Fotorelacje, Szczecin 0

Python nie taki straszny – czyli PyCode Carrots po raz pierwszy w Szczecinie [fotorelacja]

Zorganizowanie warsztatów programistycznych to nie przelewki. Zorganizowanie warsztatów programistycznych zakończonych sukcesem to ziszczenie najśmielszych marzeń! I tak było w tym przypadku.

W dniach 23 -25 czerwca br. w Business Link Szczecin (Biurowiec Lastadia Office) odbyły się pierwsze warsztaty programistyczne w języku Python pod szyldem szczecińskich Karotek – Geek Girls Carrots.

Kim są GGC?

Geek Girls Carrots to organizacja, którą zainicjowała Kamila Sidor w Warszawie. Przedsięwzięcie zyskało na tyle duże zainteresowanie, że zawitało do 16 miast w Polsce (i również zagranicą). W Szczecinie pojawiłyśmy się w 2012 roku. GGC pieszczotliwie nazywane są „Karotkami”. Są to spotkania dla kobiet (i nie tylko) kochających nowe technologie. A jak wiemy jest to bardzo pojemny temat. Oprócz spotkań, na których można posłuchać ciekawych prelekcji, misją Karotek jest też organizacja różnych warsztatów programistycznych pod szyldem Code Carrots. ‚PyCode Carrots’ to warsztaty, na których uczestnicy poznają jeden z języków programowania – Python!

Dlaczego Python?

Python jest łatwy w nauce, a do tego znajduje zastosowanie na wielu płaszczyznach. Jeden z mentorów – Adam Łukomski, który na co dzień wykłada na szczecińskim Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym – podczas warsztatów pokazał uczestnikom w jaki sposób, za pomocą prostych komend, można sterować robotem! Na fotografii po lewej – Mikołaj – uczestnik PyCode Carrots .

W zaprzyjaźnionym miejscu, popularnym wśród szczecińskiej ‚branży’, trzydziestu uczestników i uczestniczek, pod okiem 10 mentorów poznawało podstawy tzw. składnię języka programowania Python.

Podczas warsztatów zobaczyłam jak proste może być programowanie oraz jak przyjemne! Dodatkowo brakowało mi motywacji, aby zacząć – teraz jestem pełna energii do programowania :)
– Uczestniczka PyCode Carrots Szczecin

 

Tak naprawdę to dużo więcej niż się spodziewałam. Uwierzyłam w siebie i zamierzam spróbować swoich sił w IT, czego nigdy wcześniej nie brałam pod uwagę. Chociaż w Pythonie stawiam pierwsze kroki, to uświadomiłam sobie że nie jest to poza moim zasięgiem. Poznałam cudownych ludzi i spędziłam bardzo ciekawy weekend, który zdecydowanie podbudował moją samoocenę i naładował akumulatory. Dało mi to świeże spojrzenie na parę spraw, takich jak mój start na rynku pracy. Myślę, że te warsztaty w znacznym stopniu ośmieliły mnie ze światem technologii i mam nadzieję wykorzystać nabytą wiedzę na stażu !
– Uczestniczka PyCode Carrots Szczecin

 

Milena z firmy Dige miała też swoją debiutancką rolę jako mentorka. Uczestniczki były w nią wpatrzone!

Michał z firmy Intive chętnie i cierpliwie omawiał zagadnienia swojemu zespołowi!

Maciej miał wyjątkowe towarzystwo – pochłaniających wiedzę jak marchewki – pań!

W każdej chwili można było odpocząć od ekranów komputerów i nabrać sił w chilloutroomie!

Odpoczynek należy się także Justynie! Wiele energii i (dwa) serca włożyła w organizację tego wydarzenia!

Agata Bublewicz jako Metamentorka – sprawowała pieczę nad merytoryczną stroną warsztatów!

Jedną z zaplanowanych atrakcji było odwiedzenie na Bulwarze Gdyńskim namiotu sferycznego od Freedomes, którzy wspólnie z firmą Pixel Legend stworzyli przestrzeń do wirtualnej wycieczki po Łasztowni. Mieszkańcy mieli możliwość zaprojektowania tego obszaru tak, jak widzą to oczami wyobraźni w przyszłości. Dziękujemy bardzo za udostępnienie tej atrakcji!

Zamiast gumowych kaczuszek, korzystamy z pluszowych marchewek jako nieformalnej metody debugowania kodu ;-)

Dziękujemy Kubie Gralakowi z Mój Świat w 360 za pamiątkowe zdjęcia!

W trakcie trwania wydarzenia można było porozmawiać z Ziemowitem Sołoniukiem – Team Menagerem z brightOne – o płatnym stażu w jego firmie!

Marek Szymański odwiedził nas w niedzielę ze swoimi dronami! Każdy kto chciał, mógł na chwilę oderwać się od klepania kodu i polatać!

Go! Króliczki! :-)

Ogromne podziękowania należą się także dziewczynom z BL Szczecin: Oli i Agacie za okazane nam wsparcie w trakcie przygotowań, jak i w czasie odbywania się wydarzenia!

Kubeczki – niczym róg obfitości – szybko uzupełniały się o dolewkę kawy od Qualia Caffe!

Wstęp do programowania w języku Python – Damian Giebas!

Dzięki mentorom pierwsza edycja PyCode Carrots w Szczecinie była tak fantastyczna! Dziękujemy Wam za poświęcony czas!

PyCode Carrots Szczecin #1 odbyły się dzięki współpracy tych pięciu osób: Agata Bublewicz, Ziemowit Sołoniuk, Justyna Wasilewska, Aleksandra Misiura, Daria Matyszewska…i  Staś. Pozdrawiamy!

Dzięki współpracy z PyCode Carrots poznałem wspaniałe środowisko osób które chcą się rozwijać w szeroko rozumianym świecie IT.
Dla wielu z tych osób był to początek przygody i mam nadzieję że będą się cały czas w tym kierunku rozwijać.
Na zakończenie warsztatów wszystkim zainteresowanym zaproponowałem udział w praktykach testerskich w brightOne, które ruszyły w ten poniedziałek w szczecińskiej siedzibie naszej firmy.
– Ziemowit Sołoniuk, brightOne

 

Zwieńczeniem naszego przedsięwzięcia było wzięcie udziału w płatnym stażu w firmie brightOne. W poniedziałek (17.07.2017) rozpoczął się 3 miesięczny okres intensywnej nauki ‚absolwentek’ PyCode Carrots ;-) Justyna Wasilewska złożyła z tej okazji im niespodziewaną wizytę! Za zdjęcie dziękujemy Kubie Gralakowi!

 

Za zdjęcia dziękujemy Pawłowi Krzych

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
106 newsów ze Szczecina – musisz to wiedzieć! MegaSZCZECINprasowka #1

25 dni temu zdecydowałem, że będę przygotowywał szczecińskie prasówki, czyli takie moje subiektywne przeglądy prasy. I powiem Wam, że mam...

Zamknij