Inwestycje, Szczecin 0

Płyniemy bez żagli. Podsumowanie #szczecinprasowka nr 4

Czas na czwarte tygodniowe podsumowanie #SZCZECINprasowka na łamach bloga. Od zeszłego tygodnia prasówka trafia też do zapisanych osób na listę mailingową. W ciągu tygodnia publikacje ukazują się regularnie na Uśmiechnij się – jesteś w Szczecinie

O finale regat Tall Ships Races nie będzie, powoli chyba następuje przesyt żaglami, ale w najbliższych dniach chcę napisać subiektywne podsumowanie tego wydarzenia. Co się udało, co nie wyszło i jakie mam oczekiwania od następnego finału.

✓ Jeśli masz sugestie, pomysły na usprawnienie i uatrakcyjnienie prasówki, chcesz współpracować przy tym projekcie, zapraszam do kontaktu – Paweł Krzych

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

INWESTYCJE

✅ 1. Zakład Utylizacji Odpadów (EcoGenerator) ma ruszyć pełną parą w grudniu. Koszt inwestycji to 711 mln zł.
[1] Link
✅ 2. Odświeżana jest elewacja basenu Akademii Morskiej.
✅ 3. U zbiegu ulic Krakowskiej i Bronowickiej budowana jest hala firmy Brillux Polska.
✅ 4. Niebawem można się spodziewać remontu chodnika przy ul. Pułaskiego (Stara Chemia). Na stronach ZDiTM widnieje przetarg na opracowanie projektu budowlano-wykonawczego.
✅ 5. Most Cłowy przeszedł pozytywnie próby obciążeniowe. Podczas finału regat TSR z mostu mogły już korzystać wszyscy uczestnicy ruchu: zmotoryzowani, piesi, rowerzyści i komunikacja miejska. Początkowo przewidywano, że podczas TSR nie będzie można poruszać się po moście samochodami. Remont mostu Cłowego kosztował 18 mln zł.
✅ 6. Prace na torach tramwajowych przy ul. Potulickiej mają potrwać do końca sierpnia.
[6] Link
✅ 7. Pojawiły się informacje, że rusza inwestycja biurowo-hotelowa przy ul. Gdańskiej (Grzybek / Baltona) – Szczecin Odra Park. Mam nadzieję, że na dniach będzie kolejna porcja dobrych wiadomości na ten temat. Póki co nie udało mi się potwierdzić tej informacji.
✅ 8. Trzy firmy zainteresowane są remontem ul. Sczanieckiej. Ma powstać nowa jezdnia, chodniki i ścieżka rowerowa. W połowie sierpnia znane będą wyniki przetargu, inwestycja będzie kosztować niecałe 4 mln zł.
[8] Link
✅ 9. Funkcjonuje już przejście dla pieszych z Podzamcza na Bulwar Piastowski.
[9] Link
✅ 10. Remontowana jest przychodnia kolejowa znajdująca się przy 3 Maja.
✅ 11. Ogłoszone zostały przetargi na zagospodarowanie podwórek ul. Farną 3-9 i ul. Koński Kierat 5, 6, Mściwoja 1, Wyszyńskiego 23, 25, 27 i Sołtysia 5 oraz terenu w kwartale ulic Felczaka, Niedziałkowskiego, Monte Cassino i Al. Papieża Jana Pawła II

GASTRONOMIA / HANDEL / ROZRYWKA

OTWARTE
✅ 12. Otwarta została nowa burgerownia (sieciowa) Bobby Burger przy pl. Zgody. Kto już był i testował?
✅ 13. Funkcjonowanie rozpoczął Szczecin Gaming House – lokal dla graczy. Nowe miejsce znajduje się przy ul. Kaszubskiej 4.
✅ 14. Kids Arena jest już otwarta. Jest to jeden z największych parków rozrywki w Polsce. Właściciele spodziewają się nawet 20 tys. odwiedzających miesięcznie. We wrześniu ma działać wszystkie 16 namiotów.
✅ 15. W Galaxy Centrum po remoncie otwiera się Douglas.

ZAMKNIĘTE
❌ 16. Pomerania Bistro w Technoparku Pomerania jest nieczynna. Lokal działał 2 lata i pełnił głównie funkcje bistro dla najemców Technoparku.
❌ 17. Only Kebab przy pl. Kościuszki jest w remoncie, lokal jest przygotowywany do wprowadzenia opcji dowozu.

WKRÓTCE
⏰ 18. Na rogu ulic Bogurodzicy / Wojciecha powstaje kolejne miejsce, gdzie będzie można zjeść steki. Oj, ostatnio wysyp takich miejsc, Steaks are new burgers ;)
⏰ 19. Przy pl. Zwycięstwa (obok Pasibrzucha) powstaje włoska restauracja „so tasty”. Prace trwają już kilka miesięcy.
⏰ 20. Labirynt Laser Tag Szczecin przygotowuje kolejną atrakcję. Ciekawe co to będzie, na razie nie ma więcej szczegółów. Może VR Room, Horror Room albo Pokój Furii? Co obstawiacie?
⏰ 21. Na Bezrzeczu (ul. Modra) powstaje nowa siłownia/fitness/squash – Prime Fitness Club.
⏰ 22. Powstaje nowy pokój zagadek (escape room) o nazwie „Level 27 hardcore escape” od Room Jack Heroes.
⏰ 23. W CH Auchan (Ustowo) otwiera się sklep odzieżowy Diverse

POZOSTAŁE
✅ 24. Lampy Stylowe 1945 (bardzo polecam to miejsce) będzie można odwiedzić dopiero we wrześniu, wcześniej przerwa urlopowa.
✅ 25. Dom Litewski na Podzamczu jest nieczynny na okres wakacji.
✅ 26. Arkonka będzie czynna do 3 września, chyba że będzie bardzo ładna pogoda, wtedy sezon zostanie przedłużony o kolejne 2 tygodnie. Kompleks czynny jest w godzinach 10:00-20:00.

Zdjęcie pochodzi ze strony Bobby Burger na Facebooku

BIZNES I GOSPODARKA

✅ 27. Firma Enterso Wojciecha Kłodzińskiego w czerwcu została sprzedana nowemu inwestorowi. Łącznie pracuje tam 80 osób. W sierpniu Wojtek rusza z nowym projektem Rentumi.pl – będzie to aplikacja do zarządzania wynajmem mieszkań.
✅ 28. Baszta Nieruchomości rezygnuje z wynajmu hali przy ul. Energetyków. Opera na Zamku chce sprzedać obiekt na kwotę 6,5 mln zł. Termin składania ofert upływa 17 sierpnia. Hala stoi w tym miejscu od 2011 roku.
[28] Link
✅ 29. Tieto otwiera nowy oddział w Szczecinie, który będzie zajmował się oprogramowaniem dla szpitali i domów opieki. Firma zwiększy zatrudnienie o 100 osób, łącznie obecnie zatrudnia 500 osób.
[29] Link
✅ 30. W szczecińskim porcie załadowano gigantyczną suwnicę. Operacja była przeprowadzana w rejonie Basenu Górniczego. Kolos waży 1800 ton i ma 56 metrów wysokości. Konstrukcja popłynęła do Irlandii.
[30] Link
✅ 31. Arena Szczecin (Azoty Arena) będzie miała nowego sponsora? Jest taka możliwość. Po 15 sierpnia ruszą rozmowy z chętnymi firmami i podjęta zostanie decyzja, kto będzie sponsorem.
[31] Link

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

INNE CIEKAWOSTKI

✅ 32. Policja w Świnoujściu, Koszalinie, Stargardzie, Gryficach i Kołobrzegu otrzymała 10 rowerów elektrycznych (po 2 na każdą z jednostek).
✅ 33 Na stronie szczecin360.com można oglądać Szczecin z lotu ptaka w 360 stopniach. Warto sprawdzić, strona jest częścią większego projektu pomorzachodnie360.pl, które pozwala na wirtualne odwiedziny 20 zachodniopomorskich miejscowości.
✅ 34. Akcja crowdfundingowa na wspieram.to związana z Szczecińskimi Pocztówkami z osiedli została zakończona sukcesem. Zebrano 113% celu, 7596 zł.
[34] Link
✅ 35. Na Facebooku pojawiła się strona Magiczny.Szczecin by Przemysław Budziak. Liczę na wysoki poziom nietuzinkowych zdjęć.
[35] Link

WYDARZENIA I SPORT

✅ 36. 28 wydarzenie z cyklu Czwartkowe Spotkania Social Media Szczecin odbędzie się 7 września 2017. Tematem spotkania będą chatboty oraz marketing w muzyce.
[36] Link
✅ 37. Baltic Neopolis Orchestra rusza w świat. Odwiedzi Norwegię, Litwę, Estonię, Niemcy, Szwecję. Trasa koncertowa potrwa do 12 listopada.
[37] Link
✅ 38. IX Szczecińskie TechOgnisko odbędzie się 25 sierpnia (piątek).

ZAPISZ SIĘ, BY OTRZYMYWAĆ PRASÓWKĘ NA MAILA

Chcesz współpracować przy tym projekcie, masz pomysł na kreatywne działanie komercyjne/niekomercyjne, zapraszam do kontaktu – Paweł Krzych

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Coś na ząb blisko Bulwarów Szczecińskich? Odwiedź Kantynę Portową!

Szukasz dobrej szamki blisko terenu zlotu Żaglowców i Bulwarów Szczecińskich? Odwiedź Kantynę Portową, która mieści się przy ul. Bytomskiej 16 (700...

Zamknij