Gastronomia 0

A co Ty wiesz o czekoladzie do picia?

„W życiu pada wiele pytań, na które czekolada przynosi odpowiedź.” – Nigella Lawson

Bistro Cafe Artisan, które znajduje się nieopodal Bramy Portowej, przy placu Zwycięstwa 1 wprowadziło do swojej oferty nowe produkty przygotowane na bazie czekolady. Lokal znany jest z oferowania rzemieślniczych produktów wysokiej jakości, dlatego też czekolada która jest oferowana w Bistro sprowadzana jest z jednej z najstarszych belgijskich manufaktur z ponad stuletnią historią. W ramach miesiąca z belgijską czekoladą, możecie spróbować zarówno czekolady do picia, belgijskich pralin, lodów rzemieślniczych na bazie czekolady oraz ciast czekoladowych.

logo

Skupmy się na czekoladzie do picia, bo to ona wydaje się grać tutaj pierwsze skrzypce. Taka forma spożywania czekolady od kilku lat zdobywa coraz większą popularność. W Artisan możemy skosztować przeróżnych jej wariacji. Z pomarańczą, z papryczką chili, pistacją, kawą i z szeroką gamą syropów. Osobiście najbardziej polecam jej klasyczną wersję, którą należy spróbować chociaż raz, a dopiero później eksperymentować z poszczególnymi smakami. A są one dość ciekawe, czekolada z chili już zapewne tak nie dziwi, jak jeszcze kilka lat temu. Tutaj dokonano połączenia aksamitnej słodyczy czekolady, syropu z malin oraz ostrego chili, które razem dają zaskakujący efekt.

Czekolada jest dość gęsta, ale da się ją wygodnie pić. Przyjemnie rozgrzewa.

Czekolada jest dość gęsta, ale da się ją wygodnie pić. Przyjemnie rozgrzewa.

Czekolada przygotowywana jest z dwóch starannie dobranych rodzajów czekolady, to połączenie wyrazistej mieszanki czekolady gorzkiej z jej łagodniejszą wersją deserową. Dzięki temu finalna kompozycja jest bardziej wyrazista i przyjemna w smaku. Artisan promuje ekologiczne produkty, dlatego przy wyborze dostawcy kluczowe znaczenie miał fakt, że belgijski producent wytwarza ją w oparciu o wielopokoleniową, tradycyjną recepturę, a ziarna kakaowca pozyskuje tylko z ekologicznych upraw i z plantacji oznaczonych certyfikatem Fair Trade.

artisan produktowe (16 of 90)

Czekolada do picia to niejedyna propozycja w zimowym menu lokalu. Warto spróbować chociażby lodów rzemieślniczych przygotowanych na bazie czekolady. Tutaj również jest z czego wybierać, najlepiej czekoladę z miętą i chrupiącymi kawałkami czekolady, czekolada z płatkami chili i kawałkami chrupiącej czekolady, czy klasyczną mleczną czekoladę.

W ofercie pojawiły się też oryginalne belgijskie praliny w różnych smakach, które wyglądają bardzo ładnie i przyciągają wzrok.

W ofercie pojawiły się też oryginalne belgijskie praliny w różnych smakach, które wyglądają bardzo ładnie i przyciągają wzrok.

Czekolada, a zwłaszcza ta do picia, ma wiele niezwykłych właściwości. W rozsądnych ilościach wspomaga odchudzanie. Badanie przeprowadzone przez doktor Beatrice Golomb z Uniwersytetu San Diego pomogły dokonać tego odkrycia niejako przypadkiem. Badano wpływ diety na poziom cholesterolu i w ankiecie przeprowadzanej w grupie kontrolnej znalazło się też pytanie o częstotliwość jedzenia czekolady. Znaleziono później silną zależność pomiędzy czekoladą, a poziomem indeksu masy ciała (BMI). Czekolada jest świetnym źródłem energii – dosłownie każda załoga lotów kosmicznych (bez względu na narodowość) brała ze sobą czekoladę na orbitę. Poprawia nastrój i wytrzymałość, a nawet zmniejsza poziom stresu. Dwie kostki czekolady po ciężkim posiłku wspomogą trawienie i przyspieszą metabolizm.

artisan (6 of 31)

Brytyjscy naukowcy w oparciu o 12 lat badań przeprowadzonych łącznie na 21 000 Brytyjczyków, wysuwają hipotezę, że codzienne spożywanie niewielkich ilości czekolady zmniejsza ryzyko zawału serca o 25%, a to dzięki oksydantom zawartym w jej składzie. Ciekawostką jest też fakt, że czekolada przyczyniła się do wynalezienia kuchenki mikrofalowej. Jeden z naukowców podszedł blisko radaru, a czekolada w jego kieszeni stopiła się w mgnieniu oka. Tak powstał koncept, aby wykorzystać te same fale do podgrzewania posiłków w mikrofali.

FotorCreated


Artyluł powstał we współpracy z Bistro Artisan. Firmą specjalizującą się w wyrobach rzemieślniczych, powstałych na podstawie tradycyjnych receptur.

Zobacz stronę www.artisan.bestPolub Artisan na Facebooku:

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Spacer po Szczecinie z aparatem #7 – Pogodno inaczej

Zamknij