Archiwum 0

W Szczecinie się dzieje! Startups/marketing/IT #1

Tak dużo się dzieje w Szczecinie. Czasami umyka nam jakieś ciekawe wydarzenie, na które z chęcią byśmy poszli, gdybyśmy o nim wiedzieli. Przychodzimy do Was z małą pomocą. A konkretniej z cyklem wpisów o nadchodzących wydarzeniach w branży startupowej, marketingowej i IT. Będziemy je zamieszczać co miesiąc, wraz z podstawowymi informacjami.

Każdy wtorek o 18:00 – Szczecin Tandem Meetings – Piwnica Kany

Celem regularnych spotkań językowych jest połączenie lokalnej społeczności z obcokrajowcami. To stworzenie możliwości ćwiczenia języka, jak również nawiązania nowych znajomości w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Uczestnicy zajmują różne stoliki tematyczno-językowe. Podstawowe języki, w jakich rozmawiają to angielski, niemiecki, hiszpański i włoski.

Zdjęcie pochodzi ze strony Szczecin Tandem Meetings na FB

Zdjęcie pochodzi ze strony Szczecin Tandem Meetings na FB

22-23 sierpień – Rails Girls Szczecin

Bezpłatne warsztaty programowania dla kobiet – Technopark Pomerania Ruby on Rails to technologia umożliwiająca szybkie tworzenie aplikacji internetowych. Uczestniczki warsztatów Rails Girls Szczecin wykorzystają ją do nauki programowania. Pomogą im w tym mentorzy – specjaliści w dziedzinie IT. W przerwach od nauki zaproszeni goście będą opowiadać o swoich doświadczeniach i sukcesach związanych z pracą w branży informatycznej.

IMG_6281

25 sierpnia – Tweetup Szczecin

Fabryka Lodów – 17:00 Szczecińskie Tweetupy mają charakter luźnych, nieformalnych spotkań przy piwie. Swobodna atmosfera spotkań sprzyja nawiązywaniu nowych kontaktów i wymianie wiedzy. Są organizowane po to, by poznać osobiście ludzi, których znaliśmy do tej pory tylko z internetu, ludzi o różnych zainteresowaniach, wieku, poglądach, związanych z różnymi branżami. Czasami jedyne, co łączy uczestników, to narzędzie, którego używają do komunikowania się z innymi i zamiłowanie do internetu. Tym razem Tweetup odbywa się w mieszanej formie. Zaczynamy w Fabryce Lodów, a później idziemy na wycieczkę po Szczecinie ze znanym przewodnikiem – Przemkiem Głową.

Dołącz do wydarzenia

szczecin-tweetup-05-maj-2015-17

25 sierpnia – Sukces pisany jakością

Bezpłatne szkolenie – Business Link – 17:00-19:00 Jak jakość wpływa na kształtowanie sukcesu marki? Jakie kroki podjąć by podnieść ją do maksymalnego poziomu? Czego oczekują klienci sklepów internetowych? Co sukces produktu ma wspólnego z designem? Opowiedzą: Łukasz Wichłacz – współtwórca i co- CEO marki Coffeedesk.pl, najszybciej rozwijającego się w Polsce sklepu z dobrą kawą, herbatą i akcesoriami, a także Bartosz Stanny i Patryk Paluszek – założyciele OK SUPER, czyli dynamicznie rozwijającej się platformy prezentującej design z naszego regionu.

Zapisz się na szkolenie „Sukces pisany jakością”
Bez tytułu

26 sierpnia – Aula Szczecin

Technopark Pomerania – 17:30-20:30 Jak zbudować społeczność wokół marki? Jak zorganizować wydarzenie i zaangażować społeczność? Opowiedzą praktycy z wielkim doświadczeniem: – dr Jędrzej Wijas (TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie) – „Budowanie społeczności wokół marki i kampanii crowdfundingowych” – Monika Petryczko (OFF Marina Przystań Kultury) – „Kolektywnie w mieście, czyli komplementarność usług” – Marcin Galicki (Wspieram.to) – „Kultura jako wydarzenie. Wyzwania współczesności i szanse technologii”. Ideą spotkań jest promowanie przedsiębiorczości, wspieranie rozwoju polskich przedsiębiorców i innowatorów. To nauka poprzez praktykę i doświadczenia innych. Ważnym elementem spotkań jest networking, który stanowi platformę komunikacji. Prowadzi do zawiązania współpracy pomiędzy firmami i dalszego rozwoju projektów. Aula sprzyja również budowaniu relacji pomiędzy placówkami edukacyjnymi, ośrodkami badawczymi a biznesem.

Zapisz się na wydarzenie „Aula Polska Szczecin”

Aula-3

27 sierpnia – Szczecin Inspiruje

Restauracja Per Se – 17:30 Posłuchaj ludzi, którzy nie godzą się na to, by otoczenie zmieniało ich myślenie. Poznaj ludzi, którzy zmieniają otoczenie i zarażają innych pozytywną energią. Dowiedz się, jak kreować własną przestrzeń, posłuchaj, aby zrozumieć jak działają inni, zobacz jak zmienia się biznes w Szczecinie i co robią ludzie, którzy go zmieniają. Rozwijaj siebie ze szczecińskimi trenerami, zainspiruj się do działania. 6 energetycznych prelekcji ludzi reprezentujących różne płaszczyzny zawodowe. Jeden cel – inspirować Szczecin.

Zapisz się na „Szczecin Inspiruje”
  szczecin-inspiruje.jpg

28 sierpnia – Śniadanie biznesowe „Nie zapomnij wizytówek!”

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT – 9:00-12:00 Celem spotkania jest doprowadzenie do nawiązania cennych kontaktów biznesowych pomiędzy sektorem nauki a sektorem przedsiębiorstw oraz inwestorami. Zapraszamy naukowców wszystkich uczelni, tych bardziej doświadczonych oraz tych mniej, studentów – starszych i młodszych, absolwentów z pomysłami oraz przedsiębiorców i inwestorów.

Zapisz się na śniadanie biznesowe
 

28 sierpnia – IV Szczecińskie TechOgnisko

Polana sportowa – 17:00 Wydarzenie, na którym po raz kolejny poszukamy pomysłów na wspólne przedsięwzięcia w obszarze IT, NGO oraz nauki i biznesu (OK, chodzi o upieczenie kiełbaski).

Dołącz do wydarzenia

tech-ognisko-szczecin

7 września – Up-grade your speaking

Business Link – 18:00-21:00 Ideą spotkań jest kształtowanie i rozszerzanie wiedzy z zakresu autoprezentacji oraz wystąpień publicznych. To społeczność ludzi, którzy chcą się rozwijać, poznawać nowych ludzi i wymieniać doświadczeniem i wiedzą z różnych dziedzin życia. Spośród chętnych kandydatów wybierane są 4 osoby, które będą prelegentami. Po wystąpieniu udzielamy konstruktywnego feedbacku. W trakcie spotkania pojawi się gość specjalny – osoba posiadająca doświadczenie z zakresu wystąpień publicznych, która poprowadzi spotkanie oraz dokona fachowej oceny. Zakończeniem są wspólne ćwiczenia z zakresu improwizacji, umiejętności miękkich. Bezpłatne spotkania będą odbywały się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

Na Upgrade your speaking vol.3 jako ekspert wystąpi Anna Kornacka – trenerka biznesu, przedsiębiorczyni i działaczka społeczna. Wykładowczyni akademicka, autorka kilkunastu publikacji na temat szeroko pojętej władzy i przedsiębiorczości. Właścicielka firmy szkoleniowej oraz inicjatorka pierwszych w Polsce studiów podyplomowych adresowanych wyłącznie do kobiet.

Zapisz się na Upgrade your speaking

Fotografia pochodzi ze strony Upgradebuzz na Facebooku

Fotografia pochodzi ze strony Upgradebuzz na Facebooku

10 września – Success Story

Business Link – 17:30-20:00 To okazja do wysłuchania dwóch historii jednych z najlepszych polskich startupów, które odniosły sukces na arenie międzynarodowej. Pierwszym prelegentem będzie Jan Filipowiak, CEO firmy Pixel Legend i twórca innowacyjnego projektu Pastguide. Opowie co dał mu wyjazd na program akceleracji globalnej Business Ready To Go, jak zmieniła się jego perspektywa na rozwój po wyjeździe oraz w jaki sposób zdobyć 10 000$ na globalny rozwój firmy!

Zapisz się na Success Story

16 września – PapryQArz

Cafe Hormon – 18:00 Celem spotkań jest integracja branży IT, głównie testerów i osób zajmujących się szeroko rozumianą jakością. PapryQArz to nie tylko prezentacje ale przede wszystkim nowe kontakty i ciekawe dyskusje z ludźmi z branży. Spotkania mają utworzyć przestrzeń ponad podziałami, umożliwiającą kontakty z ludźmi z różnych firm na Szczecińskim rynku. Prelegenci: Bogdan Bereza – właściciel European Test Centre bettersoftware.eu, informatyk, trener biznesu, psycholog organizacji, współzałożyciel Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych, wiceprezes europejskiej Global Association for Software Quality. Tematem prezentacji jest: Risk-Driven Development. Kamil Kędroń – inżynier oprogramowania w REC należy do działu testów i odpowiedzialny jest za środowisko TIM. Wspiera zespół w sprawach konfiguracji środowiska testowego Pegasus i Eclipse. Kamil opowie o autonomicznym środowisku testowym. Na spotkaniu zaprezentowane zostanie rozwiązanie Test Interface Manager (TIM) jako platforma do testowania oprogramowania modułów bezprzewodowych.

Zapisz się na PapryQArz
10301121_418880654963955_8034871080730343858_n

17 września – Netcamp

Hormon – 18:00 Tym razem tematem przewodnim będą startupy. Prelegenci opowiedzą o innowacyjnych projektach, historiach sukcesu i porażek startupów, pokażą na co zwrócić uwagę tworząc startup. Więcej informacji o wydarzeniu wkrótce.

Zapisz się na Netcamp

netcamp-szczecin-2014-02

18 września – Small Talk – BIG Ideas

Technopark Pomerania Small talk – BIG Ideas to comiesięczne spotkania specjalistów z branży marketingu, reklamy, mediów. Są oparte na prelekcjach, w trakcie których eksperci od reklamy wykorzystującej nowe technologie będą dzielili się swoimi doświadczeniami na temat udanych i mniej udanych kampanii. Druga część – networking – służyć będzie do wzajemnej wymiany koncepcji, pomysłów i doświadczeń oraz budowaniu relacji między ludźmi zajmujących się zawodowo marketingiem. Spotkania są bezpłatne. Więcej informacji o wydarzeniu wkrótce.

Zapisz się na Small Talk-Big Ideas

3 października – Inspiration Day Show

Filharmonia Szczecińska Największe wydarzenie w Szczecinie. Mateusz Grzesiak, Marcin Prokop, Paweł Tkaczyk i inni na jednej scenie Inspiration Day Show. 3 października na scenie najnowocześniejszej w Europie Filharmonii Szczecińskiej będziemy gościć gwiazdy znane w Polsce i za granicą. Podczas pierwszej edycji Inspiration Day Show, Mateusz Grzesiak, którego występy znane są na całym świecie, zmotywuje do działania. Marcin Prokop opowie o autoprezentacji, a Paweł Tkaczyk wyjaśni jak budować markę. Grzegorz Turniak poprowadzi sesję networkingową, Jacek Rozenek przeprawi uczestników przez twardy świat biznesu, a Jakub Porada zachęci do podróży. Ostatni prelegent zostanie dopiero ujawniony, zapowiada się bardzo obiecująco.

W ten dzień swój finał będzie miało również wydarzenie organizowane przez Business Link Szczecin. Będzie to gala Business Mixer, podczas której trzy początkujące firmy będą mogły się zaprezentować przed tak dużą publicznością, a najlepsza z nich wygra wyjazd do Doliny Krzemowej

Zobacz szczegóły wydarzenia

inspiration-day-show-szczecin

Jesteś organizatorem fajnego eventu? Robisz Startupy? Zgłoś się do nas! Pomożemy zapełnić puste miejsca. Napisz info o wydarzeniu na email: daria@tencat.pl

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
W bulwarach można się zakochać, można zakochać się w Szczecinie

-Wiesz co mi się najbardziej podoba w Szczecinie? -Te wasze nadodrzańskie deptaki. Wspaniałe miejsce, aż chce się tam przebywać, spacerować,...

Zamknij