200 płyt dla pierwszych gości za darmo, koncert laureatów przeglądu Made In Szczecin 4 i zespołu Ukeje z akustycznym repertuarem – to najważniejsze atrakcje nadchodzącej premiery płyty Born In Szczecin vol. 4.
18 lipca (piątek) na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich szykuje się prawdziwe święto szczecińskiej muzyki. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie darmowy.
Wszystko zaczęło się od przeglądu kapel Made In Szczecin 4. Na koncertach konkursowych powstały nagrania, których produkcją zajęło się Stobno Records i mstudio.net.pl. W internecie fani głosowali na ulubione klipy na YouTube’owym kanale Made In Szczecin. 10 najlepszych artystów z konkursu dostało się na płytę Born In Szczecin 4. To jednak nie cały skład CD. Pozostali wykonawcy to bardziej uznane lokalne marki muzyczne, które zaprosili wydawcy krążka.
Niezależny Szczecin na jednej płycie
Czwarta edycja składanki to swoisty przekrój tego, co na szczecińskiej scenie muzycznej najświeższe. Znajdziemy na niej rocka, bluesa, alternatywę, pop oraz rap i… trochę poezji. Wśród zespołów goszczących na krążku znalazły się m.in. OHO!KOKO, Ryszard Leoszewski czy Kępisty Quartet.

mówi Karolina Woźniak, dyrektor artystyczny stowarzyszenia Made In Szczecin.[/intense_blockquote ]
Wspierają Made In Szczecin
Przegląd Made In Szczecin 4, którego finałem jest premiera Born In Szczecin vol. 4 jest wspierany przez Urząd Miasta Szczecina. Partnerem technologicznym przedsięwzięcia jest mstudio.net.pl. Backline dla zespołów dostarcza sklep muzyczny Rockman. Za realizację dźwięku odpowiada Stobno Records.
Działania na rzecz lokalnych kapel wspierają także Free Blues Club, Zamek Książąt Pomorskich, Akademia Sztuki w Szczecinie, Radio Eska, Galeria Kaskada, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Bistro na Językach oraz Francuzka Piekarnia, LG Rent, Szczecin Blog i Szczecin nie jest wioską z tramwajami.
Muzyczny wieczór na Zamku – rozkład jazdy
Premiera składanki Born In Szczecin vol. 4 odbędzie się 18 lipca. Początek wydarzenia o godz. 19 – wtedy na scenie zobaczymy Mariusza „Mario” Zarzecznego. O 20 zagrają zwycięzcy Made In Szczecin 4 – rockowy Joyride. Gwiazda wieczoru, Ukeje, pojawi się na scenie na dyżym dziedzińcu o 21. Wstęp na premierę jest całkowicie wolny. 200 pierwszych gości otrzyma egzemplarz najnowszej szczecińskiej składanki za darmo.







