Gastronomia/handel, Szczecin 6

17 schodów w dół do świata koktajli [Nowy lokal na Podzamczu]

17 schodów to miejsce, które 8 sierpnia otworzyło się na Podzamczu. Jest to pierwszy w Szczecinie koktajl bar z tak dużym wyborem alkoholi z całego świata. 17 schodów mieści się w pięknej kamienicy przy ulicy Targ Rybny..

Lokal prowadzony jest przez właściciela firmy Event Bar, który od 8 lat zajmuje się profesjonalną obsługą barmańską wydarzeń, dostarczając na nie mobilne bary oraz prowadzi szkolenia dla z zakresu tworzenia drinków i koktajli.

17-schodow-szczecin-podzamcze

Nazwa „17 schodów” nawiązuje do ilości stopni, które prowadzą na poziom -1 gdzie znajduje się serce lokalu czyli długi 8-metrowy, podświetlany bar z 350 pozycjami alkoholi i trzema stanowiskami do przyrządzania koktajli. Na dole na powierzchni 160 m2 dostępnych jest 70 miejsc siedzących – przy stolikach 2-4 osobowych oraz w trzech lożach modułowych, które przewidziane są dla większych grup odwiedzających gości. Goście mogą skorzystać również z loży kominkowej.

17-schodow-szczecin-podzamcze2

Ilość miejsc siedzących jest niezwykle istotna ze względu na politykę 17 schodów, w której komplet gości siedzących spowoduje chwilowy czas oczekiwania na wolne miejsca gdyż miejsca stojące nie są przewidziane (obsługa może również do nas zadzwonić, kiedy coś się zwolni).

Otoczenie muzyczne to przede wszystkim swing/blues/soul a także koncerty na żywo w krótkich setach. Dominować będzie kontrabas, saksofon i gitara akustyczna.

schody-24_Fotor_Collage

17schodow-szczecin-podzamcze4

Co w ofercie?

Przejdźmy do tego, co najważniejsze w koktajlbarze czyli oferty. Koncept menu jest taki, że oferowane koktajle będą się zmieniać co 3 miesiące. W ofercie jako kluczowe pozycje znajdziemy 12 koktajli (6 sezonowych oraz 6 klasycznych). Nie znaczy to, że nie napijemy się tam tradycyjnych pozycji jak np. Mojito, Cosmopolitan, Long Island Iced Tea, whisky z lodem czy wódki z sokiem. Wybór jest olbrzymi, gdyż zamysłem właściciela jest, by mieszkańcy Szczecina coraz częściej próbowali różne rodzaju np. rumu, ginu czy też whisky (do wyboru będziemy mieli 78 rodzajów whisky w tym min. rzadko spotykane np. z Japonii).

17-schodow-podzamcze-szczecin3

Mój faworyt z oferty: "Wspomnienie z Bangkoku". Kubański rum o smaku liści limonki kaffir z przecierem z owoców marakuji oraz świeżo wyciśniętym sokiem z różowego grapefruita.

Mój faworyt z oferty: „Wspomnienie z Bangkoku”. Kubański rum o smaku liści limonki kaffir z przecierem z owoców marakuji oraz świeżo wyciśniętym sokiem z różowego grapefruita.

17-schodow-szczecin-koktajle

Warto też wspomnieć o lodzie, który znajdzie się w koktajlach i drinkach. Będzie on ciosany z większych bloków lodowych, a także przygotowywany w specjalnych kostkarkach.

Do jedzenia w menu znajdziemy kilka pozycji typu sałatki i przystawki podane w nietuzinkowy sposób idealnie dopasowując się do oferty koktajlowej. 17 schodów będzie czynne 7 dni w tygodniu, od godziny 17:00 do 2:00 w nocy.

Dołącz do 17 Schodów na Facebooku

Artykuł powstał we współpracy z lokalem 17 schodów, który jest partnerem Szczecin Blog.

Zobacz również inne artykuły

 • Anonim

  fantastycznie, lód będzie z kostkarki, jakie ceny tych drinków?

 • zdegustowany

  pleni sie nowa moda na walenie ludzi po kieszeni za sprzedawanie oranzady w proszku, ludzie kto pije te kolorowe gowna? rurki, koraliki, parasolki, wiatraczki, liscie sznureczki, kurwa, (disqus kradnie poczte, nie kolportowac sqrwoyebow)

  • trox

   studenciku nie masz hajsu to wal piwa z biedry :)

 • tomek

  W końcu! Najpierw BARON teraz 17 SCHODÓW. Jest gdzie sie napić w końcu!

 • Hania

  nie wróżę temu miejscu długiej przyszłosci….brakuje w pobliżu klubu tanecznego ( typowej dyskoteki).

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mocna kawa wcale nie jest taka zła – pokaz filmowy

W poniedziałek 15 sierpnia o godzinie 19:00 w szczecińskim Multikinie przy al. Wyzwolenia 18-20 (CHR Galaxy) odbędzie się pokaz filmu...

Zamknij