Inwestycje, Szczecin 0

Cyfrowy powrót do przeszłości – Atari, Macintosh, cegłofon i gramofon [Pomysł w ramach SBO]

Przypominasz sobie te czasy? Pochylony nad Commodore 64 wyczekujesz, aż gra się załaduje. Ten dreszczyk emocji, żeby tylko nie wyskoczył error. Masz jeszcze śrubokręt, którym nastawiałeś nieszczęsną głowicę magnetofonu, by uruchomić grę z kasety. Chcesz znów poczuć ten klimat? Razem możemy stworzyć Muzeum Technologii Cyfrowych w Szczecinie! Wystarczy tylko głos Twój i Twoich znajomych w ramach SBO.

Wizyta w Digital Museum to jak wycieczka w przeszłość wehikułem czasu. Dla tych, którzy pamiętają czasy Atari, czy Commodore będzie to świetna okazja do poczucia tego klimatu ponownie, powrotu do czasów młodości i dziecięcych wspomnień. Kiedyś posiadanie takiego sprzętu to był szacunek na dzielnicy!

Muzeum Technologii Cyfrowych na Facebooku

Co taka wystawa może pokazać młodszym pokoleniom? Przede wszystkim to, jak wielki skok technologiczny dokonał się w ostatnich latach. Ci, którzy nie znają świata bez Internetu, nie pamiętają telefonów ważących ponad kilogram, nie wiedzą nawet jak wygląda modem, czy dyskietka. Nie jesteśmy świadomi tego, jak szybko mija czas. Takie miejsce będzie szansą na pewną „stopklatkę”, która pokaże ewolucję technologii, której jesteśmy świadkami.

Zagłosuj w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim

artur

Ta unikatowa na światową skalę wystawa pokaże w jaki sposób zmieniała i rozwijała się technologia z czterech obszarów: komputery, mobile, gaming i DJing. Wśród eksponatów znajdziemy konsole, gramofony, telefony, palmtopy, czy fax – z pewnością leżą zapomniane na strychach, czy w piwnicach mieszkańców Szczecina.

Kiedy moja kariera DJska nabierała tempa w 1998 roku świat wyglądał zupełnie inaczej. Pamiętam jeszcze imprezy grane z kaset. Następnie wydawałem większość zarobionych pieniędzy na płyty vinylowe, które woziłem w 30 kilogramowej torbie. Potem była epoka płyt CD, a odtwarzacze DJskie kosztowały tyle co dobre auto od Niemca. Dziś wydaję swoje utwory na całym świecie, a na imprezy zamiast ciężkich waliz z płytami wożę pendrive lub lekkiego laptopa. dj, producent muzyczny Mirosław Grzybowski aka MIQRO

Autorami projektu są Max Kuśmierek (Lepszy Szczecin) oraz Przemek Słowik (Smart City Szczecin). Jak tłumaczą, kluczowym dla prognozowania i wyznaczania przyszłych trendów jest zrozumienie dotychczasowej ścieżki rozwoju.
Muzeum Technologii Cyfrowych to szansa na inspirację i położenie fundamentu pod przyszłe innowacje.

Jak głosować?

Muzeum Technologii Cyfrowych to pozycja nr 9 na liście ZADANIA DZIELNICOWE DUŻE ŚRÓDMIEŚCIE. Głosowanie rozpoczęło się 9 stycznia i potrwa do 18 stycznia. W tym roku zagłosować będzie mógł każdy mieszkaniec miasta bez względu na wiek. Oprócz głosowania internetowego i osobistego w wybranych miejscach, pojawi się także mobilny punkt – budżetobus.

macintosh

Przydatne linki

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wygraj zapas lodów na cały rok w Fabryce Lodów [konkurs]

W Fabryce Lodów trwa druga edycja konkursu, w której do wygrania jest 365 porcji lodów. W poprzedniej edycji trzeba było...

Zamknij