Miejsca 1

Zabawa na serio w The Little Gym

-Co robisz w sobotę?
-Idę z Izą do The Little Gym
-A co to jest? Jakaś siłownia dla dzieci?

Tak przeważnie wyglądały rozmowy ze znajomymi, gdy pytali mnie co robię w weekend. Dziś chciałbym Wam pokazać miejsce, gdzie spędzam wraz z moją córką Izą sobotnie popołudnia.

Nie dziwię się, że innym osobom The Little Gym kojarzy się właśnie z siłownią dla dzieci, względnie z gimnastyką dla maluchów. Takie wnioski można wyciągnąć na podstawie samej nazwy. Jeśli jednak przyjrzymy się bliżej, zobaczymy, że jest to coś dużo bardziej rozbudowanego, niż tylko zajęcia z gimnastyki.

The Little Gym został otwarty w 2014 roku i mieści się na Bezrzeczu, przy ulicy Koralowej 64. Sieć funkcjonuje w bardzo wielu lokalizacjach (ponad 300 na całym świecie), w Polsce filie TLG są w Warszawie, Krakowie oraz w naszym mieście.

Jak możemy przeczytać na stronie, jest to kompleksowy program zajęć ruchowych dla dzieci stworzony przez amerykańskich ekspertów. Dzięki zajęciom dziecko nie tylko jest bardziej wysportowane, ale również pewne siebie i otwarte na świat. Widzę to po mojej Izie.

Dzień otwarty w The Little Gym - zdjęcie pochodzi z wydarzenia Swing into Spring, które odbyło się w kwietniu 2015

Dzień otwarty w The Little Gym – zdjęcie pochodzi z wydarzenia Swing into Spring, które odbyło się w kwietniu 2015

Zajęcia są prowadzone w bardzo ciekawy sposób, dzieci oprócz ruchu, uczą się praktycznych umiejętności, na przykład:
-na zajęciach poświęconych żywiołom, jest blok tematyczny o ogniu. Dzieci poprzez naukę turlania poznają, jak się zachować w sytuacjach, kiedy ich ubrania zajmie ogień.
-dzieci przedszkolne podczas zajęć poświęconych nauce liczb i alfabetu w kreatywny sposób próbują układać własne ciało na kształt widzianych symboli.
-starsze dzieci mogę w niebanalny sposób uczyć się gimnastyki połączonej z poznawaniem regionów geograficznych, gdzie stacje gimnastyczne na moment zamieniają się w kontynenty, co poruszaja nie tylko ich ciało ale też wyobraźnię, przez co nabywają wiedzę.

IDEA THE LITTLE GYM
30 lat temu Robin Wes postanowił opracować nowy program zajęć ruchowych, który znacznie różniłby się od innych programów dostępnych wtedy na rynku. Chciał, by dzieci miały harmonijny rozwój – zarówno fizyczny, jak i społeczny i intelektualny. Uważał, że sport nie do końca spełnia taką rolę. Opracowany program był bardzo nowatorski, jak na tamten czas, pierwszy klub The Little Gym powstał w 1976 roku w Bellevue. Od tego czasu program jest nieustannie doskonalony.

Instruktorzy też muszą być wysportowani - w końcu to oni dają przykład dzieciom podczas zajęć.

Instruktorzy też muszą być wysportowani – w końcu to oni dają przykład dzieciom podczas zajęć.

Dla kogo The Little Gym?

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku – od niemowlaka do uczniów szkoły podstawowej, od 4 miesięcy do 12 lat. Oczywiście najmłodsi uczestniczą w zajęciach razem z rodzicami, natomiast rodzice starszych dzieci obserwują swoje pociechy zza szyby – obok sali znajduje się kawiarnia Bloom Cafe (więcej o tym miejscu w dalszej części tej publikacji).

Zajęcia dla dzieci skupiają się wokół trzech obszarów:

  • Sztuka ruchu – dzieci zwiększają swoją siłę fizyczną, lepiej panują nad swoimi mięśniami, widać poprawę w motoryce, koordynacji i równowadze.
  • Sztuka myślenia – koncentracja na percepcji, odniesienia, poznawanie kolorów, rozwój języka, znajomość cyfr i liter. Dzieci uczą się również rozwiązywać problemy w określonych sytuacjach.
  • Sztuka życia – w zajęciach stawiany jest nacisk na kształtowanie niezależności, pewności siebie, integracji z rówieśnikami, współpraca z innymi. Dzieci uczą się cierpliwości, czekania na swoją kolej.
Wszystkie ćwiczenia odbywają się pod czujnym okiem instruktorów.

Wszystkie ćwiczenia odbywają się pod czujnym okiem instruktorów.

Po kilku miesiącach zajęć zdecydowanie widzę progres u Izy w porównaniu do jej rówieśników. Młoda jest bardziej pewna siebie, szybko umie się socjalizować, nie jest już taka wstydliwa i potrafi lepiej wyrażać swoje potrzeby. Zajęcia pomagają w rozwoju dziecka nie tylko na sali gimnastycznej, ale w codziennym życiu.

Dzieci można zapisać na zajęcia na cały semestr, ale oczywiście dostępne są bezpłatne zajęcia próbne. Wystarczy wypełnić formularz na stronie.

Zapisz swoje dziecko na zajęcia próbne

Zobacz The Little Gym na filmie

Czy w 30 sekund da się przedstawić zalety The Little Gym? Jak najbardziej! Koniecznie oglądajcie do końca! <3

Posted by The Little Gym Szczecin on Sunday, May 31, 2015

A co w przerwie między semestrami?

W wakacje w The Little Gym odbywają się półkolonie przeznaczone dla dzieci w wieku 4-12 lat. Jest to połączenie zajęć gimnastycznych, warsztatów twórczych, gier i innych wydarzeń. Co tydzień zmienia się temat przewodni, a programy są bardzo elastyczne – można zapisać swoje dziecko na poszczególne dni, tydzień lub kilka tygodni.

Dwa przykładowe moduły programowe:

PIŻAMOWE PARTY W SMOCZEJ JAMIE
„Wyzwaniem dla Super Poszukiwaczy będzie znalezienie smoczej jamy a wtedy rozpoczniemy imprezę! Super Poszukiwacze będą mogli przynieść swoje piżamy i mieć je na sobie podczas wszystkich przygód! Gry, wyzwania a nawet hip-hopowe tańce podczas Piżamowego Party w smoczej jamie, pozostawią niezapomniane wrażenia.”

SEKRETNE HASŁO WSTĘPU DO MAŁEGO ZOO
„Nasi Super Poszukiwacze wybiorą się na wyprawę do Zoo w Hullbaloo – największego Zoo Małych Zwierząt. Każdego dnia Super Poszukiwacze poznają sekretne hasło, którego użyją podczas wspólnego poszukiwania małych zwierzątek!”

Zobacz szczegółową ofertę zajęć wakacyjnych

tlg-szczecin

Specjalne wydarzenia to okazja do wyjątkowych aktywności.

Specjalne wydarzenia to okazja do wyjątkowych aktywności.

little-gym-szczecin (58 of 120)

Dzieci walczyły ze stworkami naklejonymi na materace.

Dzieci walczyły ze stworkami naklejonymi na materace.

Przeciwnik pokonany.

Przeciwnik pokonany.

Cała strefa poczekalni to tzw. clean zone. Trzeba tam chodzić bez butów, dzieci w zajęciach uczestniczą na boso.

Cała strefa poczekalni to tzw. clean zone. Trzeba tam chodzić bez butów, dzieci w zajęciach uczestniczą na boso.

Dostępne są również gadżety The Little Gym - na chwilę obecną koszulki oraz kubeczki.

Dostępne są również gadżety The Little Gym – na chwilę obecną koszulki oraz kubeczki.

little-gym-szczecin (102 of 120)

Jedna ze stref, gdzie rodzice mogą obserwować swoje pociechy w trakcie zajęć. Dla każdego członka klubu bezpłatnie dostępne są owoce, woda, kawa oraz herbata.

Jedna ze stref, gdzie rodzice mogą obserwować swoje pociechy w trakcie zajęć.

little-gym-szczecin (108 of 120)

Drugim miejscem, gdzie możemy spędzać czas jest Bloom Cafe. Dostępne jest tam bogate menu z linii fit, wege. Najbardziej lubię jeść tam quiche z łososiem oraz zielone koktajle.

Drugim miejscem, gdzie możemy spędzać czas jest Bloom Cafe. Dostępne jest tam bogate menu z linii fit, wege. Najbardziej lubię jeść tam quiche z łososiem oraz zielone koktajle.

Zielone koktajle zawsze spoko #szczecin @zielone_koktajle #igers_szczecin

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paweł Krzych (@szczecinblog)

Testujemy The Little Gym oraz fit menu z Bloom. Świetne koktajle ze szpinakiem i avocado. #szczecin #fit #food #foodporn #health #kids

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paweł Krzych (@szczecinblog)

Artykuł powstał we współpracy z The Little Gym, które jest partnerem Szczecin Blog.

Zobacz również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Miliardy na inwestycje w Szczecinie prosto z Dubaju? Czy coś się dzieje w tym temacie?

Dziś na portalu dziennik.pl ukazał się artykuł o nazwie: "Wybiorą Warszawę? Miasto w mieście za miliardy z Dubaju". Z tej publikacji wynika, że...

Zamknij