Gastronomia/handel 3

Esy Floresy – kwiaciarnia z charakterem

Kwiaty. Z okazji ważnych uroczystości rodzinnych, na imieniny, jako dowód wdzięczności, na wyjątkowe okazje. Obdarowujemy nimi innych. Ciężko wyobrazić sobie, żeby ta tradycja wyszła z mody…

Na szczęście nic na to nie wskazuje. Jeśli spojrzymy wstecz, to okaże się, że ten zwyczaj miał już miejsce dawno, dawno temu… w czasach prehistorycznych. Kwiaty wtedy były traktowane jako składnik mikstur, zanoszono je znachorom w celu powiększania zbiorów i tworzeniach nowych receptur.

Czasy się zmieniły, zwyczaj obdarowywania kwiatami pozostał. Dziś zajrzymy do kwiaciarni Esy Floresy, która prowadzona jest dwie siostry. Kwiaciarnia działa już 6 lat, od niedawna w nowej lokalizacji na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 5. Zdążyła sobie wyrobić renomę, rozpoznawalność i wielu stałych klientów.

Esy Floresy typową kwiaciarnią nie są. Nie znajdziecie tu tanich bibelotów, czy bukietów w celofanie. Jest to miejsce na mapie Szczecina do którego wpadamy gdy potrzebujemy czegoś niezwykłego. Bukiety i kompozycje kwiatowe są tu tworzone z prawdziwą finezją i pasją.

Jesteście nieszablonową kwiaciarnią. Co Was wyróżnia?

Pomysłowość i kreatywność. Lubimy wyzwania, więc realizujemy najśmielsze zamówienia naszych klientów. To dla nich sprowadzamy niezwykłe odmiany kwiatów, jak nasze ukochane storczyki Vanda, róże angielskie, czy trochę zapomniane już ostróżki. Uwielbiamy piękne kwiaty i uwielbiamy się nimi otaczać, dlatego w Esach Floresach można zaleźć te najpiękniejsze na każdą porę roku. Teraz królują u nas piwonie, niezapominajki, bez, hortensje, jaskry.

kwiaciarnia-szczecin

kwiaciarnia-szczecin-02-esy-floresy

esy-floresy-szczecin-02

Najbardziej niezwykłe zamówienie?

Nie sposób wybrać jedno. Na przykład, wykonałyśmy bukiet ślubny z muszli, które zostały zebrane przez Pana Młodego, z zawodu marynarza. Innym wyzwaniem było stworzenie wianka ślubnego alla Frida, a nawet wianka dla pieska! Za każdym razem staramy się, aby nasze kompozycje oddawały indywidualny charakter zamówień, przez co można powiedzieć, że każde zamówienie jest niezwykle.

esy-floresy-szczecin-04

esy-floresy-szczecin-06

esy-floresy-07-szczecin

Jak zdobywacie klientów?

Sami przychodzą! (śmiech) Jak się okazuje, największą siłę ma najzwyklejsza poczta pantoflowa. Zadowoleni klienci przyciągają kolejnych. Doceniają nasze starania. Największą renomę zdobyłyśmy wśród panien młodych. Zlecają nam wykonanie wyjątkowych bukietów ślubnych, dekoracji, a także zaproszeń i dodatków.

esy-floresy-kwiaciarnia-szczecin-02

zaproszenia-slubne-szczecin

bukiet-slubny-szczecin

Zbliża się Dzień Matki, jak wiadomo mężczyźni, na ogół mają problem z wyborem właściwego prezentu. Co polecają Esy Floresy?

Oczywiście polecamy Kwiatering! Wystarczy zadzwonić, a świeży, pachnący letnim ogrodem bukiet, z krótkim liścikiem wyrażającym uczucia, dotrze do rąk ukochanej mamy. Setki zaskoczonych uśmiechów i nieopisana radość, utwierdziły nas w przekonaniu, że jest to najlepszy prezent. Wszystkie mamy uwielbiają takie niespodzianki.

esy-floresy-szczecin-kwiaciarnia

Wpis powstał w ramach współpracy z kwiaciarnią Esy Floresy, która jest partnerem Szczecin Blog

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Food Truck Festival – czas na taki event w Szczecinie!

Zamknij