Inwestycje, Szczecin 0

Liczba tygodnia: 46! Podsumowanie #szczecinprasowka nr 6

W sam raz na weekend, podsumowanie #SZCZECINPrasowka nr 6. Czterdzieści sześć wydań za nami, na pięćdziesiątą odsłonę szykuję dla Was coś specjalnego. Stay tuned!

Prasówka ukazuje się regularnie, 3 razy w tygodniu na łamach Uśmiechnij się – jesteś w Szczecinie. Na liście mailingowej prasówki znajduje się już ponad 200 osób. Ostatnio w związku z tym musiałem przejść na konto płatne, ale powiem Wam, że dawno nie cieszyły mnie aż tak bardzo wydane pieniądze. Mam wielką frajdę z tego projektu.

No to zapinamy pasy i jedziemy!

✓ Jeśli masz sugestie, pomysły na usprawnienie i uatrakcyjnienie prasówki, chcesz współpracować przy tym projekcie, zapraszam do kontaktu – Paweł Krzych

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

INWESTYCJE

✅ 1. Na Warszewie przy ulicach Podbórzańska/Kredowa powstanie nowa szkoła podstawowa. Będzie uczyć się w niej ok. tysiąca uczniów. Zakończenie inwestycji planowane jest na początek 2020 roku.
[1] Link
✅ 2. 7 mln zł zostały przekazane na zabezpieczenie i rozbiórkę części Zamku Ksiażąt Pomorskich. Fundusze pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego i kwota ma związek z zawaleniem się trzech kondygnacji Zamku w maju br.
[2] Link
✅ 3. Póki co nadal brak informacji na temat sklepu IKEA w Szczecinie, natomiast od września będzie można zamawiać z tego sklepu (oficjalnie) przez Internet. Dostawy będą realizowane przez IKEA Poznań. W przyszłym tygodniu podam Wam więcej informacji :)
[3] Link
✅ 4. Od 21 sierpnia rusza remont 6-km odcinka Radziszewo-Czepino – oznacza to spore utrudnienia na drodze Szczecin-Gryfino. Prace mają zakończyć się do połowy października.
[4] Link
✅ 5. Remont “Berlinki” ma zostać ukończony do czerwca 2018 roku.
[5] Link
✅ 6. 10 nowych wiat wypoczynkowych na polanie Harcerskiej, nad Głębokim i w Lasku Arkońskim – to bardzo dobry pomysł. Takiej infrastruktury nigdy zbyt wiele. Inwestycja kosztuje 40 000 zł.
[6] Link
✅ 7. 11,5 mln otrzyma Uniwersytet Szczeciński na remont Wydział Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku, całość inwestycji wyceniana jest na ponad 15 mln zł.
[7] Link
✅ 8. Miasto powołało spółkę odpowiedzialną za budowę nowego stadionu Pogoni Szczecin. Budowa ma kosztować 180 mln zł.
[8] Link
✅ 9. Sala gimnastyczna przy ul. Piasecznej (Zespół Szkół nr 11) została wyremontowana. Inwestycja kosztowała 4 mln zł. Sala została powiększona, dostosowana do osób niepełnosprawnych, wyremontowane szatnie, toalety.
[9] http://radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=358262
✅ 10. Czy w Szczecinie powstanie Hotel Hilton? Przedstawiciele tej sieci deklarują, że tak, mimo że na placu budowy nic się nie dzieje. Pierwotny termin ukończenia inwestycji wskazywał na grudzień 2016 roku.
[10] Link
✅ 11. Trwają prace przy budowie nowej sieci kanalizacji sanitarnej na Żelechowej. Inwestycja prowadzona jest przez ZWiK na ulicach Kormoranów i Piaskowej. Koniec inwestycji przewidziany jest na jesień tego roku.
[11] Link
✅ 12. Zakończyła się modernizacja skweru na Niebuszewie pomiędzy ul. Reja, Heleny oraz Naruszewicza.
[12] Link
✅ 13. Na kładce dworca kolejowego Dąbie montowane są windy.
✅ 14. Powstanie nowy parking u zbiegu ulic Przyjaciół Żołnierza oraz Przyjaciół Ronda. W ramach inwestycji pojawią się 33 miejsca postojowe i jezdnia manewrowa. Koszt prac wynosi 203 tys. zł brutto, parking ma być gotowy za ok. 3 miesiące.
[14] Link

Wizualizacja stadionu Pogoni Szczecin przy ul. Twardowskiego

KOMUNIKACJA MIEJSKA / ROWER MIEJSKI / DRONY MIEJSKIE

✅ 15. Podsumowano koszty związane z rowerem miejskim BikeS. Obecnie są 84 stacje i 724 rowery. W 2016 roku rowery wypożyczono 565,5 tys, koszty utrzymania to 1,7 mln zł. Wpływy z BikeS wyniosły 280 tys. zł, ok 90% wypożyczeń jest bezpłatnych (poniżej 20 minut). Jedno wypożyczenie rowery to ok. 3 zł w kosztach utrzymania systemu.
[15] Link
✅ 16. ZDiTM zachęca do korzystania z Mobilnej Karty Miejskiej. Za bilet godzinny zapłacimy 1 zł, promocja obowiązuje do 20 sierpnia.
[16] Link
✅ 17. W ciągu finału regat Tall Ships Races w usłudze roweru miejskiego Bike_S zarejestrowało się 190 nowych użytkowników (w tym 10 obcokrajowców). Liczby nie powalają.
[17] Link
✅ 18. Nowe wiaty wypoczynkowe pojawiły się przy Jeziorze Głębokim.
[18] Link

Rowerowy Szczecin.

GASTRONOMIA / HANDEL / ROZRYWKA

OTWARTO
✅ 19. Na rogu ul. Grodzkiej/Mariackiej (przy placu Orła Białego) powstała nowa kawiarnia z lodami i ciastkami.
✅ 20. Od maja przy ul. Przestrzennej działa Marina Restaurant. Jakoś ta informacja całkowicie mi umknęła. Szefem kuchni jest Marcin Marciniak.

WKRÓTCE
⏰ 21. Nowa część Galaxy zostanie otwarta już w listopadzie br.
⏰ 22. U zbiegu ulic Wojciecha/Bogurodzicy powstaje duża restauracja, prawdopodobnie w rybnych klimatach.

POZOSTAŁE
✅ 23. Na Deptaku Bogusława zamontowano dwie kamery monitoringu.
[23] Link

Coraz biżej do otwarcia. Źródło zdjęcia: Galaxy Centrum na FB.

BIZNES I GOSPODARKA

✅ 24. W lipcu 2017 z lotniska w Goleniowie skorzystało 59323 pasażerów (27% więcej niż rok temu). Narastająca w pierwszych siedmiu miesiącach lotnisko obsłużyło 323288 pasażerów (20% więcej niż w analogicznym okresie w 2016 roku).
[24] Link
✅ 25. Firma, która kupowała w Stoczni Szczecińskiej znaczącą część produkcji – Rickmers Group – jest bankrutem. Firma borykała się z problemami finansowymi od 2008 roku.
[25] Link
✅ 26. Z naszego województwa miastami zagrożonymi marginalizacją, wyludnieniem, degeneracją są: Białogard, Wałcz, Świdwin, Choszczno, Gryfice i Szczecinek. Polska Akademia Nauk sporządziła taką listę biorąc pod uwagę średniej wielkości miasta.
[26] Link
✅ 27. Szczecin na 14 miejscu wg GUS pod względem wysokości zarobków. Średnio zarabia się u nas 4539,19 zł brutto (105,8% przeciętnego wynagrodzenia w całej PL).
[27] Link
✅ 28. Magazyn Zalando w Gardnie rusza na dniach. Do końca roku ma zatrudnić 600 osób, a za rok ma być to już 1000 osób. Pensja pracownika liniowego będzie wynosić 2400 zł brutto + 350 zł premii. Podobna stawka, jak w Amazonie :)
[28] Link
✅ 29. Wspieram.to ruszyło ze swoją nową platformą crowdmade.pl Jest to platforma sprzedażowa, na której można znaleźć najfajniejsze produkty, które powstały dzięki najlepszym kampaniom crowdfundingowym w Polsce i na świecie! Trzymam kciuki za rozwój.
[29] Link

Źródło zdjęcia: Szczecin Airport na FB

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

INNE CIEKAWOSTKI

✅ 30. Gigantyczna piłka na Jasnych Błoniach 0:1 ancymony ze Szczecina. Takim wynikiem skończyło się starcie piłki, która miała promować siatkarskie Mistrzostwa Europy w Szczecinie. W wtorkowy poranek piłki już nie było. Okazuje się, że w poniedziałek wieczorem ludzie pozrywali linki i turlali 50-kilową piłkę (tak informuje UM Szczecin).
[30] Link
✅ 31. Rada Osiedla Gumieńce od ponad roku walczyła z wielkopowierzchniowymi reklamami (przy skrzyżowaniu ul. Derdowskiego/Taczaka). Usunięto 3 billboardy, czwarty jest w rozbiórce. W trakcie weryfikacji jest 31 kolejnych nośników. Upór popłaca, brawo!
[31] Link
✅ 32. Wg informacji z UM Szczecin podczas regat TSR oraz Festiwalu Pyromagic na terenie imprez pojawiło się ponad 2 mln osób.
[32] Link
✅ 33. Pod Trasą Zamkową powstają nowe street-arty. Warto się wybrać i pooglądać, bo jest co :)
[33] Link

Była piłka, ale tylko do zdjęcia. Obecnie stoi przy Azoty Arena.

WYDARZENIA I SPORT

✅ 34. Ruszyła sprzedaż biletów na nowy sezon w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Warto zapoznać się z propozycjami na najbliższe miesiące. Zainteresowanie biletami jest nadal spore.
[34] Link
✅ 35. 9. Edycja rajdu Baja Poland rozpocznie się 31 sierpnia. Zawody mają najwyższą rangę Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych.
[35] Link
✅ 36. W dniach 30 sierpnia – 17 września w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza będzie możliwość oglądania wystawy zdjęć Anny Niemiec. Polecam!
✅ 37. W dniach 11-14 sierpnia 2017 roku na trasie Świnoujście-Kołobrzeg-Dziwnów odbyły się XVI Regaty Unity Line. W zawodach wzięło udział 68 jachtów z 300 żeglarzami na pokładzie.
[37] Link
✅ 38. 26 sierpnia (sobota) SRiE Lider oraz Nadleśnictwo Gryfino organizują zwiedzanie Puszczy Bukowej – ku pamięci Carla Gene. Uczestnictwo jest bezpłatne.
[38] Link
✅ 39. Firma Sugyp ze Szwajcarii została podwójnym zwycięzcą X Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic w Szczecinie. Zdobyła uznanie jurorów i publiczności.
[39] Link
✅ 40. Wygląda na to, że w przyszłym roku odbędzie się 11. edycja Pyromagic. Taka deklaracja padła od Prezydenta Miasta.

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

Chcesz współpracować przy tym projekcie, masz pomysł na kreatywne działanie komercyjne/niekomercyjne, zapraszam do kontaktu – Paweł Krzych

Autor zdjęcia na początku wpisu: Lidia Kasprzak

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szczecin na piątkę? Podsumowanie #szczecinprasowka nr 5

Szczecin się rozwija i przyspiesza. To póki co moja subiektywna opinia oparta wyłącznie na obserwacjach (czekam na szczegółowe wskaźniki). I nie...

Zamknij