Inwestycje 1

Kredyt hipoteczny krok po kroku

Decydując się na zakup mieszkania i wspomagając się kredytem hipotecznym warto dokładnie sprawdzić swoje możliwości finansowe. Upewnić się, że z kredytem nie będzie problemu i że bank zabezpieczy się na kupowanej nieruchomości. Nie sztuką jest wpłacić zadatek na mieszkanie i go stracić w przypadku nieprzyznania kredytu. Jak powinny przebiegać poszczególne etapy pokazuje poniższa grafika.

infografika-kredyt-hipoteczny-szczecin

W kolejnych cyklach postaram się Wam zwrócić uwagę na istotne rzeczy, w poszczególnych etapach dzięki, którym cała transakcja (zakup mieszkania, uzyskanie kredytu hipotecznego) przebiegnie sprawnie i szybko. Oprócz tego podpowiem co i jak należy zrobić, żeby zagwarantować bezpieczeństwo całej transakcji i ograniczyć ryzyko utraty zadatku.

Wpis powstał w ramach współpracy z serwisem Hiponet.pl Autorem publikacji jest Robert Wasilewski, którego możecie poznać poniżej:

robert-wasilewski

Robert Wasilewski

Ekspert z zakresu finansowania nieruchomości i kredytów hipotecznych. Autor bloga HipotecznyBlog.pl oraz założyciel portalu Hiponet.pl – największego serwisu internetowego o kredytach hipotecznych w Polsce wyróżnionego prestiżową nagrodą Jakość Roku. Autor licznych rankingów i komentarzy o finansowaniu nieruchomości dla radia, prasy i telewizji.

Z bankowością związany od 15 lat. Doświadczenie zdobywał podczas pracy bankach (jako doradca kredytowy, szef oddziału banku) oraz ogólnopolskiej firmie doradztwa finansowego jako członek zarządu.

Ekspert z zakresu finansów zachodniopomorskiego portalu ZegarBiznesu.pl. Były wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu bankowości i finansowania nieruchomości w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz Zachodniopomorskim Uniwersytecie.

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ulica Kolumba
Kolumba – Ulica na której zatrzymał się czas [GALERIA]

Ta historia zaczyna się bez zaskoczenia. Spóźnił się pociąg. Przyjechałem na dworzec odebrać moją ukochaną. Z powodu spóźnienia miałem ponad...

Zamknij