Inwestycje, Szczecin 0

Inspirująca #szczecinprasowka nr 8

Dzień dobry bardzo!

Dziś w wyjątkowo dobrym humorze, ogłosiłem już zapowiadany BANG (a trudno mi było to utrzymać w tajemnicy i się nie wygadać).
Zostałem zaproszony na 3. edycję Inspiration Day SHOW – Szczecin Inspiruje jako prelegent. Moja prezentacja będzie dotyczyć “Efektu WOW w codziennym, nudnym życiu”. Showtime zaplanowany na 16 września (sobota).

Ale to nie koniec dobrych wiadomości, do ekipy szczecinblog.pl dołaczył Aleksander Dwojakowski – o nim przeczytacie tutaj. Razem chcemy zrealizować kilka ciekawych projektów i publikacji dotyczących Szczecina. Pierwszy długi tekst już na dniach.

#SZCZECINprasowka – 50 odsłon za nami!

A co słychać w Szczecinie? Lecim!

✓ Jeśli masz sugestie, pomysły na usprawnienie i uatrakcyjnienie prasówki, chcesz współpracować przy tym projekcie, zapraszam do kontaktu – Paweł Krzych

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

INWESTYCJE

✅ 1. EcoGenerator ma zostać uruchomiony do końca tego roku. Na placu budowy trwają jeszcze prace. We wrześniu będą prowadzone prace zw. z suszenie kotłów, budową sieci elektrycznej systemu sterowania oraz dróg wewnętrznych i placów. Będę musiał podjechać w te okolice, dość dawno tam nie byłem.
[1] Link
✅ 2. 9 mln zł otrzymał Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 (przy ul. Broniewskiego) na modernizację Kliniki Psychiatrii. Prace potrwają do końca 2018 roku.
[2] Link
✅ 3. Trwają prace przy budowie Hanza Tower. Budowana jest pięciokondygnacyjna podstawa, w której znajdą się przestrzenie handlowo-usługowe oraz biurowe. Ukończenie budowy Hanza Tower w 2019 roku. Wg strony internetowej na sprzedaż zostało jedynie 70 mieszkań (a oferowane było niemal 500).
[3] Link
✅ 4. Torowisko wzdłuż ul. Krzywoustego idzie jesienią do remontu. Prace obejmą obszar od pl. Zwycięstwa do pl. Tadeusza Kościuszki.
[4] Link
✅ 5. W Kluczu przy wyjeździe ze Szczecina powstaje stacja benzynowa Moya.
✅ 6. Wygląda na to, że schody na dworcu PKP znowu działają, przez około dwa tygodnie były zepsute.
✅ 7. Miejska spółka odpowiedzialna za budowę stadionu szuka prezesa. Kandydat musi mieć m.in. 5-letnie doświadczenie (3 lata na stanowisku kierowniczym) oraz „nie może pracować w biurze poselskim, senatorskim lub europosła (nawet społecznie). Ciekawe.
[7] Link
✅ 8. Plac zabaw Park Majowe jest już gotowy, niebawem otwarcie. Już wkrótce zrobi się tam aż gęsto od dzieci, naprawdę świetna przestrzeń.
✅ 9. Ulica Łowiecka w Szczecinie ma zostać przebudowana, będzie łatwiejszy dojazd do terenów przemysłowych. Remont planowany jest na odcinku od bramy wjazdowej FOSFAN do ul. Nad Odrą. Wykonawcą inwestycji będzie firma Strabag, prace potrwają 5 miesięcy. Koszt realizacji zadania inwestycyjnego wynosi 1,91 mln zł.
[9] Link
✅ 10. Zakończyły się naprawy na nowym torowisku w ul. Potulickiej w Szczecinie. Poprawione zostały pęknięte szyny i odcinki jezdni, które trzeba było skuć, by przeprowadzić niezbędne prace.
[10] http://www.24kurier.pl/290209
✅ 11. Ruszają prace zabezpieczające na Zamku Książąt Pomorskich. Trzy miesiące temu zawaliły się tam trzy kondygnacje. Nie wiadomo, ile potrwa remont, Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel 7 mln zł.
[11] Link
✅ 12. Bardzo możliwe, że Świetlica Stoczniowa zostanie wyremontowana i będzie pełnić rolę edukacyjną. Inwestycję miałyby finansować: Gmina Szczecin, IPN oraz budżet państwa. Remont i zaaranżowanie przestrzeni może wynieść nawet 70 mln zł. Czekam na konkrety w tej sprawie.
[12] Link
✅ 13. Ul. Sczanieckiej jest nieprzejezdna! Rozpoczął się remont, wytyczone zostały objazdy ulicami: Komuny Paryskiej, Stalmacha i 1 Maja. Prace mają potrwać do 30 października. Koszt inwestycji to 3,8 mln zł.
[13] Link
✅ 14. Na szczecińskich kąpieliskach Dziewoklicz i Dąbie stawiane są specjalne tzw. punkty odniesienia i spotkań. Tego typu rozwiązania funkcjonują już na Arkonce i na Głębokim. Mają służyć, by się łatwiej odnaleźć w razie zagubienia.
[14] Link
✅ 15. Przy ul. Południowej (przy Makro) powstają Szczecin Business Plaza – kompleks biurowców. Zostanie wynajęty przez duńską firmę. Łącznie powstaną 2 budynki biurowe oraz obiekt magazynowo-produkcyjny. Wartość inwestycji szacowana jest na 30 mln zł. Nowy terminarz przewiduje zakończenie budowy całości do końca 2018 r.
[15] Link
✅ 16. Funkcjonowanie rozpoczął zielony ekoport zlokalizowany przy ul. Harcerzy / Arkońskiej. Obiekt ma powierzchnię 4 tys. m2, inwestycja kosztowała 4,5 mln zł.
[16] Link
✅ 17. Zmiany w ruchu drogowym wprowadzane są na Pogodnie. Obowiązywać będzie strefa „tempo 30”, pojawią się spowalniacze na jezdniach i nowy sposób parkowania przy Ryneczku Pogodno.
[17] Link
✅ 18. Przestój na placu przebudowy ul. Kwiatowej na szczecińskich Gumieńcach spowodowany jest błędami projektowymi. Grudniowy termin ukończenia jest zatem zagrożony.
[18] Link
✅ 19. Stara Olejarnia (ul. Dębogórska, Golęcin) jest przygotowywana do sprzedaży. Radna Małgorzata Jacyna-Witt proponowała, by powstał tam Dom Gier. Miasto jednak nie planuje tam publicznych inwestycji. Ciekaw jestem przyszłości tego miejsca, oczami wyobraźni widziałbym tam biurowiec wraz ze strefą kreatywną, pracowniami loftowymi. Taka OFF Marina 2. Na pewno ożywiło i ucywilizowałoby to trochę tę okolicę.
[19] Link

KOMUNIKACJA MIEJSKA / ROWER MIEJSKI / DRONY MIEJSKIE

✅ 20. Pierwsze autobusy na nowej pętli przy ul. Turkusowej mają się pojawić w okolicach listopada/grudnia. Wtedy też zacznie obowiązywać nowa siatka połączeń na prawym brzegu.
[20] Link
✅ 21. Lepiej nie jeździć zbyt długo lewym pasem – Policja poluje na kierowców, w ostatnich dniach 91 mandatów za to przewinienie.
[21] Link

Wizualizacja Pętla Turkusowa

GASTRONOMIA / HANDEL / ROZRYWKA

OTWARTO
✅ 22. W CH Auchan Ustowo otworzył się sklep Diverse.
✅ 23. W Galerii Gryf działa nowa strefa restauracyjna. Do obecnego już Pasztecika, Naleśnikarni, Szaszłykarni i Cafe Fantasy dołączyły Berlin Döner Kebap, Bistro Express oraz Kuchnia Chińska Pekin.
[23] Link
✅ 24. Restauracja So Tasty (ul. Kaszubska) z kuchnią włoską jest już otwarta.

WKRÓTCE
⏰ 25. Dokładna lokalizacja nowego lokalu Bro Burgers to Ul. Generała Ludomiła Rayskiego 24.
[25] Link
⏰ 26. Przy al. Piłsudskiego powstaje nowe miejsce – sklep z płytami Record Store. Jaram się!
[26] Link
⏰ 27. W CH Kupiec otwiera się nowa siłownia McFit, start 23.09. Co ciekawe siłownia ma być czynna 24 godziny na dobę.Informacja dla Multisportowców: niestety karta w tej sieci nie obowiązuje.
[27] Link
⏰ 28. W przyszłym roku w Szczecinie prawdopodobnie pojawią się sklepy holenderskiej sieci Action oraz niemiecki Tedi. Obie sieci w swoich sklepach oferują m.in. dekoracje, zabawki, multimedia, AGD, chemia, odzież.

So Tasty na FB

POZOSTAŁE
✅ 29. 9-10 września przy Atrium Molo ma się odbyć kolejny zlot food trucków. Ależ obrodziło ostatnio w takie wydarzenia.
[29] Link
✅ 30. Ikea w Szczecinie? Nie tak prędko, na konferencji prasowej usłyszeliśmy, że to „kwestia kilku lat. Na razie skupiamy się na Lublinie i trzeciej Warszawie”.
[30] Link
✅ 31. Sezon na Arkonce został wydłużony do 17 września. Godziny otwarcia obiektu: 10:00 – 20:00. Wstęp jest płatny, wg cennika.
[31] Link
✅ 32. Basen Floating Arena jest już otwarty, zakończyła się 3-tygodniowa konserwacja.
[32] Link
✅ 33. Różany Ogród Sztuki w Różance w tym sezonie odwiedziło nawet 20 tys. osób. Różany Ogród Sztuki to cykl letnich propozycji artystycznych dla mieszkańców Szczecina i turystów.
[33] Link
✅ 34. 9 premier, w tym 4 przedstawienia przedpremierowe szykuje w tym sezonie artystycznym Teatr Współczesny w Szczecinie.
[34] Link

BIZNES I GOSPODARKA

✅ 35. Prawdopodobnie od stycznia Azoty Arena będą miały nowego sponsora tytularnego prawdopodobnie od stycznia. Jak deklaruje Norbert Rokita (ze spółki zarządzającej obiektem) nie będzie to spółka skarbu państwa. Macie jakieś swoje typy?
[35] Link
✅ 36. Zalando znajdujące się w Gardnie k/Gryfina rozpoczęło działalność. Prace budowlane trwały rok. Magazyn ma powierzchnię 130 tys. m2. Docelowo firma ma zatrudnić 1000 osób.
[36] Link
✅ 37. Miasto przedłużyło o trzy lata umowę z Areną Szczecin Operator na administrowanie hali przy ul. Szafera. Miasto dokłada rocznie ok. 3 mln zł do utrzymania obiektu. Ma prawo do nazwy i 50 dni do dyspozycji na organizowanie imprez.
✅ 38. Cztery oddziału w Szpitalu Zdroje mogą zostać zlikwidowane: okulistyka, urologia, otolaryngologia i choroby wewnętrzne. Od 1 października placówka zostanie przekształcona w Ogólnopolski Szpital Pediatryczny. Ostateczna decyzja ma zapaść 22 września.
[38] Link
✅ 39. W zachodniopomorskim mamy 751 osób, które w 2016 r. zarobiły ponad milion złotych (wzrost o 0,5% w stosunku do 2015 roku).
[39] Link
✅ 40. Centrum magazynowe Amazona otrzymało pozwolenie na użytkowanie.
[40] Link

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

INNE CIEKAWOSTKI

✅ 41. Wystartowało Call Center w Urzędzie Miasta Szczecin. Głównym celem projektu jest ułatwienie kontaktu mieszkańców z Urzędem. Z Urzędem tą metodą kontaktuje się średnio 30 osób na godzinę.
✅ 42. W najnowszym odcinku „Polska z góry” na Planete+ możemy oglądać malownicze Międzyodrze. Czeka nas podniebna podróż od zachodniopomorskiej wsi Widuchowa aż do Jeziora Dąbie w Szczecinie.
[42] Link
✅ 43. We wrześniu na obrady Rady Miasta ma trafić uchwała krajobrazowa, która liczy 490 stron. Dokument ma uporządkowywać umieszczanie nośników reklamowych.
[43] Link
✅ 44. „Anomalia” gry Ingress, która odbyła się w sierpniowy weekend w naszym mieście, nie wyłoniła zwycięzcy. Pojedynek pomiędzy Resistance i Enlightened zakończył się remisem. W grze wzięło udział ok. 1200 osób
[44] Link
✅ 45. W księgarniach pojawił się 9 numer „Szczecinera”. W środku znajdziemy 11 tekstów o historii naszego miasta + specjalny dodatek. Jest to ostatnie wydanie przygotowywane przez Pawła Knapa jako redaktora naczelnego. Kolejne wydania mają być w zmienionej i odświeżonej formule, trwają poszukiwania osoby na stanowisko naczelnego.
[45] Link

WYDARZENIA I SPORT

✅ 46. Jest szansa, że reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn zagra z Rosją w Szczecinie w ramach rozgrywek Ligi Światowej. Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej porozumiał się z federacją rosyjską, teraz potrzeba działań po stronie miasta oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zmagania w LŚ rozpoczynają się w maju 2018 roku.
[46] Link
✅ 47. Ruszyła nowa kampania #szczecinkibicuje, która ma zachęcić mieszkańców do odwiedzin trybun podczas zmagań sportowych szczecińskich drużyn. Start akcji pod koniec września, na razie pojawiły się billboardy w Szczecinie.
[47] Link
✅ 48. Miasto próbuje się porozumieć z Chemikiem Police, tak by nadal grał w hali w Szczecinie. Miałby być traktowany jako klub szczeciński, co pewnie powoduje duże zniżki w wynajmie hali.
[48] Link
✅ 49. Siatkarze z reprezentacji Niemiec i Włoch przekazali koszulki na charytatywne akcje, tak by pomóc szczecińskiemu hospicjum. Szczegóły na stronie www.siatkarzedlahospicjum.pl
✅ 50. Nowa promocja od Pogoni Szczecin dla dzieci. Na mecz z Lechem Poznań (10 września, niedziela, godz. 18:00) dzieci wejdą za darmo (muszą być z opiekunem).
[50] Link
✅ 51. Znamy już nazwiska wszystkich prelegentów trzeciej edycji wydarzenia Inspiration Day Szczecin. ks. Jacek Stryczek, Jacek Walkiewicz, Adam Pioch, Jarosław Kuźniar, Angelika Chrapiewicz-Gadek, Marzena Rogalska oraz Paweł Krzych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
[51] Link
✅ 52. 8 września w Multikino Polska w Galaxy Centrum odbędzie się maraton filmowy Enemef „Noc grozy Stephena Kinga”. W repertuarze trzy filmy: wyczekiwana premiera TO, kultowy horror LŚNIENIE i szokujący ŁOWCA SNÓW.
[52] Link
✅ 53. Już coraz bliżej do rozpoczęcia tenisowego challengera Pekao Szczecin Open (11-17 września). Początek głównego turnieju 11 września. Będzie to 25. odsłona wydarzenia, w tamtym roku zmagania tenisistów oglądało 25 tys. widzów.
[53] Link
✅ 54. Z początkiem września odbyła się 200. edycja wydarzenia Wieczorne Bieganie w Szczecinie. Zebrało się 459 osób (albo i więcej, jeśli ktoś się pomylił przy odliczaniu lub się spóźnił).
✅ 55. Pekao Szczecin Open 2017 odbędzie się w dniach 11-17 września.
[55] Link
✅ 56. Półmaraton wygrał Paweł Związek (Wieczorne Bieganie w Szczecinie) z czasem 1:13:35. W biegu na 10 km pierwszy był Artur Olejarz (MKL Szczecin) z czasem 32:17.
[56] Link

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA
Chcesz współpracować przy tym projekcie, masz pomysł na kreatywne działanie komercyjne/niekomercyjne, zapraszam do kontaktu – Paweł Krzych

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Super projekty z Kickstartera i nie tylko. Czas na crowdmade.pl

Jeśli ktokolwiek miał do tej pory wątpliwości czy finansowanie społecznościowe jest fajne/potrzebne/skuteczne (zakreśl właściwe), teraz znajdzie odpowiedź odwiedzając pierwszy w...

Zamknij