Biznes, Szczecin 1

Kiedyś magia. Dziś rzeczywistość. Samochód sterowany myślami (i to w Szczecinie!)

Samochód sterowany myślami.
“Tak będzie w 2045 roku”, pomyśli niejedna osoba.
A tymczasem to już powoli staje się rzeczywistością. Wprawdzie jest na razie samochód RC, ale i tak robi to niesamowite wrażenie
.

Kilka dni temu miałam okazję uczestniczyć w dniach otwartych w jednej z czołowych firm zajmujących się obszarem automotive w Szczecinie – GlobalLogic.

Piastów Office Center, Budynek „B”, czwarte piętro. Na wstępie wita mnie uśmiech pani recepcjonistki. Swój płaszcz pozostawiam na wieszaku i lecę na zwiady.

Dzień dobry!

Przede wszystkim idę z nastawieniem, że w końcu zobaczę na żywo projekt samochodu sterowanego myślami!

(Może niekoniecznie będę chciała sama go wypróbować i poruszyć auto za pomocą własnych myśli, bo – nie daj Boże – okaże się, że nie myślę, he he).

Myśl i jedź.

Samochód sterowany myślami jest realizowany jako side-project pracowników i stażystów. Nie ukrywam, że to przedsięwzięcie zrobiło na mnie ogromne wrażenie (zresztą inni odwiedzający mieli podobne odczucia).

Jak wspomniałam, mój pobyt w GlobalLogic związany był z wydarzeniem OpenDay, w ramach którego pasjonaci IT (w tym pracownicy innych firm z branży) mogli zapoznać się z realizowanymi przez firmę projektami.

Oprócz mnie w wydarzeniu uczestniczyło ponad 60 osób, a pracownicy GlobalLogic przygotowali 7 stacji roboczych, przy których programiści przedstawiali cyfrowe zegary prędkości do aut, omawiali technologię ogniw do samochodów hybrydowych. Oczywiście można było też spróbować swoich sił w sterowaniu myślami samochodu (Black Mirror na żywo, przyznaję, miałam ciarki na plecach).

Firma GlobalLogic istnieje w Szczecinie już ponad 3 lata, w przyszłym roku chce zwiększyć zatrudnienie o kolejne 70 osób (obecnie zatrudnia 150 pracowników w naszym mieście). Stawia głównie na ambitne osoby, które chcą realizować ciekawe projekty mające wpływ na naszą rzeczywistość.

Jednym z takich projektów jest projekt dotyczący rozwoju oprogramowania sterującego tablicą przyrządów w samochodzie, który GlobalLogic realizuje dla firmy Visteon. Obecnie poszukują osób, które chciałaby dołączyć do zespołu projektowego: „Zapraszamy osoby zainteresowane tym zakresem rynku Automotive, poznaniem sposobu sterowania tablicą przyrządów i jej powiązaniami z pozostałymi systemami samochodu, chcące zdobyć doświadczenia w tworzeniu oprogramowania Automotive poczynając od sterowników a kończąc na interfejsie użytkownika. Dodatkową satysfakcję zapewni możliwość rozpoznania efektów swojej pracy w salonach samochodowych”.

Zobacz OpenDay w GlobalLogic na filmie

Branża automotive rozwija się niesamowicie szybko, a pojazdy są coraz bardziej naszpikowane technologią i innowacyjnymi rozwiązaniami. Jeśli masz do czynienia z językiem C++, odezwij się do GlobalLogic, warto!

Zobacz aktualne rekrutacje

Artykuł powstał we współpracy z firmą GlobalLogic, która jest partnerem Szczecin Blog.

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Największy przegląd gastronomiczno-handlowy w Szczecinie [listopad 2017]

Istny wysyp nowości. Jesień wygląda niezwykle interesująco w gastronomii i w handlu. Sporo ciekawych nowych lokali, nowych formatów koncentrujących się...

Zamknij