Co, gdzie, kiedy? 0

Biznes, startupy i marchewki – Karotki świętują piąte urodziny!

To już 5 lat odkąd “Karotki” pojawiły się w Szczecinie. Spotkanie urodzinowe odbędzie się 19 października (czwartek) w pubie EXP przy ul. Mariackiej 26. Doświadczeni prelegenci podzielą się swoją wiedzą na temat startupów. W programie oczywiście tort marchewkowy, networking, koncert znanego szczecińskiego zespołu Tragarze i inne niespodzianki. Będzie się działo!

Zapisz się na wydarzenie! (bezpłatna rejestracja)

Geek Girls Carrots to organizacja, którą zainicjowała Kamila Sidor w Warszawie. Przedsięwzięcie zyskało na tyle duże zainteresowanie, że zawitało do 16 miast w Polsce (i również zagranicą). W Szczecinie pojawiły się w 2012 roku.

Spotkania kierowane są do kobiet kochających nowe technologie. A jak wiemy jest to bardzo pojemny temat. Na spotkaniach pojawiają się kobiety, które zawodowo pracują w branży IT i chcą pogłębiać swoją wiedzę, które w tej branży widzą duży potencjał i pracują nad tym, żeby się przebranżowić, albo przychodzą do nas z ciekawości i już zostają z nami na dłużej.

Celem spotkań jest integracja osób pracujących w branży IT, wymiana doświadczeń, wiedzy, poznawanie nowych ludzi, czy też pomaganie w zdobyciu pracy, dlatego panowie też są mile widziani.

Kto wystąpi na urodzinowym spotkaniu?

Pierwszą prelegentką będzie Katarzyna Opiekulska – dyrektor zarządzająca jednej z czołowych firm rekrutacyjnych z Pomorza Zachodniego – LSJ HR Group. Odsłoni kulisy swojej drogi do sukcesu. W swojej prezentacji pt. „Kobieta i biznes – sukces gwarantowany” podpowie, jakie pułapki czyhają na kobiety na ich drodze do rozwoju oraz jakich błędów można z powodzeniem uniknąć.

Jako druga zaprezentuje się Anna Kawa. Od ponad 5 lat związana z marketingiem i nowymi technologiami. Obecnie Head of Marketing w Elastic Email. Wcześniej odpowiedzialna była za współprowadzenie największego w Polsce fanpage’a lifestylowego, należącego do VIMN. Współtworzyła projekty dla takich marek jak Hortex, VIVA, MTV i wielu innych. W swojej prezentacji „#thinkmarketing: marketing dla startupów” opowie o planowaniu strategii marketingowej, narzędziach które warto znać by skutecznie budować i promować produkt, a także powie jak wykorzystać mechanizmy marketingowe i społecznościowe by pracowały na korzyść Twojego startupu.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Agenda

17:30 – Rejestracja
18:00 – 18:10 – Rozpoczęcie wydarzenia
18:10 – 18:30 – Katarzyna Opiekulska
18:35 – 18:55 – Przerwa na TORT
18:55- 19:05 – Open Mic!
19:05 – 19:25 – Anna Kawa
19:30 – 19:50 – Przerwa (więcej marchewek!)
19:50 – …. After – koncert zespołu Tragarze

GGC wspierają

BKF – specjalizuje się w systemach mycia pojazdów, kładąc szczególny nacisk na mycie bezdotykowe. Wieloletnie doświadczenie umożliwiło powstanie najnowszej generacji urządzeń do samoobsługowego mycia, które spełniają wymogi światowego rynku motoryzacyjnego. Prekursor wielu innowacji, m.in. inteligentny system rozmrażania posadzki, rozbudowana diagnostyka wykrywania alarmów, system do zarządzania myjnią w chmurze. Obecnie zatrudnia ponad 130 osób. Do dnia dzisiejszego BKF wyprodukował ponad 1500 urządzeń myjących, które oprócz Polski trafiają do 19 krajów Europy i Azji.

Zobacz stronę BKF

Elastic Email – to polsko-kanadyjska firma, która zapewnia platformę do email marketingu oraz wiadomości transakcyjnych. Dostarczają zaawansowane narzędzia do tworzenia newsletterów, kampanii promocyjnych czy automatyzacji, a także rozbudowane API do obsługi emaili transakcyjnych czy raportowania. Elastic Email to zespół specjalistów, którzy dzięki własnym koncepcjom mogą sobie pozwolić na pełną swobodę działania. Każdego dnia z ich rozwiązań korzystają tysiące firm na całym świecie!

Zobacz stronę Elastic Email

Consileon – “niewielka firma, wielkich ludzi”, dla których tworzenie oprogramowania jest pasją. Pracujący tam konsultanci wspierają klientów w diagnozowaniu problemów i tworzeniu rozwiązań IT dla firm z sektora finansowego, ubezpieczeń, motoryzacji i handlu.

Zobacz stronę Consileon

Partnerem wydarzenia jest także Muzeum Technologii Cyfrowych. Jest to projekt zgłoszony do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Celem jest stworzenie unikatowej na światową skalę wystawy pokazującej historię i rozwój technologii cyfrowej na czterech płaszczyznach: KOMPUTERY, MOBILE, DJING i GAMING. A co najważniejsze – możemy stworzyć ją razem! Na naszym spotkaniu odbędzie się zbiórka eksponatów. Jeśli masz w domu niepotrzebne sprzęty – stare konsole, telefony, monitory, laptopy, czy nawet dyskietki – możesz je przekazać na wystawę czasowo bądź „na zawsze”.

Muzeum Technologii Cyfrowych na Facebooku

Do zobaczenia!

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ludzie są fajni [wywiad z Stanisławem Syrycą, który sprzedaje szczecińskie pamiątki z okna wprost z mieszkania]

Stanisław Syryca — znany wśród turystów i szczecinian jako „pan z okienka z pamiątkami”. Od początku lat 90. sprzedaje książki...

Zamknij