W dniach 16-18 marca 2012 r. w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich (Struga 6) odbędą się targi Bud-Gryf Szczecin i Energia. W skład tej imprezy targowej wchodzą: 21. Międzynarodowe Targi Budowlane, 2. Targi Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego oraz 16. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej.
Każdego roku targi Bud-Gryf Szczecin i Energia gromadzą ponad 250 firm z branży budowlanej i energetycznej. Te targi to miejsce spotkań architektów, deweloperów oraz indywidualnych inwestorów.
Podczas targów poruszane będą tematy związane z nowymi technologiami, materiałami i rozwiązaniami budowlanymi, technologiami pozyskiwania energii elektrycznej, energii cieplnej, możliwościami finansowania takich inwestycji.
Bud-Gryf Szczecin i Energia 2012 w szczegółach
- Spotkania biznesowe – międzynarodowa giełda kooperacyjna, czyli możliwość zdobywania nowych kontaktów, pozyskania nowych kontrahentów.
- Projekt Dom niskoenergetyczny – kontynuacja promocji budownictwa energooszczędnego i pasywnego. W hali głównej Międzynarodowych Targów Szczecińskich ponownie zbudowany zostanie fragment domu energooszczędnego.
- Konferencje
- „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”. Konferencja odbędzie się 16 marca 2012 r. i dotyczyć będzie możliwości i barier dla nowych firm wkraczających w rynek odnawialnych źródeł energii w województwie zachodniopomorskim.
- „Redukcja kosztów eksploatacji budynków – właściwości i wykorzystanie materiałów zmiennofazowych” 16 marca 2012 r.
Wstęp na targi jest płatny, za bilet normalny zapłacimy 9 zł, za ulgowy 7 zł, parking kosztować będzie 5 zł.







