Co, gdzie, kiedy?, Szczecin 0

Carrots in Space – 4 ciekawe wykłady o kosmosie i IT [Geek Girls Carrots Szczecin #26]


Szczecińskie Karotki nie siedzą tylko z nosami przy ekranie, stukając palcami w klawiaturę, co udowodnią 14 czerwca na 26. spotkaniu Geek Girls Carrots. Wydarzenie odbędzie pod hasłem „Carrots in space!” i w całości poświęcone będzie tematyce kosmicznej.

Piękna, czerwcowa pogoda zachęca do spotkania na świeżym powietrzu, gdzie wszystkim jest nieco bliżej do gwiazd. Będzie to możliwe dzięki przestrzeni udostępnionej przez Szczeciński Inkubator Kultury.

Pierwszą prelegentką będzie Ula Słowik, pełna energii pasjonatka astronomii, z wykształcenia fizyk medyczny, która przedstawi wizję kosmosu według Elona Muska – genialnego dyrektora i założyciela przedsiębiorstwa SpaceX.

Prof. dr hab. Ewa Szuszkiewicz z Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, pełniąca funkcję wiceprzewodniczącej w stowarzyszeniu European Astrobiology Network Association, weźmie słuchaczy na wyprawę w kosmos z komputerem HAL 9000, dołączając do obchodów 50. rocznicy kultowego filmu „2001: Odyseja kosmiczna”.

Prezes szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, Andrzej Armiński, który był jednym z inicjatorów powstania zdalnie sterowanego obserwatorium astronomicznego w Hiszpanii, poprowadzi temat bardziej techniczny i opowie o zrobotyzowanym teleskopie.

Czwartą prelegentką będzie Milena Michalska, pracująca jako programistka, a w czasie wolnym budująca model rakiety kosmicznej, która przybliży temat zastosowania AI w kosmosie i pokaże, jak napisać bota, kierującego… statkiem kosmicznym.

Jak zwykle będzie czas na ciasto marchewkowe, poznawanie nowych ludzi i zamianę paru słów z prelegentami. Będzie też konkurs z kosmiczną nagrodą.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się pod linkiem: ggcszczecin26.evenea.pl

Chcesz nawiązać współpracę lub wystąpić na kolejnym wydarzeniu? Śmiało kieruj pytania na adres: szczecin@gocarrots.org

O Geek Girls Carrots

Geek Girls Carrots jest społecznością kobiet kochających nowe technologie. Naszą społeczną misją jest zwiększenie udziału kobiet w branży ICT. Realizujemy ją poprzez działania w trzech
obszarach:
budowanie społeczności pasjonatów, przedsiębiorców i profesjonalistów, pracujących w sektorze IT, startupach technologicznych, biotechnologii, nowych mediach i naukach ścisłych, szkolenia i edukowanie w zakresie umiejętności technicznych i miękkich, które podwyższają kwalifikację w ICT,
promowanie kobiet w ICT poprzez prezentowanie w mediach, podczas konferencji i wydarzeń branżowych wzorców do naśladowania (tzw. role models).

Raport „Kobiety w IT”

Wiele miesięcy wytężonej pracy, planowanie, zbieranie danych, wywiady, opracowywanie statystyk, logistyka, tłumaczenie… Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze przedsięwzięcie. Jego owoce możecie zobaczyć tutaj: http://gocarrots.org/raport2018
#goCarrots #ggCarrots #GeekGirlsCarrots #GGC #RaportKobietyWIT #GGCRaport 👩‍💻

Posted by Geek Girls Carrots on Monday, June 11, 2018

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Informatycy ze szczecińskich firm jadą rowerami do Szwecji [VIII edycja INR]

Już 20 czerwca odbędzie się kolejna - 8 już - edycja wyprawy charytatywnej "Informatycy na Rowery", która od ponad 6...

Zamknij