Gastronomia/handel, Szczecin 1

Nawet nie zauważysz jak mijają 4 godziny: kręgle, bilard, pyszna pizza i automaty do gier [MK Bowling]

Kiedy ostatnio byłeś w MK Bowling w Galaxy? Bardzo możliwe, że to miejsce kojarzy Ci się wyłącznie z rozrywką w postaci kręgli i bilardu, natomiast całkiem niedawno w ofercie pojawiły się nowe atrakcje. Salon gier Game Town oraz restauracja Labija z piecem opalanym drewnem to największe nowości. Całości dopełniają zmiany w wystroju, dzięki czemu lokal stał się bardziej przestrzenny. Zobaczcie zresztą sami.

MK Bowling w Szczecinie funkcjonuje od 2004 roku w samym centrum miasta – w CHR Galaxy przy al. Wyzwolenia. Jest to pierwsza kręgielnia w naszym mieście, a tym samym najdłużej działająca. Pod marką MK Bowling funkcjonuje 10 kręgielni w całej Polsce, a sieć rozpoczęła swój rozwój od obiektu w koszalińskiej Galerii „Emka”. To stąd właśnie wzięła się nazwa firmy.

Całkowity remont przeszła strefa przy kręgielni, gdzie teraz znajduje się Labija z piecem opalanym drewnem.

Całkowity remont przeszła strefa przy kręgielni, gdzie teraz znajduje się restauracja Labija z piecem opalanym drewnem.

Kręgle i bilard

Kręgle i bilard to gry z kategorii „easy to learn, hard to master”. Praktycznie każdy po chwili zapoznania się z zasadami, jest w stanie dołączyć do gry. Do dyspozycji mamy 14 torów z kręglami, dwa z nich wyposażone są w specjalne boczne bandy, które są udogodnieniem dla najmłodszych. Nad wszystkim czuwa system, który zlicza punkty, pilnuje kolejności, a przede wszystkim zarządza kręgielnią – po ich strąceniu, ustawia je.

Kręgle to dobry sport zarówno dla amatorów, jak i dla osób, które podchodzą do tego na poważnie. W MK Bowling od wielu lat działa Szczecińska Liga Bowlingowa, której treningi odbywają regularnie co tydzień – co środę. Warto tutaj wspomnieć o bardzo młodym, utalentowanym zawodniku – Aleks Szczepaniak. Niedawno został v-ce mistrzem Polski juniorów. Zobaczcie krótki materiał video.

Członkowie Ligi Bowlingowej w akcji.

Członkowie Ligi Bowlingowej w akcji.

Na dole kręgle, na górze bilard.

Na dole kręgle, na górze bilard.

Na pierwszym piętrze MK Bowling do dyspozycji mamy stoły pool bilardowe 9ft i 7ft, płacimy za każdą godzinę gry. Dla miłośników typowych rozgrywek pubowych udostępniony jest również stół 7ft wrzutowy, w tym przypadku płacimy za każdą grę – 2 zł.

W każdy dzień obowiązuje promocja na kręgle i bilard:

  • poniedziałek i wtorek: kręgle 39 zł/h,
  • środa i czwartek: kręgle i bilard druga godzina 50% taniej,
  • piątek i sobota: kręgle i bilard druga godzina 50% taniej (od 22:00),
  • dodatkowo w dniu meczu Pogoni Szczecin i Pogoni 04 – kręgle i bilard 20% taniej

MK

Na szczególną uwagę zasługuje również firmowa maskotka MK Krecik, która już od 2,5 roku pojawia się w przestrzeni miejskiej: na stadionie Pogoni, hali Azoty Arena albo też spaceruje po Galaxy.

Kiedyś w mojej głowie powstał pomysł zawodów szczecińskich maskotek, a jest ich kilka: Gryfus, Kinguś, Duszek Ciepluszek od SEC, Krecik, Kangur od Przedszkoliady, Pan Torebka z CH Turzyn. Kto najszybciej biega, jeździ na rowerze? Może niebawem się przekonamy, Krecik podejmuje wyzwanie.

MK Bowling angażuje się też charytatywnie w różnego rodzaju akcje w Szczecinie i w okolicach. Wspierają m.in. Mini Mundial, a także WOŚP, oddając na licytacje Jurka Kręgla, który powstał specjalnie na tę okazję.

Fot. Kręcioła.tv

Fot. Kręcioła.tv

Game Town – coś dla miłośników gier

Kolejną nowością w MK Bowling jest duży salon gier. Game Town pojawił się w miejsce klubu Kosmos. Jest to atrakcja dla miłośników gier w każdym wieku. Znajdziemy tu symulatory wyścigów samochodowych i motocyklowych, flipery, maszyny wodne, ciuchcię, bujaki dla dzieci i wiele innych automatów.

Tekken, Terminator, Lord of the Rings, Indiana Jones, czy Batman. Automaty mają być wymieniane cyklicznie, co kilka miesięcy, więc lista tytułów będzie się zmieniać. Każda gra kosztuje 2 zł (co uważam za bardzo dobrą cenę, za 20 zł mamy 10 gier, a to już spora dawka rozrywki). Dobrze, że pomyślano także o rozmieniarce monet, dzięki czemu nie ma problemu z drobnymi.

Ktoś tu przegrywa w Tekkena... :)

Ktoś tu przegrywa w Tekkena… :)

mk-bowling-galaxy-szczecin (26 of 58)

MK Bowling to świetna atrakcja dla całej rodziny. Kręgielnia posiada dwa tory specjalnie dla najmłodszych, kącik do rysowania, krzesełko i oczywiście automaty do gier przystosowane dla dzieci. Jest to też dobre miejsce na zorganizowanie urodzin – mali goście będą zachwyceni ilością zabaw. Szczególną popularnością cieszy się wodny automat.

Świetna, wodna zabawa dla najmłodszych.

Świetna, wodna zabawa dla najmłodszych.

Czas na małe co nie co – Restauracja Labija

W MK Bowling nowością jest też restauracja, w której można zjeść pyszną, chrupiącą pizzę na cienkim cieście z pieca opalanego drewnem. W menu znajdują się również focaccia – pieczywo będące podstawą pizzy z dodatkiem oliwy i rozmarynu. Wkrótce w menu pojawią się też ręcznie robione makarony. Wszystko utrzymane we włoskim klimacie.

MK Bowling

Nie samą rozrywką człowiek żyje, trzeba się posilić.

Wybrane pozycje z menu:

  • Pizza Vesuvio z pomidorami, mozzarellą i szynką – 18 zł,
  • Pizza Diavola z pomidorami, mozzarellą, Salsiccia piccante (włoskie pikantne salami) z ostrą papryką i oliwkami – 22 zł,
  • Pizza Bowlingowa z pomidorami, mozzarellą, szynką, Salsiccia piccante, kurczakiem, pancettą (dojrzewający boczek) i cebulą – 24 zł,

MK 1

Konkurs

Odpowiedz na krótkie pytanie we wpisie na Facebooku i wygraj voucher na 100 zł do wykorzystania w MK Bowling. Zjesz pizzę i jeszcze sporo zostanie na kręgle i bilard. Kliknij przycisk poniżej.

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Bądź na bieżąco

Artykuł powstał we współpracy z lokalem MK Bowling, które jest partnerem Szczecin Blog.

Przydatne linki

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sklep z pościelą

Do zdrowego snu potrzebne są łóżko, wygodny materac, ale także odpowiednia pościel. Najlepszą pościelą jest produkt z naturalnych materiałów, np.:...

Zamknij