Misz-Masz, Szczecin 6

Szczecin na piątkę? Podsumowanie #szczecinprasowka nr 5

Szczecin się rozwija i przyspiesza. To póki co moja subiektywna opinia oparta wyłącznie na obserwacjach (czekam na szczegółowe wskaźniki). I nie mówię tutaj o inwestycjach, ale o rynku pracy i gospodarce. Coraz więcej ciekawych miejsc do pracy, płace też na dobrym poziomie, szczecińskie firmy oferują coraz lepsze warunki. W okolicy Szczecina buduje się Amazon, Zalando. Oj, będzie w czym wybierać.

To już piąte tygodniowe podsumowanie #SZCZECINprasowka na łamach bloga. Prasówka ukazuje się regularnie, 3 razy w tygodniu na łamach Uśmiechnij się – jesteś w Szczecinie. Wydaje mi się, że to optymalna liczba publikacji, łącznie światło dziennie ujrzały już 43 prasówki, a na liście mailingowej jest już 150 osób.

No to zapinamy pasy i jedziemy!

✓ Jeśli masz sugestie, pomysły na usprawnienie i uatrakcyjnienie prasówki, chcesz współpracować przy tym projekcie, zapraszam do kontaktu – Paweł Krzych

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

INWESTYCJE

INWESTYCJE
✅ 1. W Szczecinie pomiędzy ulicami Twardowskiego, a 26 kwietnia powstanie pierwszy park dla rowerzystów – pumptruck. Został ogłoszony przetarg. Tor przeznaczony będzie również dla miłośników jazdy na rolkach i deskorolce.
[1] Link
✅ 2. Trwają konsultacje społeczne dot. rewitalizacji miasta Szczecina. Odbyło się pierwsze spotkanie, którego organizacja pozostawia wiele do życzenia. Sposób komunikacji, brak komunikatów z odpowiednim wyprzedzeniem. W spotkaniu uczestniczyły 22 osoby.
[2] Link
✅ 3. Prace przy ul. Jagiellońskiej mają zostać ukończone do 25 września. Jest już chodnik, budowana jest fontanna. Inwestycja kosztuje 6 mln zł.
[3] Link
✅ 4. Jest plan na remont willi Lentza. W obiekcie mają być organizowane spektakle teatralne, kabaretowe, wystawy. Remont ma kosztować ponad 10 mln zł i będzie realizowany do końca przyszłego roku. Ciekawe, kto będzie zarządzał tym budynkiem, macie jakieś swoje typy?
[4] Link
✅ 5. Na szczecińskich ulicach pojawiły się nowe 32 latarnie. Są energooszczędne i LEDowe. Montaż odbył się przy ul. Rapackiego, od ul. Sosnowej do ul. Warcisława, przy ul. Rugiańskiej. Na dniach odbędzie się odbiór oświetlenia przy ul. Ceglanej, Miedzianej, Piwnej, Lechicka, Zamieć.
[5] Link
✅ 6. Miasto przygotowuje się do sprzedaży budynku po szkole „Maciuś” oraz wnętrza kwartału nr 21. Przetarg ma zostać ogłoszony jesienią br. Budynek stoi pusty od września 2012 roku.
[6] http://www.24kurier.pl/287352
✅ 7. Będzie nowe boisko przy ul. Pomarańczowej. Przetarg wygrała firma „KS” Usługi Ogólnobudowlane Szymon Koza z Gryfina. Inwestycja kosztować będzie 1,3 mln zł i ma być zrealizowana w ciągu 4 miesięcy.
✅ 8. Remont Trasy Zamkowej powinien się rozpocząć już w październiku. Prace obejmą odcinek wjazdu na lewobrzeże. Czas wykonania prac do 48 tygodni, we wrześniu 2018 inwestycja będzie ukończona.
[8] Link
✅ 9. Okazuje się, że mimo zorganizowania 100 wydarzeń kulturalnych w Sali Koncertowej, całe przedsięwzięcie nie było dochodowe. Tak twierdzi Piotr Droński. Urząd Marszałkowski chce sprzedać namiot.
[9] Link
✅ 10. Przy ul. Goleniowskiej (tuż obok ronda) powstaje stacja benzynowa.
✅ 11. Ruszyła budowa parku Warszewo-Podbórz. Projekt zwyciężył w głosowaniu w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.
✅ 12. Nieznane są dalsze plany budowy Dworca Górnego, czyli centrum przesiadkowego przy ul. Owocowej. Budżet został przesunięty na remont Trasy Zamkowej.
[12] Link
✅ 13. Ulica Rapackiego zyskała oświetlenie, przeprowadzono odbiór techniczny inwestycji.

Wizualizacja rewitalizacji al. Wojska Polskiego

GASTRONOMIA / HANDEL / ROZRYWKA

OTWARTO
✅ 14. W Centrum Galaxy po remoncie zostały otwarte: Monnari, Etam, Douglas.
✅ 15. W Centrum Galaxy stoisko Zegarmistrz funkcjonuje teraz na poziomie 1 przy kasach hipermarketu Auchan.
✅ 16. W Centrum Galaxy został otwarty nowy salon Inglot (poziom 0).
✅ 17. 10 sierpnia po remoncie działanie wznowiła Biedronka w CH Słoneczne.
✅ 18. Przy ulicy Parkowej otworzyło się Bistro Portowe.

ZAMKNIĘTO
❌ 19. Budka z jedzeniem Yolo przy pl. Szarych Szeregów wygląda na zamkniętą. Kilkukrotnie sprawdzałem w ostatnich dniach, zawsze pozamykane na trzy spusty.
❌ 20. Dwa Smoki Kuchnia Chińska przy pl. Odrodzenia jest zamknięta, lokal jest do wynajęcia. A promowali się jako „best chinese restaurant in Szczecin” ;)
❌ 21. Projektantka mody Katarzyna Hubińska otworzyła swoje atelier przy ul. Małkowskiego.
❌ 22. Floating Arena – basen 50-metrowy będzie nieczynny do 1 września. Trwa wymiana wody.
[22] Link

WKRÓTCE
⏰ 23. Outlet Park powiększy się o kolejną część. Otwarcie III etapu inwestycji 15 września. Wśród najemców znajdą się: Guess, Solar, Bagatelle, Pierre Cardin czy Home & Cook. Łącznie w Outlet Park Szczecin będzie 120 sklepów.

POZOSTAŁE
✅ 24. Bar Amar ma przerwę wakacyjną do 18 sierpnia.
✅ 25. Mlekomaty znajdujące się w sklepach Społem mają ponownie być dostępne 18 sierpnia (obecnie nie działają).
[25] Link
✅ 26. W Taco Grande pojawiły się tacosy podawane na ekologicznym talerzu z otrąb pszennych, który można zjeść. W ofercie jest również Carolina Reaper
– druga najostrzejsza papryka na świecie. Kto się odważy?
✅ 27. Limitowana edycja STARKI Adventure 10 lat wydana na Tall Ships (Zlot Żaglowców) prawdopodobnie dostępna jest jeszcze w sklepie Carmenere whiskywina przy Al. Jana Pawła II 8.

Świetny pomysł siedzisk od baru meksykańskiego Iguana na Deptaku Bogusława. / Źródło: strona Iguana na FB

BIZNES I GOSPODARKA

✅ 28. Mieszkania w Szczecinie drożeją, w ciągu 4 lata na rynku pierwotnym płacimy średnio 13,5% więcej. Do porównania zostało wzięte 55-metrowe mieszkanie. Rynek wtórny również zdrożał (o 11,6%).
[28] Link
✅ 29. Kent Fogh Petersen z końcem lipca zrezygnował z pełnienia funkcji dyrektora generalnego Netto Polska. Tymczasowo firma będzie zarządzana przez Alana Jensena (dyrektora IT w Dansk Supermarked Group).
[29] Link
✅ 30. Najbardziej komfortowo żyje się na Warszewie. Najbardziej zdegradowane jest Centrum, Śródmieście-Zachód oraz Turzyn. Tak wynika z badań firmy doradczej Atrium. Wynik opracowania na posłużyć do uaktualnienia planu rewitalizacji Szczecina w latach 2017-2023.
[30] Link
✅ 31. W Żabowie pod Szczecinem otwarto Centrum Rozwoju Europa System. Obiekt ma 2100 m2, pracować tam będzie 200 inżynierów.
[31] Link

Marina Developer – inwestycja na Warszewie

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

INNE CIEKAWOSTKI

✅ 32. Podczas siatkarskich mistrzostw Europy przestrzeń powietrzna nad Szczecinem będzie zamknięta. Decyzją Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej zabronione będą loty m.in. lekkich samolotów w promieniu 30 km od miejsca rozgrywek.
[32] Link
✅ 33. Bardzo zła wiadomość. Zdjęcia do filmu „Młode Wilki 3” zostały przełożone na „niewiadomokiedy”. Powodem są problemy z prawami autorskimi do scenariusza.
[33] Link
✅ 34. Rozpoczęła się zbiórka eksponatów do przyszłego Muzeum Technologii Cyfrowych. Projekt zgłoszony jest do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego i będzie można na niego głosować w październiku.
[34] Link
✅ 35. Będzie można zwiedzać cele śmierci przy ul. Kaszubskiej. Mają zostać zorganizowane wycieczki. W tych celach dokonywano egzekucji na żołnierzach niezłomnych i działaczach politycznych w okresie stalinowskim.
[35] Link

Kto strzelił bramkę, a kto stracił? Amigowy wieczór w Bajgle Króla Jana

WYDARZENIA I SPORT

✅ 36. Piotr Lisek (Ośrodek Skoku o Tyczce Szczecin) został wicemistrzem świata w skoku o tyczce podczas Mistrzostw Świata w Londynie. Polak skoczył 5,89 metra. Brawo!
✅ 37. IV Szczeciński Bazar Rozmaitości odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia w godzinach 10:00 – 16:00 w OFF Marina na Pomorzanach.
✅ 38. King Wilki Szczecin mają nowego zawodnika – jest nim Litwin Tauras Jogela, 24-letni skrzydłowy.
[38] Link

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

Chcesz współpracować przy tym projekcie, masz pomysł na kreatywne działanie komercyjne/niekomercyjne, zapraszam do kontaktu – Paweł Krzych

Zobacz również inne artykuły

 • casidy

  Przy ul. Raginsa 1 w przyziemiu Central Park-obok Żabki otworzyła się kawiarnia : Przystanek Szczecin,świetne logo lokalu.Ogólnie w tej okolicy brakuje dobrej pizzeri z ogródkiem (Swojskiej do niej nie zaliczam-raz bylem i podziekowałem ,szczególnie za „czystosc” w lokalu) lub lokalu z domowymi obiadami oraz apteki,kilka lokali jest jeszcze obok pustych więc może coś tam będzie ciekawego jeszcze;-)

  https://www.facebook.com/PrzystanekSzczecin/

  • Rzeczywiście logo super, ale i oferta wygląda bardzo interesująco :) Byłeś już tam?

   • casidy

    Nie ,tylko przechodziłem,ale cenowo raczej wysoko z tego co widac na ich profilu fb.,tam dobra pizzeria to byłby strzał w 10, w czasie roku szkolnego w TME sama żabka ma bardzo duzy zbyt np hot dogow;-)

    Z ciekawostek kawałek dalej -pętla tramwajowa przy Antosiewicza jest jakaś miejscowa piwiarnia piwa-stoi w niej stary wagon tramwajowy ;-)a w tle biurowce ;-).,nie wiem tylko czy ten wagon jest też dostepny dla klientow :) ,wiem że kiedys był taki lokal obok Posejdona i nazywał się chyba Derby ;-)był ogródek piwny i można było wypic piwo właśnie w takim wagonie

    https://www.google.com/maps/@53.4418527,14.5743126,3a,31.2y,293.87h,103.08t/data=!3m6!1e1!3m4!1sV2wm6VQ-ikI3HQxFN6nOQA!2e0!7i13312!8i6656

 • casidy

  Przy parkingu targowiska Manhatan od strony ul. Staszica powstała stacja ładowania pojazdów elektrycznych,nie wiem od kiedy działa ale chyba od niedawna.
  Na Jasnych Błoniach widziano drugi rower który serwuje kawę ,oprocz cafe rower.
  https://www.facebook.com/IlikeBikeCafe/

  • casidy

   Z tą stacja jeszcze do potwierdzenia /sprawdzenia, moze to tylko baner i reklama stacji w innym miejscu, przejezdzalem tylko, a nie bylem obok ,ale z tego co wczesniej pisano 3 takie stacje mają w miescie powstac.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Odwiedziliśmy Pomnik Nieznanego Janusza… czyli Oldtown 2117 na zdjęciach

To już nasze trzecie odwiedziny na postapokaliptycznym festiwalu Oldtown. Zostaliśmy okrzykniętymi najbardziej "in-game'owymi" fotografami tegorocznej edycji. Poznaliśmy autorkę "Raz Janusz,...

Zamknij