Fotorelacje, Szczecin 0

Aplikacja do bycia fit oraz wirtualna rzeczywistość [Geek Girls Carrots #24 relacja]

24. spotkanie z cyklu Geek Girls Carrots Szczecin za nami. 11 stycznia spotkaliśmy się w Business Link Szczecin, by w jeszcze w noworocznym klimacie posłuchać dwóch prezentacji naszych prelegentów.

Dziękuję za liczne przybycie, to jeszcze bardziej napędza mnie do dalszych działań przy kolejnych meetupach.

Nowe technologie, zdrowy tryb życia i kariera w IT

…czyli historia naszej pierwszej prelegentki. W czwartkowy wieczór mieliśmy okazję posłuchać historii Pauliny Bagińskiej, która pochodzi ze Szczecina, ale na co dzień mieszka w Berlinie i tam realizuje się przy rozwoju swojego start-upu Train&Benefit. Oczywiście trzeba wspomnieć, że jest również organizatorką spotkań Geek Girls Carrots Germany w Berlinie.

Paulina przez ostatnie kilka lat zdobywała doświadczenie w berlińskich firmach takich jak Zalando, Foodpanda czy Knip w obszarze zarządzania produktem. Obecnie pracuje nad swoją platformą Train&Benefit, która pomoże zmienić podejście pracowników korporacyjnych do sportu i zachęci ich do zmiany swoich niezdrowych nawyków.

Posłuchajcie w prezentacji jak wyglądała jej ścieżka kariery, jak to się stało, że zaczęła pracować w nowych technologiach, a także skąd wziął się jej pomysł na taki biznes.

Wirtualna rzeczywistość, prawdziwy biznes

Druga prezentacja odbyła się w innej przestrzeni, ale nadal w Business Link Szczecin. Sporą przestrzeń wynajmuje tam szczecińska firma Pixel Legend, która zajmuje się technologiami wykorzystującymi wirtualną rzeczywistość.

Ostatnio bardzo mocno rozwijają swoją platformę Emb3d, która tworzy wizualizacje dla architektów i projektantów poprzez interaktywny spacer po wybranej przestrzeni. Ich rozpoznawalnym produktem jest aplikacja Past Guide, która pozwala turystom za pomocą ich smartfonów na oglądanie w 3D dawnego wyglądu zwiedzanych miejsc (firma na za sobą realizację dla miasta Kraków).

Prezentację na 24. Geek Girls Carrots Szczecin przeprowadził CEO Pixel Legend – Jan Filipowiak.

Jan Filipowiak podczas swojej prezentacji

Pixel Legend wraz z firmą Freedomes realizowało projekt Miastosfera – Łasztownia360

Na spotkaniu pojawił się też Jarosław Dalecki z myszka.org, który przeprowadził wywiad z Janem Filipowiakiem. Posłuchajcie.

myszka.org – wirtualny świat

Podczas wydarzenia wspieraliśmy 26 finał WOŚP. Dziękujemy za wszystkie datki!

Dzięki Kompanii Piwowarskiej i 5th Elementu – wszystkie Karotki mogły się obsłużyć i napić się schłodzonego piwa!

Kobiety w świecie IT

Czy znacie dobre i aktualne źródło informacji na temat kobiet w IT w Polsce? Takie, w którym można znaleźć dane statystyczne dot. dziewczyn pracujących w branży, ich wykształcenia, tego, na jakich stanowiskach i z jakimi technologiami pracują, w jaki sposób się uczą, czy udaje im się łączyć życie zawodowe z prywatnym… Nie znacie? No właśnie! Bo nie istnieje! A my chcemy to zmienić. Dlatego prowadzimy badania, aby dowiedzieć się o Was więcej.

Wypełnij ankietę. Daj się poznać i zostań częścią ogólnopolskiego projektu badawczego. Udostępnij ankietę swoim koleżankom. Z góry dziękujemy Ci za poświęcenie cennego czasu.
Podsumowanie wyników poznacie już 26 kwietnia – podczas premiery raportu „Kobiety w IT”.

Wypełnij ankietę

Wspierają nas

Business Link Szczecin
BL Szczecin jest nowoczesnym miejscem, w którym możesz rozwijać swój biznes. Posiadają w swojej ofercie coworking, a także biura prywatne na wynajem. Zobacz jak tętni życiem biznesowe serce nad Odrą już w czwartek!

5th Element i Kompania Piwowarska
Agencja organizująca eventy. „Organizacja eventów to nasza specjalność. Mamy wszystko co jest potrzebne: zespół, doświadczenie i wiedzę, zaplecze magazynowe, zaufanych podwykonawców i pasję tworzenia!Jesteśmy zaangażowani i oddani swojej pracy. 5th Element to firma, która powstała z wielkiej pasji do planowania, produkowania i realizowania różnego rodzaju wydarzeń rozrywkowych, muzycznych i artystycznych. Nasza przygoda z organizowaniem wydarzeń trwa od 2010 roku. W tym czasie udało nam się zdobyć masę doświadczeń, które procentują przy kolejnych produkcjach.”

Kolejny raz wsparł nas Consileon!
Consileon Polska to “niewielka firma, wielkich ludzi”, dla których tworzenie oprogramowania jest pasją. Pracujący tam konsultanci wspierają klientów w diagnozowaniu problemów i tworzeniu rozwiązań IT dla firm z sektora finansowego, ubezpieczeń, motoryzacji i handlu.

FollowMe
Follow me! jest liderem w autokarowym przewozie osób w regionie. Dysponujemy najmłodszą i najlepiej wyposażoną flotą kilkudziesięciu komfortowych autobusów, busów, minibusów oraz samochodów osobowych w Zachodniopomorskim. Charakterystyczne Mercedesy z logo Follow me! stały się w Szczecinie symbolem komfortu i wysokiej jakości usług.

Chcesz nawiązać współpracę lub wystąpić na wydarzeniu?

Śmiało kieruj pytania na adres carrots.szczecin@gmail.com lub napisz do mnie bezpośrednio na Facebooku – Aleksandra Misiura.

O Geek Girls Carrots

Geek Girls Carrots łączy pasjonatów nowych technologii. Spotkania odbywają się w wielu miastach w Polsce, a także zagranicą, m.in. w Niemczech, USA, Francji, Wielkiej Brytanii, czy Japonii. Misją tej globalnej organizacji jest promowanie kobiet w IT, networking oraz samorozwój.
Do społeczności należą programistki, graficzki, project managerki, startuperki, właścicielki firm, specjalistki od: mediów społecznościowych, komunikacji w Internecie, SEO i SEM oraz studentki kierunków związanych z IT.

Wesprzyj Karotki na pomagam.pl

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zostań degustatorem – ruszyła kolejna edycja TheGusta

To już trzecia odsłona kulinarnego wydarzenia theGusta Szczecin, tym razem w zmienionej formule. Organizatorzy uwzględnili sugestie uczestników poprzednich edycji i...

Zamknij