Misz-Masz 0

Nakręcimy film w Szczecinie? [wygraj bilety do Multikina]

Nie wiem czy też tak macie, ale dla mnie filmy kręcone w mieście, w którym się mieszka, to zupełnie inna kategoria. Dobrze jest zobaczyć swoje miasto na dużym (lub mniejszym) ekranie. Znane miejsca, ludzie, miasto jako tło wydarzeń.

Dziś chciałbym zaprosić Was do przeczytania mojej selekcji, do poznania aplikacji Qpony oraz do wzięcia udziału w konkursie. Wejściówki do Multikina czekają.

Powiem Wam, że nie tyczy się to tylko rodzinnego miasta, w którym spędziłem większość mojego życia, ale również innych miejsc, gdzie miałem okazję mieszkać/pracować/studiować przez minimum kilka miesięcy. Z wielkim sentymentem oglądam filmy, które dzieją się w Dublinie – Once, Intermission, Ordinary Decent Criminal.

Szczecin w filmach

Wróćmy jednak do naszego miasta. Filmów ze Szczecinem w tle jest dość sporo, jednak chciałbym się dziś odwołać do kilku klasyków, które waaaarto obejrzeć. Myślę, że jest sporo osób, które jeszcze ich nie widziały.

Młode Wilki – film z 1995 roku pokazujący Polskę lat 90. Szalejący dziki kapitalizm, wszechobecna korupcja, układy, układziki… oraz „Młode Wilki”. Grupa znajomych robi niezbyt czyste interesy, żyje życiem, które wiele osób chciałoby mieć. Dużo Szczecina w tle, warto popatrzeć, film utrzymany w wakacyjnej atmosferze.

Widziałem go ponad 10 razy, bardzo często lubię wracać do tego obrazu, większość tekstów znam na pamięć. To właśnie stąd pochodzą te kultowe teksty.


Nie było żadnego wczoraj, nie ma żadnego jutro, jest tylko dziś.
Nigdy do niczego się nie przyznawaj, złapią cię pijanego w samochodzie, to mów, że nie piłeś, znajdą ci dolary w kieszeni, to mów, że to pożyczone spodnie, a jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj.
W dupie mam księżyc, chce mi się wyć!

Młode Wilki 1/2 – dwa lata później powstała druga, a chronologicznie pierwsza część MW. Nie ma już takiego klimatu, ale lubię też ją oglądać. I nie tylko ze względu na Szczecin. W roli głównej Ania Mucha oraz Krzysztof Antkowiak.

Od jakiegoś czasu z różnych stron dochodzą do mnie głosy, że trwają przymiarki do zrealizowania trzeciej części „Młodych Wilków”. Trzymam mocno kciuki, kibicuję, by się udało. A może jednak warto zrobić remake filmu z 1995 roku, przystosowując go do współczesności?

Ławeczka – już bardziej współcześnie, bo film ten pochodzi z 2004 roku. Komediodramat, przez niektórych uznany za najbardziej nudny polski film, według nich może stanąć w szranki ze „Śmiercią w Wenecji”.

Ja tak nie uważam, warto obejrzeć, nie tylko dlatego, że kręcony był w Szczecinie.

Obietnica – bodajże najbardziej współczesny film dziejący się w Szczecinie oraz w okolicach. Opowiada o młodzieńczej miłości, swoistym pojmowaniu zdrady i sposobie odkupienia „winy”.

W swojej wymowie jest to ciężkie dzieło, pełne mrocznych zdarzeń, pełne kłamstw i łez. Całą recenzję przeczytacie tutaj Obiecali dobry film – recenzja „Obietnicy”

Wilsona 7 – amatorski film o dramatycznych i tragicznych wydarzeniach z lat 50 o Rzeźniku z Niebuszewa. Byłem w Multikinie na premierze, wrażenia niezapomniane. Co jakiś czas odbywają się pokazy filmów w różnych przestrzeniach, ten artykuł z kolei to dobra okazja, by dopytać reżysera i pomysłodawcę o najbliższych projekcjach.

Zobacz też moją recenzję – Rzeźnik zaatakował ponownie [moja opinia – „Wilsona 7”]

Nie można zapomnieć…

Mówiąc o filmach nie można zapomnieć o jednym epizodzie w „Poranku Kojota”. W nim wystąpiła najważniejsza postać polskiego półświatka „Krzysztof Jarzyna ze Szczecina”.

Jak informuje nas nonsensopedia:

polski gangster, szycha wśród polskiego półświatka przełomu tysiącleci. Szef wszystkich szefów. Zdejmuje okulary tylko wtedy, jeżeli rozmawia z kobietami albo jeżeli zaraz będzie zabijał z pomocą swoich rozlicznych prawych i lewych rąk. Jeśli pan Krzysztof Jarzyna ze Szczecina mówi tak, a nie inaczej, to ma być tak, a nie inaczej, makao i po makale.

Mam nadzieję, że kiedyś doczekamy się pełnometrażowego filmu o Panu Krzysztofie. Potencjał jest niesamowity. Oczywiście filmów ze Szczecinem w tle jest dużo więcej, na nich skupię się przy innej okazji.

Zniżki na seanse filmowe z aplikacją Qpony w Multikinie

Od czerwca w aplikacji mobilnej Qpony znajduje się 10 zniżek do 19 kin sieci Multikino w 12 miastach – również w Szczecinie.

Oferta obejmuje nie tylko bilety na filmy w 2D, ale również produkty z oferty barowej, zniżki na ENEMEF i Filmowe Poranki. Kupony będzie można reali­zo­wać do 31 sierpnia w wybranych kinach sieci Multikino.

Pobierz aplikacje qpony.pl i uzyskaj rabaty

appka-qpony-szczecin-multikino

Qpony to najpopularniejsza aplikacja mobilna agregująca zniżki i jeden z szybciej rozwijających się startup-ów w Polsce. Użytkownicy w aplikacji otrzymują tylko najlepsze oferty, z których mogą skorzystać w pobliżu lub online.

W pierwszym kwartale 2015 roku aplikację pobrano ponad 250 000 razy, a Qpony współpracowały z największymi brandami i galeriami handlowymi w Polsce – m.in. Subway, Pepsi, Galeria Malta, Riviera, Factory. Akcja z siecią Multikino ma na celu testowanie potencjału rynku kuponów zniżkowych w Polsce.

Weź udział w konkursie i wygraj bilety do Multikina

Wraz z qpony.pl zapraszamy Was do udziału w konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych zaproszeń do Multikina. Konkurs trwa do 22.07.2015 r.

Jaka lokacja ze Szczecina nadaje się do filmu i jaki to może być film?

Forma zgłoszenia jest zupełnie dowolna – tekst, zdjęcie z opisem, video. Tutaj liczy się Twoja kreatywność i pomysł. Powodzenia! Odpowiedzi zgłaszamy w komentarzach we wpisie konkursowym na Facebooku (link poniżej). Jeśli nie masz konta na FB, możesz skomentować w tradycyjny sposób na blogu.

Weź udział w konkursie i wygraj zaproszenia do Multikina

Rozwiązanie konkursu

Nagrody wędrują do:

  • Kamiloslav Czekalsky
  • Anna Jarmolowska
  • Paula Jankowska
  • Kinfa Maria Parchimowicz Betina
  • Michał Lankiewicz

Czekajcie na wiadomości prywatne na FB z informacją, jak odebrać nagrodę.

Regulamin konkursu Qpony organizowanego na stronie internetowej Szczecin Blog
§1. Postanowienia ogólne
1. Organizatorem konkursu realizowanego pod nazwą Qpony (zwanego dalej „Konkursem”) jest Qpony Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Dąbrowskiego 79A, 60-529 Poznań (dalej „Organizator”).
2. Obsługę techniczną konkursu zapewnia Szczecin Blog (dalej „Koordynator”).
3. Wszelkie postanowienia niniejszego Regulaminu dotyczące Organizatora mają odpowiednie zastosowanie do Koordynatora, chyba że Regulamin wskazuje odmiennie lub różnicuje wprost zapisy wobec Organizatora i Koordynatora.
4. Konkurs odbywa się na terenie Rzeczpospolitej Polskiej na stronie http://www.szczecinblog.pl oraz w skojarzonym wpisie na Facebooku.
5. Konkurs rozpoczyna się w dniu 12.07.2015 roku i trwa do 22.07.2015 roku (dalej „Czas trwania konkursu”).
6. Nad prawidłowością przeprowadzenia Konkursu oraz nad przestrzeganiem niniejszego Regulaminu w trakcie trwania Konkursu będzie czuwała Komisja Konkursowa (dalej „Komisja”).
7. Regulamin Konkursu jest dostępny w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej http://www.szczecinblog.pl Na stronie internetowej dostępna jest zawsze aktualna wersja regulaminu.

§2. Uczestnicy
1. Konkurs skierowany jest do pełnoletnich osób fizycznych, które zamieszkują na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
2. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy lub współpracownicy Organizatora lub Koordynatora, w tym także wchodzący w skład Komisji.
3. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez Uczestnika Regulaminu Konkursu w całości oraz zobowiązanie się Uczestnika do przestrzegania określonych w nim zasad.
4. Przystępując do konkursu Uczestnik potwierdza również, że spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.

§3. Zasady Konkursu
1. Udział w konkursie wymaga:
a. wejścia na stronę http://www.szczecinblog.pl
b. zamieszczenia komentarza w skojarzonym wpisie na Facebooku lub w komentarzu pod wpisem konkursowym z odpowiedzią na pytanie konkursowe,
2. Każdy z Uczestników może wziąć udział w Konkursie tylko jeden raz.
3. Komisja konkursowa wybierze pięciu uczestników. Każdy z nich otrzyma nagrodę w postaci podwójnego zaproszenia do Multikina.
4. Komisja konkursowa wskaże Zwycięzcę w dniu 27.07.2015 r., w drodze uchwały, którą ogłosi w tym dniu na stronie internetowej www.szczecinblog.pl
5. Zwycięzca Konkursu zostanie przez Komisję konkursową powiadomieni o wygranej za pośrednictwem wiadomości e-mail wysłanej przez Komisję na adres e-mail, z którego wysłał zgłoszenie do konkursu lub poprzez prywatną wiadomość na Facebooku.

§4. Reklamacje
1. Wszelkie reklamacje czy uwagi dotyczące sposobu przeprowadzenia Konkursu lub jego organizacji Uczestnicy mogą zgłaszać do dnia 31.07.2015 r. drogą mailową na adres e-mail pawelkrzych@gmail.com
2. Wszelkie reklamacje czy uwagi zgłoszone przez Uczestników w sposób określony w punkcie poprzedzającym będą rozwiązywane i rozstrzygane przez Komisję konkursową.
3. Decyzje Komisji w przedmiocie reklamacji czy uwag podejmowane będą większością głosów w formie pisemnej uchwały w ciągu 7 dni od dnia ich doręczenia Organizatorowi. W przypadku równej liczby głosów decydujące znaczenie ma głos Przewodniczącego Komisji konkursowej.

§5. Postanowienia końcowe
1. Dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych z Konkursem, tj. w celach związanych z organizacją i przeprowadzeniem Konkursu, na co Uczestnik wyraża zgodę.
2. W kwestiach nieuregulowanych Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego i inne przepisy prawa.
3. Prawa i obowiązki Organizatora i Uczestników Konkursu określone są wyłącznie w niniejszym Regulaminie, w dokumentach w nim powołanych, w regulaminie witryny, w której odbywa się konkurs oraz we właściwych przepisach prawa. Wszelkie informacje o Konkursie dostępne w materiałach reklamowych mają jedynie charakter informacyjny.
4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w doręczeniu lub brak doręczenia przez operatorów systemów informatycznych, telefonicznych i kurierskich wiadomości przesyłanych przez Uczestników i wysyłanych do Uczestników w tym również za niedoręczenie przesyłek wynikających z błędnego podania przez Uczestnika adresu lub zmianę tego adresu albo wynikających z siły wyższej.
5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za przerwy lub ewentualne problemy techniczne związane z doręczeniem korespondencji e-mailowej, leżące po stronie operatorów systemów informatycznych, telefonicznych, dostawców usług internetowych albo siły wyższej.
6. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w dowolnym momencie trwania Konkursu, bez podania przyczyny. Zmieniony regulamin będzie obowiązywał od momentu publikacji w miejscach wymienionych w Regulaminie.
7. Wszelkie spory wynikłe z uczestnictwa w Konkursie będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim przez Sąd właściwy dla siedziby Uczestnika.

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Filharmonia w klipie zespołu Hey [VIDEO]

Hey - Chiński Urzędnik Państwowy (Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged) (Official Video) Płyta powstała dzięki otwartości i wsparciu Filharmonii w...

Zamknij