W 2015 roku już po raz trzeci Architizer największa na świecie platforma zrzeszająca profesjonalistów i entuzjastów architektury oraz designu, przyzna nagrody A+ dla najlepszych projektów architektonicznych i produktów umożliwiających aranżację przestrzeni.
Nagrody A+Awards są najgłośniejszym konkursem tego typu, w którym występują tylko najlepsze projekty, ściśle wyselekcjonowane przez grono najbardziej znanych architektów i adwokatów wspaniałego designu.
Konkurs powstał we współpracy z The Wall Street Journal, WSJ Magazine, Webby Awards i Cool Hunting, gronem ponad 300 światowej sławy architektów, projektantów i innowatorów oraz dziesiątkami partnerów medialnych na całym świecie.
A+Awards są również wspierane przez takie osobistości z dziedzin publicystyki, biznesu i designu jak Martha Stewart, Thom Browne i Amanda Burden, a wśród poprzednich zwycięzców i finalistów znajdują się marki znane w świecie architektury i designu marki jak SOM, Zaha Hadid Architects, Knoll, BIG, Steelcase i Ligne Roset.
W 2015 do grona jurorów dołączyły takie osoby, jak Beatrice Galilee kurator nowojorskiego Metropolitan Museum of Art, założyciel Airbnb Joe Gebbia oraz sławny architekt Sou Fujimoto.
Freedomes, młoda firma powstała w Szczecinie, składająca się z zapalonych entuzjastów architektury oraz designu jest niezwykle dumna z nominacji do finałów A+Awards powszechnie uważnych za Oscary architektury, będąc docenioną za FDomes – innowacyjną linię namiotów sferycznych do samodzielnego montażu.
FDomes jest rozwinięciem linii namiotów sferycznych Freedomes, które w przeciągu 6 lat działalności firmy na rynku międzynarodowym, uczyniły niewielką firmę z Szczecina liderem rynku w branży eventowej, służąc prezentacji produktów takich marek jak Sony, Volvo czy Nespresso, regularnie odwiedzają imprezy jak Przystanek Woodstock oraz uczestniczą w projektach charytatywnych jak Pomoc Mierzona Kilometrami.
Zespół Freedomes oddany jest ciągłemu rozwojowi swoich produktów, nie tylko o zaawansowane rozwiązania, jak namioty z projekcją sferyczną – niedawno taka konstrukcja dla izby turystyki Meksyku została postawiona u stóp Londyńskiego Tower Bridge – ale też o przystępne produkty, które uczynią zwykłego “Kowalskiego” wyjątkowym architektem przestrzeni, bez względu na to czy jego wizja dotyczy konstrukcji, która będzie służyła organizacji przyjęć we własnym ogrodzie, chce zbudować wyjątkową szklarnię, czy marzy o przydomowym spa – jedynym ograniczeniem jest ludzka wyobraźnia.
Ze względu na wysokie koszty związane z badaniami, rozwojem i certyfikacją takich konstrukcji, ich cena mogła być zaporowa dla wielu przydomowych majsterkowiczów i entuzjastów designu, jednak dzięki swojemu swojemu doświadczeniu przy współpracy z klientami korporacyjnymi, Freedomes mogło wprowadzić na rynek linię produktów, która w końcu jest przystępna cenowo i może stanąć w ogrodzie każdego.
FDomes dzięki przystępnej cenie, może zmienić perspektywę osób, którym architektura kojarzy się wyłącznie z konstrukcjami sześciennymi – pod tym względem jest innowacją na miarę wynalezienia koła. Zależy nam na tym by zapoczątkować tego typu rewolucję i bardzo pomoże nam w tym nasza nominacja do finału nagród A+, którego jury nie tylko składa z najznamienitszych architektów i designerów, ale też z głosów publiczności, które można oddać na stronie awards.architizer.com/public/voting/?cid=61
Nominacją jest potwierdzeniem tego, że produktu młodej firmy z Szczecina przypadły do gustu gronie najbardziej znanych krytyków w branży, jednak najbardziej zależy nam na powszechnym uznaniu zwykłych ludzi, którzy kochają design i są zainteresowaniu wyjątkową architekturą.
Tak przedpremierowo mogę powiedzieć, że prelegent z firmy Freedomes pojawi się na pierwszej odsłonie cyklicznego wydarzenia Aula Szczecin.