Najbardziej liczy się to, co się stanie „po”. Czy uczestnicy będą potrafili coś zmienić w swoim życiu, czy wytrwają w swoich postanowieniach?

Wiadomo, że całego swojego życia nie zmieni się od razu, ale wiem jak wielka siła tkwi w małych postanowieniach. To że zacząłem biegać w styczniu, zmieniło znacznie moje życie. A było to raptem na początku po 20-30 minut wysiłku kilka razy w tygodniu.

Fot. Paweł Smoliński

Fot. Paweł Smoliński

Jak udowadniał Mateusz Grzesiak godzina dziennie przeznaczana na głupoty, to 2 tygodnie rocznie. Jeśli coś robimy przez 10 lat, to mamy z tego 5 miesięcy naszego życia. Warto się zastanowić nim zacznie się scrollować newsfeeda na fejsie, czy to na pewno najbardziej efektywny sposób na wykorzystanie tego czasu.

Inspiration Day Show na zdjęciach

Fot. Paweł Smoliński

Fot. Paweł Smoliński

Komisja konkursu Business Mixer organizowanego przez Business Link Szczecin. Fot. Paweł Smoliński

Komisja konkursu Business Mixer organizowanego przez Business Link Szczecin. Fot. Paweł Smoliński

Współrzędne Szczecina - szczegóły na filmie poniżej. Fot. Marcin Puś

Współrzędne Szczecina – szczegóły na filmie poniżej. Fot. Marcin Puś

Współrzędne Szczecina

Posted by Współrzędne Szczecina on Friday, October 2, 2015

Projekt Cyfrowych Wynalazców - zwycięzców Business Mixer. Fot. Marcin Puś

Projekt Cyfrowych Wynalazców – zwycięzców Business Mixer. Fot. Marcin Puś

Wizualizacje prezentacji wykonane przez Klaudię Tollman. Fot. Marcin Puś

Wizualizacje prezentacji wykonane przez Klaudię Tollman. Fot. Marcin Puś

Organizatorzy na scenie - Michał Hamera, Konrad Dembczyński, Marcin Przeworski. Fot. Oskar Błaszkowski

Organizatorzy na scenie – Michał Hamera, Konrad Dembczyński, Marcin Przeworski. Fot. Oskar Błaszkowski

Fot. Oskar Błaszkowski

Fot. Oskar Błaszkowski

Fot. Oskar Błaszkowski

Fot. Oskar Błaszkowski

Robert Król z Cyfrowych Naukowców. Kadr jak z Ameryki z jednego z TED Fot. Oskar Błaszkowski

Robert Król z Cyfrowych Naukowców. Kadr jak z Ameryki z jednego z TED Fot. Oskar Błaszkowski

To jak? Widzimy się za rok? Fot. Oskar Błaszkowski

To jak? Widzimy się za rok? Fot. Oskar Błaszkowski

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Innowacyjny sposób na rozwijanie kreatywności dzieci – takie projekty lubię!

Słyszeliście już o Cyfrowych Wynalazcach? To kreatywne warsztaty dla najmłodszych, które wprowadzają je w tajniki logicznego myślenia, programowania i robotyki....

Zamknij