Jak już wcześniej wspominałem, Urząd Miasta ma zostać odnowiony. Wykonawca budowy firma KBI Słojkowscy ze Stargardu Szczecińskiego właśnie przejął plac budowy. Prace mają zostać ukończone maksymalnie za 12 miesięcy.
Remont elewacji zostanie wykonany na ścianach od strony Placu Armii Krajowej oraz od strony wejścia do filharmonii.
Prace remontowe dotyczą:
- skucia i odtworzenia istniejącego tynku zewnętrznego
- konserwacji spodnich warstw muru wraz ze wzmocnieniem zarysowań i wymianą uszkodzonych cegieł,
- oczyszczenia i naprawy detali architektonicznych z kamienia naturalnego, gzymsów, opasek okiennych, detalu tynkowego,
- oczyszczenia i konserwacji krat okiennych i balustrad,
- wykonania hydroizolacji ścian piwnicznych i fundamentowych (hydroizolacją objęta także ściana od strony Biura Obsługi Interesantów),
- remontu elementów kanalizacji deszczowej,
- remontu zawilgoconych ścian piwnicznych wewnętrznych,
- remontu schodów zewnętrznych przylegających do budynku i balustrad.








