Zaszycie wszywką alkoholową Esperal to zabieg skutecznie wspomagający walkę z alkoholizmem. Polega na implantacji środka antyalkoholowego disulfiram, który w połączeniu z substancjami alkoholowymi powoduje nieprzyjemne dolegliwości. Z czasem skutkuje to wywołaniem pełnej awersji do alkoholu, co przekłada się na wyjście z nałogu.
Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej esperal w Szczecinie?
Wszywkę alkoholową aplikuje się podskórnie. Wykonywane jest to w całości przez wykwalifikowanego w tej dziedzinie lekarza chirurga, a całość trwa niecałe pół godziny. Kluczowym elementem, który zawiera esperal, jest substancja czynna o nazwie disulfiram.
Sama w sobie nie jest ona szkodliwa dla naszego organizmu, jednak w przypadku kontaktu z alkoholem wywołuje nieprzyjemne skutki uboczne. W organizmie dochodzi bowiem do zaburzenia naturalnego metabolizmu alkoholu, co przekłada się na spotęgowaną reakcję zatrucia alkoholowego.
Jak działa wszywka alkoholowa?
Działanie wszywki alkoholowej esperal odczuwalne jest po zaledwie 10 minutach od wypicia substancji alkoholowych i potrafi utrzymywać się od 4 aż do 10 godzin.
Terapia alkoholowa za pomocą wszywki esperal zaliczana jest do rodzaju awersyjnych. Niechęć wobec odczuwania negatywnych konsekwencji z czasem całkowicie przezwycięża pragnienie wypicia alkoholu, co prowadzi do wyleczenia choroby alkoholowej.
Esperal z całą pewnością pozwala na zachowanie długotrwałej trzeźwości. Jego działanie utrzymuje się od 8 miesięcy aż do roku. W tym czasie obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. Należy jednak mieć na uwadze, że samo zaszycie alkoholowe nie powinno być traktowane jako lek na alkoholizm. Terapia awersyjna esperalem wspomaga leczenie, jednak do całkowitego wyjścia z nałogu potrzebna jest praca własna pacjenta, którą najlepiej pomóc właściwie przeprowadzoną psychoterapią.
Leczenie alkoholizmu za pomocą farmakologii w Szczecinie?
Wybierając specjalistyczną placówkę oferującą zabiegi zaszycia alkoholowego, warto zdecydować się na miejsce posiadające wieloletne doświadczenie w tej dziedzinie i współpracujące z wykwalifikowanymi lekarzami.
Profesjonalna przychodnia leczenia alkoholizmu gwarantuje, że zabieg implantacji wszywki będzie całkowicie bezbolesny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Esperal wszywany jest podskórnie – najczęściej w okolicach pośladków. Jest on całkowicie niewyczuwalny, co pozwoli na zachowanie całkowitej dyskrecji.
Przed zabiegiem należy jedynie pamiętać o zachowaniu trzeźwości na 24h przed implantacją. W przeciwnym razie zaszycie alkoholowe nie będzie możliwe i koniecznym będzie przełożenie go na inny termin.
Przed samym zabiegiem lekarz dokona rozeznania medycznego, co pozwoli na wykluczenie wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Po odpowiednim rozeznaniu w zaawansowaniu choroby i poznaniu cech indywidualnych, będzie można dostosować dawkę disulfiramu pod indywidualnego pacjenta.
Esperal – ze względu na swoje działanie i reakcje w kontakcie z alkoholem – wymaga od pacjenta rezygnacji z pewnych produktów spożywczych, takich jak słodycze zawierające w sobie alkohol, czy płyny do płukania jamy ustnej. Warto również zwrócić uwagę na kefir czy ocet.
Cena zabiegu esperal w Szczecinie
Cena zabiegu może się różnić ze względu na podaną dawkę i użycie konkretnych materiałów, takich jak nici chirurgiczne. Cena rozpoczyna się od 700 zł – ostateczny rodzaj pakietu jest ustalany wspólnie z pacjentem podczas rozeznania z lekarzem.
Zapraszamy do odwiedzin strony Esperal.edu.pl, gdzie znajdziecie aktualne informacje o tym gdzie wykonacie zabieg implantacji wszywki alkoholowej.
Artykuł partnera.