Archiwum 0

W Szczecinie się dzieje! Startups/marketing/IT #2

Kolejny wpis dotyczący wydarzeń z branży startup/marketing/IT, na które warto się wybrać. Do zobaczenia!

Każdy wtorek o 18:00 – Szczecin Tandem Meetings – Piwnica Kany

Celem regularnych spotkań językowych jest połączenie lokalnej społeczności z obcokrajowcami. To stworzenie możliwości ćwiczenia języka, jak również nawiązania nowych znajomości w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Uczestnicy zajmują różne stoliki tematyczno-językowe. Podstawowe języki, w jakich rozmawiają to angielski, niemiecki, hiszpański i włoski.

Zdjęcie pochodzi ze strony Tandem Meetings na Facebooku

Zdjęcie pochodzi ze strony Tandem Meetings na Facebooku

5 października – Upgrade Your Speaking!

Business Link – 18:00 Ideą spotkań jest kształtowanie i rozszerzanie wiedzy z zakresu autoprezentacji oraz wystąpień publicznych. To społeczność ludzi, którzy chcą się rozwijać, poznawać nowych ludzi i wymieniać doświadczeniem i wiedzą z różnych dziedzin życia. Spośród chętnych kandydatów wybierane są 4 osoby, które będą prelegentami. Po wystąpieniu udzielamy konstruktywnego feedbacku. W trakcie spotkania pojawi się gość specjalny – osoba posiadająca doświadczenie z zakresu wystąpień publicznych, która poprowadzi spotkanie oraz dokona fachowej oceny. Zakończeniem są wspólne ćwiczenia z zakresu improwizacji, umiejętności miękkich. Bezpłatne spotkania będą odbywały się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

Zapisz się na Upgrade Your Speaking! vol.4

11659350_1038788599474333_3830987150875766479_n

7 października – TechKlub Szczecin

18:00 – Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Spotkania będą się odbywały w każdą pierwszą środę miesiąca. Podejmują temat wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze. Biorą w nich udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i administracji. Prelegentami będą: Jan Karpierz, dyrektor Fundacji Sektor 3 opowie o tym, co robić i czego nie robić przy prowadzeniu lokalnych kampanii przez NGO, Paweł Klikowicz, koordynator i social media ninja kampanii Dawca.pl oraz Kamila Romanowicz, pisząca na blog.e-wolontariat.pl, przedstawi warsztaty kreatywnego pisania Loesje.

Zapisz się na TechKlub Szczecin

techklub-szczecin-bar-czysty

9 października – Upgrade Your Relationships!

22:00 – Elefunk The Club To spotkanie dla ludzi chcących poznać kogoś nowego, którzy niedawno przyjechali do Szczecina lub potrzebują powiewu świeżości w swoich kontaktach towarzyskich. To połączenie imprezy ze swobodą i otwartością w nawiązywaniu nowych znajomości. Tutaj wszyscy przyjdą w tym samym celu, nie musisz się więc obawiać niczego, podchodząc do kogoś i rozmawiając. Wstęp: 15zł.

Tydzień Urodzinowy Business Link Szczecin

Szczeciński Business Link obchodzi swoje pierwsze urodziny, dlatego czeka nas cały tydzień świetnych wydarzeń towarzyszących.

20 października – Spotkanie Klubu Ludzi Przedsiębiorczych
Celem spotkań jest poszerzenie punktu widzenia, wspieranie cech przedsiębiorczych uczestników, poznanie wartościowych ludzi, a także uświadomienie jak wiele jest możliwości i okazji życiowych. Spotkania Klubu odbywają się w każdy wtorek w Business Linku.

Zdjęcie pochodzi ze strony Klubu Ludzi Przedsiębiorczych

Zdjęcie pochodzi ze strony Klubu Ludzi Przedsiębiorczych

21 października – Aula Szczecin
Ideą spotkań jest promowanie przedsiębiorczości, wspieranie rozwoju polskich przedsiębiorców i innowatorów. To nauka poprzez praktykę i doświadczenia innych. Prowadzi do zawiązania współpracy pomiędzy firmami i dalszego rozwoju projektów. Aula sprzyja również budowaniu relacji pomiędzy placówkami edukacyjnymi, ośrodkami badawczymi a biznesem. Spotkania dają możliwość poznania ciekawych ludzi i zdobycie wiedzy od ekspertów.

Prelegenci: Marek Broda – SALESmanago – Dyrektor operacyjny, SALESmanago. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W firmie Benhauer zajmuje się edukacją rynku w zakresie Marketing Automation oraz funkcjonalności systemu SALESmanago. W obszarze edukacji prowadzi szkolenia online, przygotowuje materiały i artykuły informacyjne oraz organizuje wydarzenia dotyczące Marketing Automation w Polsce. Jako drugi wystąpi Krzysztof Lebdowicz – AdHelp.pl. Właściciel firmy AdHelp zajmującej się marketingiem internetowym, wchodzącej w skład Grupy Brandoo. Odpowiedzialny za przygotowywanie audytów, strategii, harmonogramów działań oraz ich realizacje. Współpracował z takimi podmiotami jak: Berti, SGI, Unizeto, Biedronka, Unity Line, Invest Komfort czy Microsoft.

Zapisz się na Aula Szczecin #4

aula-szczecin-polska

22 października – Geek Girls Carrots
Geek Girls Carrots to społeczność kobiet, które kochają nowe technologie i chcą się rozwijać w tym kierunku. Technologie rozumiane są tu bardzo szeroko – social media, grafika, e-commerce, hardware, software, wykorzystywanie programowania, czy Internet jako medium. Spotkania mają na celu promowanie kobiet w IT, ich rozwój zawodowy oraz nawiązywanie nowych kontaktów. Dobra wiadomość dla rodziców – na GGC możesz przyjść z dzieckiem.

Prelegenci: Anna Brożyna, która zajmuje się web developmentem i organizacją. Współpracuje z Grupą Roche zajmując się Google Drive na potrzeby wewnętrzne korporacji. Jako druga wystąpi Iza Wojtaszek. Iza ma 14 lat doświadczenia w branży zdobywania pracy, włączając w to doświadczenia z bycia po drugiej stronie muru jako rekruter. Uważa, że praktycznie każdy może mieć pracę marzeń, i dlatego na co dzień jest konsultantem/trenerem/coachem zdobywania wymarzonej pracy. Nim do tego doszło rekrutowała w Agencji Zatrudnienia (Randstad) i działach personalnych (m.in. pion techniczny sieci Play).

Zapisz się na Geek Girls Carrots Szczecin

geek-girls-carrots-szczecin-2014-czerwiec-05-5

23 października – Szkolenie z Maciejem Budzichem „Szum w mediach bez wydawania majątku
Jak zrobić szum w mediach bez wydawania majątku na reklamę, czyli kilka filarów komunikacji przydatnych małym firmom i startup’om w podboju Europy i świata. Liczba miejsc bardzo ograniczona, więc dokonamy selekcji na podstawie odpowiedzi w formularzu.

Maciej Budzich to autor bloga o mediach, marketingu i internecie. Pasjonat, obserwator i komentator nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych i wszystkiego co jest związane z nowymi technologiami i ich zastosowaniem w budowaniu marki, wizerunku i promocji firmy.

Zapisz się na szkolenie

23-25 października – Polish-German Startup Weekend Szczecin

18:00 – Technopark Pomerania Startup Weekend to cykliczna, międzynarodowa impreza przeznaczona dla otwartych, kreatywnych oraz przedsiębiorczych ludzi. Ten 3-dniowy event polega na skompletowaniu zespołu, który w ciągu 54 godzin przygotuje fundamenty startupu, prototyp usługi, narzędzia, czy serwisu. Ideą jest wspólna praca zespołów składających się ze specjalistów różnych dziedzin: programowania, marketingu oraz grafiki.

Zapisz się na Polish-German Startup Weekend

11893892_1056053311094484_2846264275912006249_o

27 października – 5. Spotkanie PMI Szczecin

18:00 – Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Project Management Institute Polska to wiodąca organizacja mająca na celu propagowanie i rozwijanie zarządzania projektami jako metody organizacji pracy. Spotkania odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca. Posłuchaj prelekcji doświadczonych kierowników projektów, porozmawiaj z innymi osobami zarządzającymi projektami, czy też rozwiń swoją siatkę kontaktów.

Zapisz się na Spotkanie PMI

Zdjęcie pochodzi ze strony Project Management Institute Szczecin na Facebooku.

Zdjęcie pochodzi ze strony Project Management Institute Szczecin na Facebooku.

29 października – Czwartkowe Spotkania Social Media + Tweetup Szczecin

17:30 – Restauracja TARG RYBNY m/s Ładoga To spotkania ludzi zainteresowanych tematyką social media, marketingu i rozwoju osobistego. Pracownicy agencji social media, freelancerzy, specjaliści od PR, startupowcy ale również ludzie, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w social media. Z każdym spotkaniem pojawiają się nowi ludzie. Prelegenci przyjeżdżają z całej Polski, by wymienić się wiedzą i doświadczeniem, przedstawiając różnorodną tematykę. To doskonała okazja do poznania nowych osób, nabycia wiedzy z dziedziny mediów społecznościowych, ale także do nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Tweetupy są organizowane po to, by poznać osobiście ludzi, których znaliśmy do tej pory tylko z internetu, ludzi o różnych zainteresowaniach, wieku, poglądach, związanych z różnymi branżami. Czasami jedyne, co łączy uczestników, to narzędzie, którego używają do komunikowania się z innymi i zamiłowanie do internetu.

Prelegenci: Joanna Stefaniak – Specjalista ds. Marketingu, Qpony.pl. Opowie jakie znaczenie ma dla marki komunikacja w 140 znakach. Płatna, bezpłatna, viralowa i sucha promocja na Twiterze nie ma przed nią tajemnic, choć nie ukrywa że praca w poznańskim startupie Qpony.pl zweryfikowała jej opinie o ćwierkaniu. Mariusz Wesołowski – Zaczynał w Grupie Allegro, w której nauczył się wszystkiego, co wykorzystuję w życiu zawodowym. Jego sztandarowy projekt to „Edukacyjne Spotkania Allegro”, ale tak naprawdę praca w dziale marketingu dała mu mocne podłoże oraz szanse rozwinięcia wielu kompetencji i tych marketingowych, i tych sprzedażowych. Magdalena Pawlowska – marketer, przedsięborca, keynote speaker. Założycielka gdańskiej agencji Insource Marketing Agency. Agencja świadczy usługi z zakresu marketingu i komunikacji dla klientów z całego świata. Dla jednego z klientów, dostarczyła klientów o wartości zakupowej 2,4 miliona PLN podczas dwumiesięcznej kampanii online. W sierpniu 2015 roku rozpoczęła współpracę z MagicStick.net, startup’em z Indii.

Zapisz się na Czwartkowe Spotkania Social Media + Tweetup

social-media-czwartek-szczecin

29 października – smART business

17:40 – 13 muz Projekt „smART business” to spotkanie o charakterze kulturowo-biznesowym i skierowany jest do osób młodych, często szukających możliwości rozwoju w Szczecinie oraz inspiracji do działania. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i promowanie lokalnej kultury i sztuki. Zapraszając do dyskusji przedstawicieli świata biznesu i sztuki, chcemy pokazać, jak można łączyć perspektywę własnej pasji i biznesu.

Prelegenci: Mateusz Czarnowski – na co dzień pracuje w Centrum Edukacji Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Pochodzi z Kaszub, jest liderem i głównym wokalem folkowego zespołu Bubliczki. Laureat III nagrody w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2013 za album „Trubalkan”. Maciek Monkiewicz – manager Business Link Szczecin. Stworzył i zaimplementował na rynku polskim model finansowania społecznościowego. Aktywny startupowiec wciąż poszukujący i wspierający ciekawe pomysły. Wraz z Business Linkiem buduje silną, szczecińską scenę startupową. Prywatnie miłośnik aktywnego, czasem nawet nadaktywnego trybu życia, oraz nowych technologii.

Zapisz się na smART business

4 listopada – 4. Warsztaty Szczecin Aloud

18:00 – Business Link Szczecin Szczecin Aloud to pierwsze w kraju internetowe medium miejskie, tworzone przez mieszkańców. Blogerzy – szczecinianie, wyłonieni w ogólnym konkursie, zamieszczają swoje teksty w takich kategoriach jak: lifestyle, Szczecin nieznany, ludzie, kultura i wydarzenia. Seminaria z uznanymi twórcami internetowymi, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem stanowią stały punkt działalności bloga już od ponad 4 lat.

Prelegenci: Arlena Witt – Prowadzi na YouTube program „Po Cudzemu”, w którym pomaga mówić po angielsku. W ciągu kilku tygodni udało jej się zdobyć prawie 100.000 aktywnych widzów (subskrypcji). Na warsztatach w Szczecinie opowie o tym jak się nie bać wideo i zamienić klawiaturę na kamerę. Paweł Krzych – Doświadczenie w dziedzinie marketingu nabywał m.in. przy współpracy z firmami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zajmował się ponadto obszarem marketingu i handlu w Porcie Szczecin-Świnoujście, a także content marketingiem i social media w home.pl. Jest fanem nowych technologii i komunikacji. Poprowadzi prelekcję na temat budowania wizerunku w social media.

Zapisz się na warsztaty Szczecin Aloud

5 listopada – Konferencja: Innowacje – Inspiracje – Interakcje

18:00 – Multikino Szczecin Dowiesz się, co sprawia, że pewne zjawiska czy produkty stają się nagle modne i cały świat szaleje na ich punkcie. Podyskutujesz o tym, gdzie szukać, aby dostrzec nowy trend i jak go wykorzystać, by wyprzedzić konkurencję. Zmotywujesz się do działania, a nasi goście podpowiedzą Ci, jak zdobyć dofinansowanie albo wspólnika. Zdradzą też, z kim warto współpracować i w jakie projekty najchętniej angażują się dziś inwestorzy.

Prelegenci: Natalia Hatalska – ekspert w dziedzinie komunikacji marketingowej i trendwatcher. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych osób w polskiej branży medialno-reklamowej, która spróbuje „przepowiedzieć nam przyszłość” i opowie o mikrotrendach, które mogą nas zainspirować do makrodziałań.

Zapisz się na konferencję: Innowacje – Inspiracje – Interakcje

12143164_1147310628635606_6037139478379855600_n

Jesteś organizatorem fajnego eventu? Robisz Startupy? Zgłoś się do nas! Pomożemy zapełnić puste miejsca. Napisz info o wydarzeniu na email: daria@tencat.pl

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Anything’s a dildo if you’re brave enough – Szczecin wita Frygę

Przez szczeciński Internet przetoczyła się wielka fala narzekania. Imigranci mogli odetchnąć z ulgą, bo cała uwaga została skoncentrowana na Frydze,...

Zamknij