Szczecin 2

Informatycy przejadą 1000 km aby pomóc potrzebującemu chłopcu – VII edycja wyprawy charytatywnej

Na początku czerwca odbędzie się kolejna edycja wyprawy charytatywnej „Informatycy na Rowery”, która już od ponad 5 lat odbywa się regularnie i integruje osoby ze szczecińskiej branży IT, przy tym pomagając. Oprócz aspektów zdrowotnych, założeniem wyjazdów jest pomoc potrzebującym. Do tej pory informatycy zebrali już ponad 40.000 zł, w tym roku planuję „rozjechać cukrzycę” dla Huberta Getki.

Wszystko zaczęło się od tego, że kilka lat temu zaproponowałem zespołowi przejechanie rowerem 500 km w dni szlakiem Odra-Nysa i od razu zgłosiło się kilku chętnych. Dla większości zespołu było to przejechanie dystansu większego niż 40 km pierwszy raz w życiu.
Rafał Źróbecki, Prezes Squiz, pomysłodawca i organizator całej akcji

Wraz z każdą kolejną edycją ilość osób i kilometrów rosła. W zeszłym roku trasę Odra-Nysa przejechało ponad 30 osób ze szczecińskiej branży IT.

Pomóż Hubertowi i wesprzyj akcję!

W Squiz bardzo duży nacisk kładziemy na zdrowie. Każdy pracownik ma do dyspozycji 1000 zł na aktywności sportowe – wielu z nich zainwestowało właśnie w rowery, aby wybrać się z nami na wyjazd.
Rafał Źróbecki

W tym roku plan jest jeszcze ambitniejszy – informatycy planują wyprawę trasą Green Velo, która biegnie wzdłuż wschodniej granicy polski. Swoją trasę chcą rozpocząć w Przemyślu, aby w wciągu 9 dni dotrzeć na Mazury i stamtąd wrócić do Szczecina. Głównym celem charytatywnym jest pomoc Hubertowi Getce, synowi przyjaciela jednego z programisty pracującego w Squiz. -„Szukając osób, którym możemy pomóc zawsze zaczynamy od kręgu najbliższych znajomych oraz rodziny. W tym roku po raz kolejny przyjadą nasi przyjaciele z Australii, aby przeżyć przygodą z nami.” – dodaje Źróbecki. Pomóc Hubertowi jednak może każdy, informacje o akcji znajdują się na stronie

Siepomaga.pl

Inicjatywę jak co roku wspiera wiele lokalnych firm. Partnerami strategicznymi zostały firmy Bike-Team, jeden z popularniejszych w Szczecinie sklepów i serwisów rowerowych oraz Interglobus Tour – największy w regionie operator transferów na lotniska w Berlinie i Goleniowie. Wyjazd wspierają również lokalne media i organizacje.

VII edycja „Informatyków na Rowery” rusza 09.06.2017, trasę, przygotowania oraz przebieg wyprawy można śledzić na facebookowym profilu wydarzenia facebook.com/InformatycyNaRowery

Pomóż Hubertowi i wesprzyj akcję!

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Karotki się kręcą! [Fotorelacja Geek Girls Carrots Szczecin #22]

22-gie spotkanie Geek Girls Carrots za nami! Organizujemy je wspólnie z Aleksandrą Misiurą i Justyną Wasilewską. Cieszymy się, że tak...

Zamknij