Misz-Masz, Szczecin 6

Szczecin na piątkę? Podsumowanie #szczecinprasowka nr 5

Szczecin się rozwija i przyspiesza. To póki co moja subiektywna opinia oparta wyłącznie na obserwacjach (czekam na szczegółowe wskaźniki). I nie mówię tutaj o inwestycjach, ale o rynku pracy i gospodarce. Coraz więcej ciekawych miejsc do pracy, płace też na dobrym poziomie, szczecińskie firmy oferują coraz lepsze warunki. W okolicy Szczecina buduje się Amazon, Zalando. Oj, będzie w czym wybierać.

To już piąte tygodniowe podsumowanie #SZCZECINprasowka na łamach bloga. Prasówka ukazuje się regularnie, 3 razy w tygodniu na łamach Uśmiechnij się – jesteś w Szczecinie. Wydaje mi się, że to optymalna liczba publikacji, łącznie światło dziennie ujrzały już 43 prasówki, a na liście mailingowej jest już 150 osób.

No to zapinamy pasy i jedziemy!

✓ Jeśli masz sugestie, pomysły na usprawnienie i uatrakcyjnienie prasówki, chcesz współpracować przy tym projekcie, zapraszam do kontaktu – Paweł Krzych

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

INWESTYCJE

INWESTYCJE
✅ 1. W Szczecinie pomiędzy ulicami Twardowskiego, a 26 kwietnia powstanie pierwszy park dla rowerzystów – pumptruck. Został ogłoszony przetarg. Tor przeznaczony będzie również dla miłośników jazdy na rolkach i deskorolce.
[1] Link
✅ 2. Trwają konsultacje społeczne dot. rewitalizacji miasta Szczecina. Odbyło się pierwsze spotkanie, którego organizacja pozostawia wiele do życzenia. Sposób komunikacji, brak komunikatów z odpowiednim wyprzedzeniem. W spotkaniu uczestniczyły 22 osoby.
[2] Link
✅ 3. Prace przy ul. Jagiellońskiej mają zostać ukończone do 25 września. Jest już chodnik, budowana jest fontanna. Inwestycja kosztuje 6 mln zł.
[3] Link
✅ 4. Jest plan na remont willi Lentza. W obiekcie mają być organizowane spektakle teatralne, kabaretowe, wystawy. Remont ma kosztować ponad 10 mln zł i będzie realizowany do końca przyszłego roku. Ciekawe, kto będzie zarządzał tym budynkiem, macie jakieś swoje typy?
[4] Link
✅ 5. Na szczecińskich ulicach pojawiły się nowe 32 latarnie. Są energooszczędne i LEDowe. Montaż odbył się przy ul. Rapackiego, od ul. Sosnowej do ul. Warcisława, przy ul. Rugiańskiej. Na dniach odbędzie się odbiór oświetlenia przy ul. Ceglanej, Miedzianej, Piwnej, Lechicka, Zamieć.
[5] Link
✅ 6. Miasto przygotowuje się do sprzedaży budynku po szkole „Maciuś” oraz wnętrza kwartału nr 21. Przetarg ma zostać ogłoszony jesienią br. Budynek stoi pusty od września 2012 roku.
[6] http://www.24kurier.pl/287352
✅ 7. Będzie nowe boisko przy ul. Pomarańczowej. Przetarg wygrała firma „KS” Usługi Ogólnobudowlane Szymon Koza z Gryfina. Inwestycja kosztować będzie 1,3 mln zł i ma być zrealizowana w ciągu 4 miesięcy.
✅ 8. Remont Trasy Zamkowej powinien się rozpocząć już w październiku. Prace obejmą odcinek wjazdu na lewobrzeże. Czas wykonania prac do 48 tygodni, we wrześniu 2018 inwestycja będzie ukończona.
[8] Link
✅ 9. Okazuje się, że mimo zorganizowania 100 wydarzeń kulturalnych w Sali Koncertowej, całe przedsięwzięcie nie było dochodowe. Tak twierdzi Piotr Droński. Urząd Marszałkowski chce sprzedać namiot.
[9] Link
✅ 10. Przy ul. Goleniowskiej (tuż obok ronda) powstaje stacja benzynowa.
✅ 11. Ruszyła budowa parku Warszewo-Podbórz. Projekt zwyciężył w głosowaniu w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.
✅ 12. Nieznane są dalsze plany budowy Dworca Górnego, czyli centrum przesiadkowego przy ul. Owocowej. Budżet został przesunięty na remont Trasy Zamkowej.
[12] Link
✅ 13. Ulica Rapackiego zyskała oświetlenie, przeprowadzono odbiór techniczny inwestycji.

Wizualizacja rewitalizacji al. Wojska Polskiego

GASTRONOMIA / HANDEL / ROZRYWKA

OTWARTO
✅ 14. W Centrum Galaxy po remoncie zostały otwarte: Monnari, Etam, Douglas.
✅ 15. W Centrum Galaxy stoisko Zegarmistrz funkcjonuje teraz na poziomie 1 przy kasach hipermarketu Auchan.
✅ 16. W Centrum Galaxy został otwarty nowy salon Inglot (poziom 0).
✅ 17. 10 sierpnia po remoncie działanie wznowiła Biedronka w CH Słoneczne.
✅ 18. Przy ulicy Parkowej otworzyło się Bistro Portowe.

ZAMKNIĘTO
❌ 19. Budka z jedzeniem Yolo przy pl. Szarych Szeregów wygląda na zamkniętą. Kilkukrotnie sprawdzałem w ostatnich dniach, zawsze pozamykane na trzy spusty.
❌ 20. Dwa Smoki Kuchnia Chińska przy pl. Odrodzenia jest zamknięta, lokal jest do wynajęcia. A promowali się jako „best chinese restaurant in Szczecin” ;)
❌ 21. Projektantka mody Katarzyna Hubińska otworzyła swoje atelier przy ul. Małkowskiego.
❌ 22. Floating Arena – basen 50-metrowy będzie nieczynny do 1 września. Trwa wymiana wody.
[22] Link

WKRÓTCE
⏰ 23. Outlet Park powiększy się o kolejną część. Otwarcie III etapu inwestycji 15 września. Wśród najemców znajdą się: Guess, Solar, Bagatelle, Pierre Cardin czy Home & Cook. Łącznie w Outlet Park Szczecin będzie 120 sklepów.

POZOSTAŁE
✅ 24. Bar Amar ma przerwę wakacyjną do 18 sierpnia.
✅ 25. Mlekomaty znajdujące się w sklepach Społem mają ponownie być dostępne 18 sierpnia (obecnie nie działają).
[25] Link
✅ 26. W Taco Grande pojawiły się tacosy podawane na ekologicznym talerzu z otrąb pszennych, który można zjeść. W ofercie jest również Carolina Reaper
– druga najostrzejsza papryka na świecie. Kto się odważy?
✅ 27. Limitowana edycja STARKI Adventure 10 lat wydana na Tall Ships (Zlot Żaglowców) prawdopodobnie dostępna jest jeszcze w sklepie Carmenere whiskywina przy Al. Jana Pawła II 8.

Świetny pomysł siedzisk od baru meksykańskiego Iguana na Deptaku Bogusława. / Źródło: strona Iguana na FB

BIZNES I GOSPODARKA

✅ 28. Mieszkania w Szczecinie drożeją, w ciągu 4 lata na rynku pierwotnym płacimy średnio 13,5% więcej. Do porównania zostało wzięte 55-metrowe mieszkanie. Rynek wtórny również zdrożał (o 11,6%).
[28] Link
✅ 29. Kent Fogh Petersen z końcem lipca zrezygnował z pełnienia funkcji dyrektora generalnego Netto Polska. Tymczasowo firma będzie zarządzana przez Alana Jensena (dyrektora IT w Dansk Supermarked Group).
[29] Link
✅ 30. Najbardziej komfortowo żyje się na Warszewie. Najbardziej zdegradowane jest Centrum, Śródmieście-Zachód oraz Turzyn. Tak wynika z badań firmy doradczej Atrium. Wynik opracowania na posłużyć do uaktualnienia planu rewitalizacji Szczecina w latach 2017-2023.
[30] Link
✅ 31. W Żabowie pod Szczecinem otwarto Centrum Rozwoju Europa System. Obiekt ma 2100 m2, pracować tam będzie 200 inżynierów.
[31] Link

Marina Developer – inwestycja na Warszewie

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

INNE CIEKAWOSTKI

✅ 32. Podczas siatkarskich mistrzostw Europy przestrzeń powietrzna nad Szczecinem będzie zamknięta. Decyzją Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej zabronione będą loty m.in. lekkich samolotów w promieniu 30 km od miejsca rozgrywek.
[32] Link
✅ 33. Bardzo zła wiadomość. Zdjęcia do filmu „Młode Wilki 3” zostały przełożone na „niewiadomokiedy”. Powodem są problemy z prawami autorskimi do scenariusza.
[33] Link
✅ 34. Rozpoczęła się zbiórka eksponatów do przyszłego Muzeum Technologii Cyfrowych. Projekt zgłoszony jest do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego i będzie można na niego głosować w październiku.
[34] Link
✅ 35. Będzie można zwiedzać cele śmierci przy ul. Kaszubskiej. Mają zostać zorganizowane wycieczki. W tych celach dokonywano egzekucji na żołnierzach niezłomnych i działaczach politycznych w okresie stalinowskim.
[35] Link

Kto strzelił bramkę, a kto stracił? Amigowy wieczór w Bajgle Króla Jana

WYDARZENIA I SPORT

✅ 36. Piotr Lisek (Ośrodek Skoku o Tyczce Szczecin) został wicemistrzem świata w skoku o tyczce podczas Mistrzostw Świata w Londynie. Polak skoczył 5,89 metra. Brawo!
✅ 37. IV Szczeciński Bazar Rozmaitości odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia w godzinach 10:00 – 16:00 w OFF Marina na Pomorzanach.
✅ 38. King Wilki Szczecin mają nowego zawodnika – jest nim Litwin Tauras Jogela, 24-letni skrzydłowy.
[38] Link

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

Chcesz współpracować przy tym projekcie, masz pomysł na kreatywne działanie komercyjne/niekomercyjne, zapraszam do kontaktu – Paweł Krzych

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Największy przegląd gastronomiczno-handlowy w Szczecinie [sierpień 2017]

Ho, ho! Ile to czasu zleciało od ostatniego takiego zestawienia. Ale dość tego lenistwa z mojej strony. #SZCZECINprasowka już mocno...

Zamknij