Już jutro o godzinie 10:20 z Basenu Górniczego pierwszy niskopodłogowy tramwaj SWING ruszy w pierwszą trasę. Na początku będzie kursował na linii tramwajowej nr 7 (Basen Górniczy – Krzekowo).
Nowy nabytek szczecińskiej komunikacji jest najnowocześniejszym tramwajem w Europie. Ma 31,82 m długości, składa się z 5 członów. Nowy tramwaj wyposażony jest w klimatyzację, automat do sprzedaży biletów. Oczywiście w pojeździe jest monitoring zewnętrzny i wewnętrzny.
SWING jednorazowo może zabrać 211 pasażerów (oferuje 61 miejsc siedzących).
Tymczasem wczoraj w nocy przybył do nas drugi tramwaj niskopodłogowy. Nie będzie musiał przechodzić procesu homologacji (jedynie pierwszy tramwaj musi przejść takie procedury). Za ok. tydzień drugi SWING powinien pojawić się na szczecińskich torach.
Do marca tego roku w Szczecinie będziemy mieli 6 SWINGów.



Zdjęcia udostępnił shinzen z Forum Polskich Wieżowców.







