Miejsca 3

Jak spędzić czas ze znajomymi? Dwie ciekawe propozycje

Dziś chciałbym Was zabrać na piąte piętro dawnego budynku zwanego Odzieżowcem przy al. Niepodległości. Od prawie dwóch lat mieści się tam pierwszy szczeciński Laser Tag. Od tego roku funkcjonuje również nowa atrakcja – Escape Room Szczecin. I to właśnie o tych atrakcjach chcę Wam dziś opowiedzieć.

Masz 60 minut na rozwiązanie zagadki i wysjście z pokoju

Zasady gry są proste. Wchodzicie do pokoju. Jest Was od 2 do 5 osób. Macie dokładnie jedną godzinę na rozwiązanie wszystkich zagadek i wyjście z pokoju. Liczy się spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Nie potrzeba tu encyklopedycznej wiedzy, znajomości wyższej matematyki. Trzeba umieć analizować, zwracać uwagi na detale. I współpracować, bo klucz do sukcesu to praca grupowa. Jednym z haseł przewodnich tego miejsca są słowa Sherlocka Holmesa „Dla wielkiego umysłu, nie ma rzeczy małych”.

Nie można zbyt dużo pokazać z Escape Roomu, by nie zepsuć zabawy.

Nie można zbyt dużo pokazać z Escape Roomu, by nie zepsuć zabawy.

W chwili obecnej do dyspozycji są dwa pokoje:

Sherlock
Nazwa budzi jednoznaczne skojarzenia – detektywistyczna legenda – Sherlock Holmes. Ten pokój to sprawdzian dla wszystkich śmiałków, którzy uważają, że potrafią wykorzystać siłę dedukcji i powiązać pozornie niepowiązane ślady i wskazówki. Każdy element może mieć znaczenie.

Cela
Za co się przeważnie siedzi? Za niewinność. Ale tym razem to prawda. Zostajecie niesłusznie oskarżeni o przestępstwo. I wszystko jest przeciwko Wam, raczej nie ma co liczyć na pomoc z zewnątrz, trzeba radzić sobie samemu. Los lubi jednak robić prezenty, w dziwnych okolicznościach znika strażnik. Jedyną przeszkodą jest zamknięta cela, która ogranicza wolność. Trzeba się z niej tylko wydostać. Tylko, albo aż, bo zagadki do najłatwiejszych nie należą.

Podczas gry można skorzystać z podpowiedzi Mistrza Gry, który cały czas czuwa i obserwuje uczestników zabawy. Do dyspozycji są dwie podpowiedzi – wskazówki.

Rozrywka zaczyna się już od 79 zł – jest to opłata za 2 osoby. Czym osób jest więcej, tym jednostkowo płacimy mniej. Za 5 osobową grupę zapłacimy 119 zł. Od niedawna w ofercie dostępne są również vouchery na wybrany pokój w Escape Room Szczecin.

Podczas rozmów z właścicielami dowiedziałem się, że najbliższych tygodniach planowane jest otwarcie trzeciego pokoju. Jego tematyka jest jeszcze tajemnicą, ale na pewno będzie to duża niespodzianka. Co jakiś czas w istniejących pokojach będą wprowadzane zmiany, nowe zagadki, o wszystkim właściciele będą informować na Facebooku. Będą pojawiać się też nowe pokoje (w miejscu już istniejących), ale to dopiero po otwarciu trzeciego. Przygotowania będą tak prowadzone, że w każdym momencie mają być dostępne minimum dwa pokoje.

Przez długi czas nie udało się żadnej grupie wyjść z pokoju Sherlock. W końcu siła dedukcji zwyciężyła, w chwili obecnej rekord wynosi 25:42. Jednak najczęściej pokój udaje się opuścić tuż przed końcem czasu.

W Celi pewnego dnia w lutym pojawiła się grupa osób, w której znajdowali się przedstawiciele 3 pokoleń. Nastolatki, starsza młodzież oraz przedstawiciel seniorów. To połączenie pozwoliło im się wydostać w rekordowym czasie 26 minut 30 sekund.

Do tej pory miałem okazję być ze znajomymi w pokoju Sherlock. Szczegółowe wrażenia we wpisie z FB poniżej. W dużym skrócie – byliśmy bardzo blisko, została nam jedna zagadka do rozwiązania. Niedosyt pozostał, na pewno będziemy chcieli tam wrócić.

A może laserowy paintball?

…czyli świetna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to pewnego rodzaju symulacja pola walki, na którym możemy się zmierzyć z grupą przeciwników według ustalonego scenariusza bitwy. Do dyspozycji mamy dwa rodzaje broni – karabin szturmowy M3 oraz UZ1. Jednocześnie na Arenie może przebywać do 10 osób, jeśli chcemy przyjść większą grupą, nie ma żadnego problemu – w lobby można poczekać na swoją kolej. Przy recepcji dostępny jest też bar z napojami i przekąskami.

labirynt-arena-laser-tag-szczecin

labirynt-arena-laser-tag-szczecin2

labirynt-arena-szczecin-laser-tag

Jak wspominałem wcześniej, do wyboru mamy różne scenariusze. Możemy zmagać się z innymi Free For All (wygra tylko jedna osoba), typowy drużynowy Deathmatch, Base Respawn (wskrzeszenie odbywa się w bazie drużyny), Silent War (mgła i tłumiki), VIP (trzeba ochraniać osobę VIP).

Labirynt Laser Tag to dobra rozrywka zarówno na pojedynczą grę, jak i dłuższe zmagania. Jest opcja zorganizowania różnych imprez okolicznościowych np. urodziny dla dzieci, impreza firmowa, wieczór kawalerski, czy nocka z Labiryntem. Organizatorzy dobrze znają się na rzeczy, przez 8 lat działalności zorganizowali setki takich imprez. Ceny pojedynczej gry zaczynają się od 21 zł za osobę, dla studentów jest jeszcze taniej – 17 zł za osobę.

Niektórym ta forma rozrywki może kojarzyć się z serialem How I Met Your Mother i Barneyem Stinsonem, który zagrywał się z Laser Tag. Skojarzenie jak najbardziej słuszne, ale w Szczecinie jest o wiele lepszy sprzęt, nie są to plastikowe pistolety, jak w serialu.

ANEGDOTKA
Na jeden pojedynek w Arenie wybrała się 84-letnia babcia z wnukami. W pewnym momencie zaczyna udawać, że broń nie działa, wnuki podchodzą do niej, by pomóc naprawić sprzęt. I nagle… babcia zaczyna do nich strzelać. Taki był jej sposób na zdobycie dodatkowych punktów.

Artykuł powstał we współpracy z LABIRYNT Laser Tag Szczecin, który jest partnerem Szczecin Blog.

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy Filharmonia w Szczecinie zostanie Bryłą roku 2014?

Aktualizacja 23.03 Pokrótce: Odpowiedź brzmi: TAK! Nowa Filharmonia została Bryłą Roku 2014! Zagłosowało na nią 4307 osób, co stanowiło 28%...

Zamknij