Gastronomia/handel, Szczecin 0

Otwarcie nowego Galaxy w listopadzie 2017 [zdjęcia]

Stan prac na budowie nowej części CHR Galaxy jest już mocno zaawansowany. Surowa konstrukcja budynku jest gotowa niemal w 100% procentach. Według zarządcy Centrum zamknięcie stanu surowego nastąpi latem tego roku.

Już w listopadzie zaprosimy Klientów do nowego, większego GALAXY. Z placu budowy zdjęliśmy właśnie ostatni wewnętrzny dźwig. Pozostał dźwig zewnętrzny, który będzie teraz pracował przy montażu infrastruktury technicznej na dachu nowej części obiektu. Zakończyliśmy również montaż konstrukcji kopuły. Prace nad nową elewacją przebiegają zgodnie z harmonogramem. Serdecznie zapraszamy na listopadowe otwarcie. Jestem przekonany, że nasza rozbudowana oferta przypadnie do gustu Klientom.
Czesław Jasiewicz Dyrektor CHR GALAXY

Jeszcze przed wakacjami będzie można zobaczyć fragment ukończonej elewacji od strony ul. Malczewskiego.
Pozostała część elewacji zostanie ukończona na przełomie września i października br. Łącznie do wykonania całej fasady Galaxy zostanie wykorzystanych 9,2 tys. m2 szklanych okładzin, 1,5 tys. m2 okładzin włókno – cementowych, 300 m2 okładzin kamiennych oraz 2,4 km LEDów. Szklana elewacja ma być jedną z najnowocześniejszych realizacji w Polsce.

Jeszcze w czerwcu rozpoczną się pracę związane z oszkleniem kopuły GALAXY. W efekcie Szczecin zyska kopułę, która będzie większa od kopuły Reichstagu.

Co z najemcami w CHR Galaxy?

Podpisane zostały również umowy z większą częścią kluczowych najemców, wynajęto ponad 80 proc. nowej powierzchni. Wśród najemców pojawią się takie marki, których dotąd nie było w Szczecinie jak np. Forever 21 (w Polsce do tej pory są 3 sklepy tej marki w Warszawie, w Poznaniu i w Łodzi).

Na placu rozbudowy CHR GALAXY obecnie zatrudnionych jest ponad 200 osób. Dzięki rozbudowie CHR GALAXY powstanie około 500 nowych miejsc pracy. Po otwarciu GALAXY będzie miało do dyspozycji klientów będzie blisko 60 tys. m2 powierzchni handlowej, a liczba salonów wzrośnie do około 190.

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szczeciński Bazar Rozmaitości po raz drugi

W niedzielę 11 czerwca w godzinach 10:00 - 18:000 w znanej postindustrialnej OFF Marinie na Pomorzanach przy ul. Chmielewskiego 18...

Zamknij