Inwestycje, Szczecin 1

Po raz 9 podsumowanie #SZCZECINprasowka

Umówiłem się z nią na dziewiątą. Dziewiąta #SZCZECINprasowka została wysłana o godzinie 9:00. Niebawem 10-te wydanie, myślę nad czymś specjalnym. Może masz jakiś pomysł i chciałbyś się nim podzielić? Czego byś oczekiwał? Będę wdzięczny za Twój komentarz, możesz napisać do mnie na Facebooku – Paweł Krzych

✓ Jeśli masz sugestie, pomysły na usprawnienie i uatrakcyjnienie prasówki, chcesz współpracować przy tym projekcie, zapraszam do kontaktu – Paweł Krzych

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

INWESTYCJE

✅ 1. Wystartowały prace rozbiórkowe zawalonych w katastrofie elementów na Zamku Książąt Pomorskich. Odbudowa skrzydła północnego Zamku dopiero jest w planach.
[1] Link
✅ 2. Zakończył się pierwszy etap gorącego rozruchu EcoGeneratora (czyli spalarni odpadów). Przekazanie EcoGeneratora do eksploatacji planowane jest na połowę listopada 2017.
[2] Link
✅ 3. Po 80 latach znikną ostatnie fragmenty hitlerowskiej autostrady – czyli odcinek autostrady A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica i węźle Szczecin Kijewo łączącym A6 z DK10. Zakończenie prac przewidziane jest na rok 2020.
[3] Link
✅ 4. W Szczecinie obecnie jest 73 żurawi budowlanych (miesiąc temu 74, a w poprzednich 7 miesiącach liczba nie przebijała 65 sztuk).
[4] Link
✅ 5. Park im. Stanisława Nadratowskiego przy ulicy Malczewskiego zostanie rozbudowany, to już V etap inwestycji. Tym razem remontowi poddane zostaną istniejące, zniszczone schody, ułożone zostaną alejki, dla dzieci powstanie plac zabaw. Koszt inwestycji to 584 tys. zł.
[5] Link
✅ 6. Stadion przy ul. Litewskiej jest remontowany i wszystko wskazuje na to, że koniec inwestycji się opóźni. Poślizg wynosi już 3 tygodnie, ukończenie prac przewidywane było na listopad.
[6] Link
✅ 7. Akademia Sztuki sprzedaje budynek przy Kuśnierskiej 14a. Cena wywoławcza to 1,2 mln. zł.
[7] Link
✅ 8. W al. Jana Pawła II trwa budowa kolejnych przedogródków. Coraz pięknej w tej okolicy.
✅ 9. Ul. Sczanieckiej zamknięta, wytyczono objazdy. Nieprzejezdna droga powoduje duże korki w okolicy.
[9] Link
✅ 10. Rada Osiedla Pogodno chce konsultacji w sprawie wprowadzenia strefy Tempo 30 na Pogodnie.
[10] Link
✅ 11. Wyremontowano kolejne poradnie w szpitalu przy ul. Broniewskiego.
[11] Link
✅ 12. Nowe przedszkole powstało w podszczecińskim Przecławiu. Nowy obiekt oferuje łącznie 300 miejsc dla dzieci. Inwestycja kosztowała 10 mln zł.
[12] Link
✅ 13. W 2018 roku zostanie wyremontowany Mostek Japoński (Zakochanych) nad Rusałką.
[13] Link
✅ 14. Na bulwarach został zamontowany monitoring, wszystko strzeże teraz 36 kamer na Nabrzeżu Starówka, Bulwarze Gdyńskim oraz Bulwarze Piastowskim.
[14] Link
✅ 15. Firma Faymonville Polska w Goleniowie rozbudowuje swój zakład produkujący naczepy. Zatrudnionych zostanie 70 pracowników, moce przerobowe zwiększą się o ok. 70%.
[15] Link
✅ 16. Cztery konsorcja: polskie, chińskie i dwa włoskie są zainteresowane budową tunelu w Świnoujściu, łączącego wyspy Uznam i Wolin. Inwestycję wyceniano na 900 mln zł, natomiast najtańsza oferta opiewa na 620 mln zł. Prace mają rozpocząć się w 2019 roku.
[16] Link

KOMUNIKACJA MIEJSKA / ROWER MIEJSKI / HULAJNOGI

✅ 17. Urząd Miasta ogłosił przetarg na remont łuku w tunelu przed dojazdem do przystanku na ul. Hangarowej. Tory tramwajowe uległy odkształceniu i tramwaje muszą tam mocno zwalniać.
[17] Link
✅ 18. Jedna firma stanęła do drugiego przetargu na sprzedaż czterech kolejnych służbowych aut z napędem elektrycznym. Przetarg ogłosił szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Proponowana kwota jest o 100 tys. zł wyższa, niż zakładany kosztorys.
[18] Link
✅ 19. Nadal nie wiemy, co dalej z siatką komunikacji autobusowej na prawobrzeżu. ZDiTM milczy. a plany najpierw chce przedstawić prezydentowi.
[19] Link
✅ 20. ZDiTM ogłosiło przetarg na „Korektę układu torowiska pod wiaduktem w ciągu ul. Hangarowej w Szczecinie w ramach budowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju”. Termin składania ofert mija 19 września br. Oznacza to, że tramwaje na trasie SST nie będą kursować przez ok. 9 dni. Dodajmy do tego zamkniętą dla tramwajów Krzywoustego, nieprzejezdną ul. Sczanieckiej i mamy niezły (c)armageddon.
[20] Link
✅ 21. W lipcu i sierpniu rower miejski wypożyczany był 140,3 tys. razy – 66,5 tys. z lipcu i 73,8 tys. w sierpniu, to ok. 4 tys. mniej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku.
[21] Link

GASTRONOMIA / HANDEL / ROZRYWKA

OTWARTO
✅ 22. Na Bezrzeczu w budynku, w którym mieści się The Little Gym, otworzyła się nowa kawiarnia Bloom – Blueberry Cafe Szczecin.
✅ 23. Przy ul. Błogosławionej Królowej Jadwigi 23 otworzył się nowy sklep Baloniki na druciku – dekoracje balonowe, balony z helem.
✅ 24. W Szczecinie powstał nowy salon samochodów dostawczych VanProCenter oraz odnowiony salon samochodów osobowych Mercedes-Benz.
[24] Link
✅ 25. Przy al. Bohaterów Warszawy 34/35 (tam gdzie było Soho, 77, Imperium, Bahia itd.) otworzyła się Biedronka.
[25] Link
✅ 26. W Galerii Turzyn pojawiło się trzech nowych najemców: Big Star, Pepco oraz Lock. Umowy najmu przedłużyły: Kodak Express, LP Elektronik, Yves Rocher, Alior Bank, Orange, T-Mobile i Play.
[26] Link
✅ 27. 300-metrowa strefa z gastronomią powstała w CH Gryf. Działają tam BerlinDoner Kebab, Kuchnia Pekin oraz Bistro Express.
[27] Link

ZAMKNIĘTE
❌ 28. KUTER.szczecin.pl (który cumował przy Bulwarze Piastowskim) zakończył działalność w tym sezonie.

WKRÓTCE
⏰ 29. We wrześniu otwiera się Viking’s Throw – czyli miejsce, gdzie można sobie porzucać siekierą do tarczy. Po rzucaniu będzie można napić się dobrego piwa. Lokal otwiera się przy ul. Jagiellońskiej. Super sprawa! EDIT: już się otworzył!
[29] Link
⏰ 30. Lokal z kuchnią amerykańską Wild West ma zostać otwarty we wrześniu na Bulwarze Gdyńskim.
⏰ 31. Lokal z burgerami i pulled pork Ale trzoda (al. Powstańców Wielkopolskich, przy parku Pomorzańskim, na Pomorzanach) ma zostać otwarty w 2. połowie września.
⏰ 32. Przy al. Wyzwolenia (naprzeciwko Galaxy Centrum) otwiera się American Diner.
⏰ 33. Osiedlowe centrum handlowe ma powstać na osiedlu Słonecznym przy ul. Wiosennej/Zimowej. Obiekt zlokalizowany będzie na działce o powierzchni 2,87 ha (tuż za Castoramą).
⏰ 34. W nowej części Outlet Park pojawiły się: Guess, Solar, Bagatelle, Pierre Cardin czy Home & Cook.
[34] Link

POZOSTAŁE
✅ 35. W dniach 20 – 31 października odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja festiwalu Restaurant Week. Można już rezerwować miejsca.
[35] Link
✅ 36. Jadłodzielnia szuka lokum w centrum Szczecina, dotychczasowa siedziba przy Turzynie przestanie niedługo istnieć.
[36] Link
✅ 37. Carrefour zastąpi Almę w centrach Atrium w Warszawie i Bydgoszczy. Czy tak też będzie w Szczecinie, w Galerii Kaskada?
[37] Link

BIZNES I GOSPODARKA

✅ 38. Zakończył się remont promu „Cracovia”, należącego do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej (Polferries). Jednostka opuściła już Morską Stocznię Remontową „Gryfia”.
[38] Link
✅ 39. Biznesowy Event Morski – to nazwa nowego wydarzenia, które ma się odbyć we wrześniu za sprawą Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. Wydarzenie jest skierowane dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców z branży morskiej.
[39] Link
✅ 40. Przeładunki portu w Szczecinie-Świnoujście za lipiec 2017 – 1 865,1 tys. ton (spadek o 5% w stosunku do 2016).
[40] Link
✅ 41. Do sądu wpłynął wniosek o restrukturyzację firmy ST 3 Offshore – firmy
która buduje podstawy do morskich elektrowni wiatrowych.
[41] Link
✅ 42. Urząd Statystyczny w Szczecinie podał, że w Szczecinie przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w lipcu 2017 wynosiło 4209,88 zł, w kraju natomiast 4501,52 zł.
[42] Link

Port Szczecin-Świnoujście, nabrzeże Fińskie

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

INNE CIEKAWOSTKI

✅ 43. Płot z desek stanął w tym tygodniu pod filarami zdewastowanego budynku przy Piłsudskiego w dawnej przychodni. W budynku ma być siedziba Urzędu Marszałkowskiego. Start przebudowy w przyszłym roku, koniec planowany jest na rok 2020.
[43] Link
✅ 44. Udało się zebrać potrzebną kwotę na nowy „Dzikobus” dla Fundacji Dzika Ostoja. 1169 osób wpłaciło łącznie 61 730 zł, akcja była przeprowadzana na platformie pomagamy.im.
[44] Link
✅ 45. Aleksander Doba po przepłynięciu Atlantyku wrócił do Polski i przyjechał już do Polic. Oficjalne powitanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury.
[45] Link
✅ 46. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie zabiega o uruchomienie kolejnego kierunku – farmacji.
[46] Link
✅ 47. Zakończyła się 3. edycja plebiscytu na nazwy dla 16 pociągów spółki IC. Głosowano na 48 propozycji nazw, na które oddano 78,5 tys. głosów. Pociąg TLK na trasie Szczecin-Kraków kursował będzie jako „Magnolia”, natomiast IC Wrocław-Szczecin w nowym rozkładzie jazdy ujęty będzie jako „Pobożny”.
[47] Link
✅ 48. Koncesję na prowadzenie kasyna przyznano firmie Casino. Taką decyzję podjął pod koniec sierpnia minister rozwoju i finansów. Nadal będzie się mieścić w budynku Pazimu.
[48] Link
✅ 49. Telefoniczne Centrum Informacji Mieszkańców od wtorku działa w szczecińskim magistracie. Urząd otrzymuje ok. 30 telefonów na godzinę.
[49] Link

Źródło: Fundacja Na Rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja „

WYDARZENIA I SPORT

✅ 50. Trzecia edycja imprezy Szczecin Jazz odbędzie się w dniach 27.02 – 12.03.2018 roku.
[50] Link
✅ 51. Michał Materla wybrał KSW zamiast UFC. Nie będzie walczył w gali UFC w Gdańsku.
[51] Link
✅ 52. Aleksander Doba po raz trzeci przepłynął Atlantyk!
[52] Link

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

Chcesz współpracować przy tym projekcie, masz pomysł na kreatywne działanie komercyjne/niekomercyjne, zapraszam do kontaktu – Paweł Krzych

Fot. na początku wpisu: Lidia Kasprzak

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czas na trzecią edycję najbardziej inspirującego wydarzenia w Szczecinie!

Czas na trzecią edycję najbardziej inspirującego wydarzenia w Szczecinie! Inspiration Day Show, czyli spotkanie z "inspirującymi osobami, mówcami motywacyjnymi, ekspertami...

Zamknij