Co, gdzie, kiedy?, Szczecin 2

Informatycy ze szczecińskich firm jadą rowerami do Szwecji [VIII edycja INR]

Już 20 czerwca odbędzie się kolejna – 8 już – edycja wyprawy charytatywnej „Informatycy na Rowery”, która od ponad 6 lat odbywa się regularnie w Szczecinie i integruje osoby ze lokalnej branży IT, przy tym niosąc pomoc potrzebującym. Przez te kilka lat, informatycy zebrali ponad 60.000 zł oraz przejechali kilkaset kilometrów.

Kilka razy udało im się przejechać trasę Odra-Nysa, a w zeszłym roku w ciągu 5 dni przejechali całą wschodnią ścianę Polski (ponad 1000 km). Tegoroczna wyprawa rusza ze Szczecina, w 5 dni uczestnicy przejadą przez Niemcy, Danię i Szwecję, a następnie wrócą do Polski.

W tym roku informatycy pojadą dla chorej na Tibial Hemimelia (wrodzony brak kości piszczelowych) Victorii Komady, która cierpi na chorobę od urodzenia, a leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Rodzicom udało się zebrać pieniądze na kosztowną operację w USA, ale po niej dziewczynkę czeka długa rehabilitacją, na którą zbierają uczestnicy VIII edycji wyprawy “Informatycy na rowery”.

“Realizując swoje codzienne obowiązki pamiętajcie, że świat nie kończy się na naszych celach biznesowych. Warto zwrócić uwagę na to, jaki wpływ mamy na to, co dzieje się dookoła nas oraz jak możemy wykorzystać swój potencjał, by pozytywnie zmieniać nasze otoczenie.” – podsumowuje Rafał Źróbecki, Prezes Squiz Poland, Pomysłodawca całej akcji.

W tym roku trasa będzie równie ciekawa co w zeszłych latach. Pierwszego dnia zespół planuje zrobić ponad 200 km i dojechać do Rostocku, skąd kolejnego dnia ruszy promem do Gedser, gdzie po ponad 100 km dojedzie do Køge. Następnego dnia planowane jest zwiedzanie Kopenhagi oraz dojazd w kierunku kolejnego promu. Kolejnym celem jest przeprawa w Helsingørze oraz dojazd do Ystad, skąd zespół ruszy w nocny rejs promem Unity Line do Świnoujścia. Ostatni dzień to trasa do Szczecina.

Wszystkich zainterosowanych wsparciem naszej akcji, zapraszamy na stronę zbiórki.

Inicjatywę jak co roku wspiera wiele lokalnych firm. Kluczowymi partnerami w tym roku zostały firmy: Squiz jako organizatorGIGI Cargo, Unity Line, NDT Reports oraz Społem Świnoujście. Wyjazd wspierają również lokalne media i organizacje.

 

VIII edycja „Informatyków na Rowery” rusza 20.06.2017, spod firmy Squiz. Trasę, przygotowania oraz przebieg wyprawy można śledzić na facebookowym profilu wydarzenia: https://www.facebook.com/InformatycyNaRowery

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nie tylko muzyka na Wooded City Szczecin 2018!

Wooded City Szczecin, które już 23 czerwca odbędzie się w przestrzeniach szczecińskiej Łasztowni, to nie tylko koncerty muzyki elektronicznej i...

Zamknij