Gastronomia/handel, Szczecin 0

Rotunda Północna, czyli kulturalnie w Szczecinie [nowe miejsce]

Ile znacie w Szczecinie miejsc, w których można jednocześnie posłuchać muzyki klubowej, uczestniczyć w koncercie swojego ulubionego wykonawcy, a także wziąć udział w debatach społecznych i kulturalnych? To wszystko chce zapewnić nowo powstały lokal, który ma szansę już od samego początku zapaść w pamięć jako ciekawe miejsce na kulturalnej mapie miasta. Znajduje się on w przestrzeni dawnego pubu Chrobry, na Wałach Chrobrego 1.

Nazwa lokalu jest odwołaniem do miejsca, w którym się znajduje, czyli Rotundy Północnej Wałów Chrobrego. Lokal został odpowiednio przystosowany, aby umożliwić organizację koncertów. Współpraca z postaciami ze środowiskami artystycznymi w Szczecinie ma zapewnić dodatkowe zainteresowanie. Scena w Rotundzie Północnej jest dużym atutem, ponieważ pomiędzy artystą a publicznością nie ma barier, co przekłada się na klimat wydarzeń. Jest to coś pomiędzy kameralną wydaniem, a klubową formą.

rotunda-szczecin

rotunda-szczecin2

rotunda-polnocna-szczecin-02

Wnętrza w podziemiach Wałów Chrobrego przeszły metamorfozę. Wystrój jest bardziej minimalistyczny, a całość stała się bardzo przestronna. Dodatkowym atutem ma być ogródek, który powstanie na zewnątrz. Start tej przestrzeni zaplanowany jest na 21 maja. W weekendy mają się tam odbywać imprezy z DJami.

Przemysław Kazaniecki – właściciel lokalu – ma aspiracje, by do Rotundy Północnej ściągać artystów z całej Polski, reprezentujących różne formy muzyczne. Do tej pory w lokalu na żywo wystąpili OHO!KOKO oraz Marika Marta Kosakowska. Z klubem współpracują: Michał Kiersznicki (odpowiedzialny za warstwę muzyczną) oraz Piotr Gołdych (oprawa graficzna).

rotunda-polnocna-szczecinblog

rotunda-szczecin

Koncerty mają odbywać się przynajmniej raz w miesiącu. Na 27 maja zaplanowany jest koncert Grubsona. Bilety w przedsprzedaży kosztują 35 zł, druga pula będzie dostępna za 45 zł.

grubson-szczecin-rotunda-polnocna

Więcej szczegółów o koncercie Grubsona

W każdą sobotę będzie można uczestniczyć w imprezach klubowych. DJe zaserwują kawałki muzyczne z takich gatunków, jak rnb, hip-hop, funk i soul. Oprócz tego właściciel planuje organizować debaty społeczne i kulturalne. Są również plany na kameralne przedstawienia teatralne.

Artykuł powstał we współpracy z Rotundą Północną, która jest partnerem Szczecin Blog.

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Nie płacą mi za to, bym się uśmiechała do klientów”

Wiele osób z branży twierdzi, że obsługa klienta to najlepszy marketing. W pełni przyznaję im rację, nie chcemy wracać do...

Zamknij