Podróże 1

Jedziemy na świąteczne Jarmarki – tym razem dużo dalej

Od kilku lat święta jednoznacznie kojarzą mi się z jarmarkami. W tamtym roku miałem okazję kilkukrotnie odwiedzić Berlin, w tym roku nadarzyła się nie lada okazja, by zwiedzić Kopenhagę w czasie, gdy będą tam właśnie przedświąteczne atrakcje.

Jedziemy ze Szczecina do Świnoujścia, tam promem Unity Line dostajemy się do Szwecji, a stamtąd do Kopenhagi to już kawałek.

Prom m/f Wolin przy Nabrzeżu  Bulwar Chrobrego.

Prom m/f Wolin przy Nabrzeżu Bulwar Chrobrego.

Przy okazji warto, bym przypomniał Wam dwa wpisy z tego roku, gdy prom m/f Wolin odwiedził Szczecin.

Następna taka okazja w 2023 roku? Prom Wolin w Szczecinie [fotorelacja]

A tam, na tym pokładzie, pierwszy raz spotkałem moją Jagódkę, Waszą mamę [fotorelacja]

Kopenhagę do tej pory miałem okazję odwiedzać jedynie w lecie i zimą, ale nie w okresie przedświątecznym. Tym razem będzie okazja, by poczuć duński klimat świąt – tamtejsze jarmarki są znane na całym świecie. Według przewodników Ogrody Tivoli tworzą baśniowy klimat – w grudniu przekonamy się o tym osobiście.

Ogrody Tivoli rozświetlone tysiącami lampek tworzą prawdziwie baśniowy klimat. W udekorowanych chatkach można znaleźć unikatowe ozdoby i dzieła skandynawskich projektantów. Miłośników sztuki kulinarnej zadowolą lokalne specjały, przepyszne ciasta i słone śledzie (może w końcu się skuszę, w końcu w Szczecinie też mamy Fischbrotchen przy al. Wojska Polskiego). Na pewno też spróbujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°) gløgg (grzane czerwone wino z silnym aromatem bakalii i korzennych przypraw).

unity-line-kopenhaga-szczecin

kopenhaga-unity-line-wyjazd

unity-line-wyjazd-kopenhaga

W planie wycieczki mamy jeszcze:

  • zwiedzanie zabytków w Kopenhadze: Syrenka, Fontanna Gefion, Pałac Królowej Amalienborg,
  • Duńskie Muzeum Sztuki i Wzornictwa – możemy tam znaleźć obiekty zachodniej sztuki dekoracyjnej, użytkowej i wzornictwa od średniowiecza do współczesności (szczególnie współczesny design będzie dla mnie interesujący). Przewodnik głosi, że „w muzeum można oglądać zarówno stałą ekspozycję mebli, w tym słynnego duńskiego projektanta, Arne Jacobsena, jak i ekspozycje czasowe poświęcone modzie, biżuterii, meblom, wyrobom z porcelany i srebra oraz wzornictwu przemysłowemu. Mieści się w nim także sklep muzealny, w którym można kupić przedmioty zaprojektowane przez współczesnych duńskich projektantów – także biżuterię”,
  • Illums Bolighus – centrum handlowe z nowoczesnym designem,
  • na pewno będę szukał jakiś ciekawych miejsc z dobrym gastro – coś polecicie?

Biorę aparat i dwie karty pamięci, dwie baterie, więc spodziewajcie się bogatej fotorelacji z wycieczki. Cieszę się niesamowicie na ten wyjazd.

unity-line-prom

Szczegóły logistyczne

Jeśli jesteście zainteresowani takim wyjazdem do Kopenhagi, zobaczcie dwie propozycje, które oferuje Unity Line.

OPCJA nr 1 – wyjazd do Kopenhagi
w ramach tego: bilety na prom, bilety przejazd mostem Oresund

Kliknij po szczegóły

OPCJA nr 2 – rodzinny wyjazd do Kopenhagi wraz pakietem hotelowym
w ramach bilety na prom, transport auta, posiłek na promie, bilety przejazd mostem Oresund, nocleg w hotelu ze śniadaniem

Kliknij po szczegóły

Do zobaczenia w grudniu – relację z wyjazdu będzie można na Szczecin Blog, zapraszam też do obserwowania mojego kanału prywatnego – Paweł Krzych na FB oraz Instagram.

unity-line-wolin-swinoujscie-szczecin-06

Artykuł powstał we współpracy z Unity Line, które jest partnerem Szczecin Blog.

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tam, gdzie wzrok nie sięga – filmy z drona

Nieograniczone możliwości i niesamowite efekty, jakie daje nagrywanie filmów z drona wciąż zaskakują. Dzięki tej technologii możemy wspiąć się wyżej...

Zamknij