Misz-Masz, Szczecin 3

Szczecinianie noszą z dumą – przegląd lokalnych gadżetów

Każdy region ma swoją tożsamość związaną z tradycją i historią. Mamy Ślązaków, Kaszubów, czy Górali. A Szczecin jest pod tym kątem niezwykły – miasto tworzy społeczność złożona w większości z „przyjezdnych”. Jaki z tego wniosek? I Ty możesz zostać Szczecinianinem!

Przyjechałam do Szczecina niecałe 5 lat temu. Na początku w ogóle mi się nie podobało (pierwsze mieszkanie wynajęłam na Niebuszewie ( ͡° ͜ʖ ͡°). „Moje Chojnice są bardziej zadbane, odnowione, a tutaj jakoś tak szaro, buro, kamienice wyglądają jakby miały się zaraz zawalić, a po chodnikach nie da się chodzić, krzywe i z dziurami” – tak mówiłam. Jednak po tych kilku latach dostrzegam ogromną różnicę. Zmianę na lepsze. Dziś mogę powiedzieć, że zakochałam się w Szczecinie od drugiego wejrzenia. Jasne Błonia, Wały Chrobrego, Filharmonia, Bulwary, a przede wszystkim wspaniali ludzie pełni pasji, którzy tworzą to miasto.

Jednymi z nich są lokalni twórcy szczecińskich pamiątek. Koszulki, przypinki, pocztówki, kubki, poduszki, torby – wszystko z motywem nawiązującym do (teraz mogę już powiedzieć) naszego miasta. W czym więc możemy wybierać?

Lecę na Szczecin

(wcześniej Projekt SM)

www.lecenaszczecin.90.pl

„Lecę na Szczecin. Ty też. A jeśli nie, to za chwilę zaczniesz.” – nic dodać, nic ująć! Tutaj znajdziecie koszulki, kubki i torby – wszystkie z motywem szczecińskim.

Zobacz artykuł

dariazeszczecina

Szczeciński

www.szczecinski.com.pl

Bardzo duży wybór lokalnych pamiątek – ubrania, kubki, magnesy, poduszki, torby, vlepki, pocztówki, notesy, czy plakaty. Znajdziecie je w kilku miejscach w Szczecinie. Projekty opierają się na autorskiej grafice, która została stworzona w oparciu o szczecińską tradycję i miejską kulturę.

Zobacz wywiad z autorką

20160622_101426

Szczeciniarnia

www.szczeciniarnia.pl

W tym sklepie znajdziecie ogromny wybór książek o Szczecinie i okolicach. Oprócz tego gadżety w postaci koszulek, kubków, a także historyczna gra planszowa „Kupiec Szczeciński”, gdzie można wcielić się w postać kupca z przełomu XIX i XX wieku.

OKSUPER

www.oksuper.pl

Oksuper powstało z potrzeby zaprezentowania wartościowych twórców ze Szczecina. Produkty można kupić zarówno w sklepie internetowym, jak i stacjonarnie w TRAFO (ul. Świętego Ducha 4).

Zobacz artykuł o OK SUPER

oksuper-showroom-szczecin-10-of-29

CupSell

Sklep: SZN – koszulki ze Szczecina www.szn.cupsell.pl

Sklep z koszulkami otworzony niedawno. Jakie motywy tutaj znajdziecie? Katedra, Filharmonia, ronda, paprykarz, paszteciki – wszystko czym Szczecin inspiruje.

Teequilla

www.teequilla.com

Teequilla to interaktywna platforma dla designerów. W pracach przebijają liczne nawiązania do popkultury, akcentów lokalnych czy cech charakterystycznych miasta.

Zobacz artykuł o Teequilla

20160622_101219

Seepoint

www.sklep.seepoint.pl

W sklepie Seepoint znajdziecie głównie elementy wyposażenia wnętrz i biura. Poduszki w nietypowych wzorach, kubki, torby, obrazy, czy różne gadżety np. na Halloween. Czasem też znajdzie się coś dla miłośników Szczecina. Ja na przykład mam duży obraz z napisem „Szczecin – Moje Miasto”.

Jeśli na tej liście czegoś brakuje, dajcie znać w komentarzach.

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mały sklepik z balonami przy Ulicy Kolumba. Zobacz jak bardzo się mylisz w swojej opinii

-Mam dużą imprezę, potrzebuję balonów z helem. Gdzie je kupić? -Najlepiej w PartyDeco - mają sklep na Kolumba, przy dworcu...

Zamknij