Archiwum 1

Hot Weekend – poznaj ciekawych ludzi przy ulicy Kolumba 4

W ramach Hot Weekendu i wydarzeń w kompleksie przy ulicy Kolumba 4 (Odra Zoo-Wasabi) 18 października odbywać się będą również spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy chcieliby przekazać innym swoją wiedzę. Są ekspertami w swoich dziedzinach, realizują różne projekty i pokazują, że w Szczecinie „da się” zrobić coś ciekawego. Poniżej znajdziecie rozpiskę godzinową wszystkich wykładów i prelekcji.

14:30 Stowarzyszenie Otwarte Klatki

Szczeciński oddział Stowarzyszenia Otwarte Klatki przedstawi idee swojego działania, bieżące kampanie oraz to, w jaki sposób każdy – nie tylko Szczecinianin – może pomóc.

Bedziemy również rozmawiać o tym, dlaczego warto zostać aktywistą i czym zasadniczo jest weganizm.

www.otwarteklatki.pl

otwarte-klatki-szczecin

15:30 Szczecińska Liga Superbohaterów

www.facebook.com/SzczecinskaLigaSuperbohaterow

Biegają po mieście, odwiedzają dzieci w szpitalach. Są po to, by wprowadzać uśmiech na Waszych ustach.

liga-superbohaterow-szczecin-wspieram-to

16:30 Szczecin Tweetup #2

Drugie spotkanie szczecińskich użytkowników (i nie tylko) Twittera. Szczegóły we wpisie Tweetup Szczecin po raz drugi.

tweetup-33

18:00 Wspieram.to

www.wspieram.to

Wspieram.to to najpopularniejszy polski serwis crowdfundingowy. Marcin Galicki – jeden z założycieli, opowie o tym, jak wygląda edukacja społeczeństwa w zakresie crowdfundingu, czy zdaliśmy egzamin oraz jakie wyzwania jeszcze stoją przed tą branżą.

wspieram-to-szczecin

19:00 Igor Górewicz – Poznaj Słowian

www.tryglaw.org

Prezentacja albumu Poznaj Słowian wydawnictwa Triglav. Niepowtarzalna okazja, by w przystępny sposób poznać kulturę dawnych Słowian w oparciu o prace odtwórców historycznych oraz obejrzeć przepiękne zdjęcia wykonane m.in. w skansenach na Wolinie i Torgelov. Całość okraszona ciekawym komentarzem autora, Igora D. Górewicza – założyciela Drużyny Grodu Trzygłowa.

igor-gorewicz-szczecin

20:00 Tomasz Wieczorek – Sladami Lubinusa

www.lubinus.pl

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zrealizował projekt, którego celem było powstanie wydawnictwa „Polsko-Niemiecki Przewodnik Szlakiem Mapy Lubinusa”. Oprócz wersji książkowej powstała ta tematyczna strona internetowa.

lubinus-szczecin

XVII-wieczna mapa Lubinusa stała się podstawą dla stworzenia dziewięciu wycieczek prowadzących przez 49 miejscowości Pomorza, które uwiecznione są na obrzeżach mapy. Dla wielu osób Meklemburgia-Pomorze Przednie to często wręcz terra incognita, a świadomość, że dziedzictwo Księstwa Pomorskiego obejmuje wspólne tereny, jest dosyć mała. projekt ma za zadanie nie tylko przybliżyć historię regionu, ale również zachęcić do jego aktywnego poznawania. Przewodnik został wydany w dwóch wersjach językowych. Kolejnym elementem projektu było stworzenie mapy, opracowanej spójnie z przewodnikiem.

Pomysłodawcy koncepcji przewodnika i koordynatorzy projektu:
Karolina Sławińska, Tomasz Wieczorek (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – CIKiT Zamek w Szczecinie).
Autorzy tekstu: Michał Rembas i Tomasz Wieczorek

 

Zobacz wszystkie wydarzenia w ramach Hot Weekendu

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Łona i Webber „Wyślij sobie pocztówkę”

Pojawił się nowy klip Łony i Webbera. W produkcji wystąpili: Beata Zygarlicka, Iga Śmierzchalska, Karolina Tikej, Anna Wypiór, Natalia Janas, Urszula...

Zamknij