Miejsca, Szczecin 1

Kiedy ostatnio pływałeś statkiem po Odrze?

Spędzanie czasu nad wodą jest coraz bardziej popularne. Z sezonu na sezon przybywa osób, które poznają wodny Szczecin, okolice nad wodą, liczne zielone zakątki, do których można dotrzeć wodą. Dziś chciałbym Wam przedstawić propozycję spędzenia wolnego czasu w formie zwiedzania Szczecina od strony wody.

Firma Polsteam Żegluga Szczecińska Sp. z o.o. dysponuje dwie jednostkami, które na co dzień cumują przy Wałach Chrobrego, przy Bulwarze Chrobrego. Na pewno je kojarzycie, bo mocno wpisały się w wodny wizerunek Szczecina.

Odra Queen i Peene Queen to jednostki bliźniacze (nazywam je „kopiuj-wklej”). Mają stały rozkład rejsów wycieczkowych. Można je wynająć również na dedykowane rejsy na trasie Trzebież – Nowe Warpno – Gryfino – Uckermunde – Stepnica.

odra-queen-penne-queen-szczecin

Mimo że jednostki wyglądają tak samo, to jedna i druga ma trochę inne przeznaczenie.
Odra Queen przeznaczona jest do organizacji szkoleń (miałem okazję brać udział w kilku, ciekawa alternatywa dla standardowych sal warsztatowych), konferencji, imprez integracyjnych.

Peene Queen to z kolei klasa turystyczna. Na każdej z jednostek znajdziemy dwa pokłady – górny (widokowy) oraz dolny (klimatyzowany). Na pokładzie znajduje się sklep z pamiątkami (znajdziecie tam gadżety od lubianej firmy Szczeciński Townshop, o którym pisałem w artykule …) oraz małą gastronomię. Regularne rejsy statki rozpoczęły z końcem marca, pogoda robi się coraz lepsza, więc na pewno chętnych nie będzie brakować.

Rejsy są przeznaczone zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Często w rozmowach z różnymi osobami poruszam temat wodnego Szczecina, okazuje się, że wiele z nich dawno nie miało okazji popływać sobie po Odrze.

logo peen & odra kolory_BOLD

odra-queen-wnetrze

Nowość w sezonie 2016

Nowością w tym sezonie jest działalność kulturalna, firma nawiązała współpracę z Teatrem „Fame”, który regularnie będzie występował na statkach oraz zespół MALCZIKI. Na ten sezon zaplanowana jest również reaktywacja wieczorów rosyjskich.

Chcecie być na bieżąco? Polubcie stronę Odra Queen – Wycieczki po Odrze na Facebooku:

Gdzie można popłynąć statkami Odra i Peene Queen?

W tym sezonie trasy rejsów zostały zaktualizowane i odświeżone. Czuwał nad tym pan Ryszard Kotla (najbardziej znany szczeciński przewodnik), który objął patronatem dostępne trasy.

Rejsy codzienne odbywają się wzdłuż trasy:
Wały Chrobrego
Podzamcze (Stare Miasto)
Elewator Ewa
Kanał Grabowski
Przekop Mieleński
Dok nr 5
Nabrzeże Snop i Huk (tutaj jednostka zawraca)
Dok nr 5
Wały Chrobrego (Bulwar Chrobrego – koniec trasy)

mapa-rejs-odra-queen-szczecin.jpg

Pokaż Szczecin dzieciom i młodzieży

W tym roku funkcjonuje również oferta edukacyjno-krajoznawcza, która skierowana jest do dzieci i młodzieży. Podczas rejsu uczestnicy poznają różne ciekawostki na temat miasta i zobaczą interesujące zakątki portu. Jest to też okazja, by poznać Szczecin od niecodziennej strony, Odra i jej okolice kryją naprawdę ciekawe okazy fauny i flory. Ceny biletów rozpoczynają się już od 10 zł (przy grupie powyżej 71 osób), przy najmniejszej grupie (od 25 do 50 osób), bilety kosztują 15 zł/os. Opiekunowie nie płacą za rejs. Każdy uczestnik otrzymuje drobny upominek, edukacyjne materiały do uzupełniania podczas rejsu.

Zobacz szczegóły

A co dla firm i organizacji?

Dwie jednostki dostępne są również na cele biznesowe i konferencyjne. Można ruszyć w drogę np. do Świnoujścia, Jeziora Dąbie, Trzebieży, Stepnicy. Odra Queen i Peene Queen. Długość rejsu i dokładna trasa do ustalenia. Podczas rejsu uczestnicy mogą skorzystać z bufetu szwedzkiego lub w zależności od zapotrzebowania z menu obiadowego lub grillowego.

Zobacz szczegóły

Z kim się kontaktować?

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat rejsów turystycznych, wynajmów czarterowych, znajdziesz je na stronie www.statki.net.pl, na Facebooku lub możesz bezpośrednio kontaktować się z Andrzejem Wójcikiem z firmy Polsteam Żegluga Szczecińska Sp. z o.o. pod numerami telefonów 667 081 055 lub 667 081 346 oraz mailowo info@statki.net.pl

rejsy-po-odrze-szczecin

Artykuł powstał we współpracy z firmą Polsteam Żegluga Szczecińska, która jest partnerem Szczecin Blog.

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co za mainstream. W którą stronę zmierza Record Store Day? [wywiad z Moniką Petryczko]

Czasy przyzwyczaiły nas, że słuchanie muzyki stało się mechaniczne. Wszystko to za sprawą dostępu do milionów utworów, serwisów streamingowych np....

Zamknij