W ramach Hot Weekendu i wydarzeń w kompleksie przy ulicy Kolumba 4 (Odra Zoo-Wasabi) 18 października odbywać się będą również spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy chcieliby przekazać innym swoją wiedzę. Są ekspertami w swoich dziedzinach, realizują różne projekty i pokazują, że w Szczecinie „da się” zrobić coś ciekawego. Poniżej znajdziecie rozpiskę godzinową wszystkich wykładów i prelekcji.
14:30 Stowarzyszenie Otwarte Klatki
Szczeciński oddział Stowarzyszenia Otwarte Klatki przedstawi idee swojego działania, bieżące kampanie oraz to, w jaki sposób każdy – nie tylko Szczecinianin – może pomóc.
Bedziemy również rozmawiać o tym, dlaczego warto zostać aktywistą i czym zasadniczo jest weganizm.

15:30 Szczecińska Liga Superbohaterów
www.facebook.com/SzczecinskaLigaSuperbohaterow
Biegają po mieście, odwiedzają dzieci w szpitalach. Są po to, by wprowadzać uśmiech na Waszych ustach.
16:30 Szczecin Tweetup #2
Drugie spotkanie szczecińskich użytkowników (i nie tylko) Twittera. Szczegóły we wpisie Tweetup Szczecin po raz drugi.
18:00 Wspieram.to
Wspieram.to to najpopularniejszy polski serwis crowdfundingowy. Marcin Galicki – jeden z założycieli, opowie o tym, jak wygląda edukacja społeczeństwa w zakresie crowdfundingu, czy zdaliśmy egzamin oraz jakie wyzwania jeszcze stoją przed tą branżą.
19:00 Igor Górewicz – Poznaj Słowian
Prezentacja albumu Poznaj Słowian wydawnictwa Triglav. Niepowtarzalna okazja, by w przystępny sposób poznać kulturę dawnych Słowian w oparciu o prace odtwórców historycznych oraz obejrzeć przepiękne zdjęcia wykonane m.in. w skansenach na Wolinie i Torgelov. Całość okraszona ciekawym komentarzem autora, Igora D. Górewicza – założyciela Drużyny Grodu Trzygłowa.

20:00 Tomasz Wieczorek – Sladami Lubinusa
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zrealizował projekt, którego celem było powstanie wydawnictwa „Polsko-Niemiecki Przewodnik Szlakiem Mapy Lubinusa”. Oprócz wersji książkowej powstała ta tematyczna strona internetowa.

XVII-wieczna mapa Lubinusa stała się podstawą dla stworzenia dziewięciu wycieczek prowadzących przez 49 miejscowości Pomorza, które uwiecznione są na obrzeżach mapy. Dla wielu osób Meklemburgia-Pomorze Przednie to często wręcz terra incognita, a świadomość, że dziedzictwo Księstwa Pomorskiego obejmuje wspólne tereny, jest dosyć mała. projekt ma za zadanie nie tylko przybliżyć historię regionu, ale również zachęcić do jego aktywnego poznawania. Przewodnik został wydany w dwóch wersjach językowych. Kolejnym elementem projektu było stworzenie mapy, opracowanej spójnie z przewodnikiem.
Pomysłodawcy koncepcji przewodnika i koordynatorzy projektu:
Karolina Sławińska, Tomasz Wieczorek (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – CIKiT Zamek w Szczecinie).
Autorzy tekstu: Michał Rembas i Tomasz Wieczorek